~~ Априлско сърчице вече тупка и расте ~~ 2

  • 35 700
  • 719
# 495
мен ме притеснчва това, че тя дори не ми каза как/и какво количество да пия. Как така казваш ами вземи пии но шпа. Тука 2-3 дена ейтака и после преди преглед и то това пояснение беше след като аз 10 пъти попитах за това но шпа.Sad
Виж целия пост
# 496
Не се притеснявай, повечето го пият, дори го пих преди 11 години когато бях бременна със сина си.
Виж целия пост
# 497
Аз го пия вече четвърти месец. В 15 г. с.  съм и не мисля да го спирам. Пия три пъти по две. Никой лекар не ми е казал, че е лошо да пия но-шпа, дори напротив. Не се притеснявай! Нямаш идея някои колко и какви лекарства пием. И инжекции в корема през ден... Но-шпа е най-лекото и най-важно лекарство за нас.
Виж целия пост
# 498
Момичета, днес ми се наложи извънредно да ходя до Токуда, тъй като снощи видях две капки кръв по бельото и тоалетната хартия. Естествено ми стана много криво, но понеже нищо не ме болеше и беше малко изчаках сутринта. В болницата, моята докторка дойде да ме прегледа, което ми подейства много успокоително. За щастие бебето е добре, порастнало е с 1см за една седмица - вече е 54,77мм в 11с3д. Обаче имам много слаби венозни съдове на маточната шийка. За сега спирам аспирин протект и ще почивам повече. Сложиха ми инжекция Хлориомон и ми изписа Утрогестан. Признавам се, че не очаквах толкова много да се уплаша. Но пък споделеното от вас ми помогна да запазя самообладание и да не се панирам, така че го споделям, за да помогна и аз на някой, ако, недай си Боже, има нужда.

За болничните нямам представа, защото от скоро се самоосигурявам и още нямам право, преди това бях учаща.

Аз пия Салофалк 3х2 (заради ХУК), Фемибион 2, досега пиех и Ацетизал Кардио, сега го спирам, но почвам Утрогестан, а като ми се надуят много червата пия и но-шпа.  Не е хубаво да се пият хапчета, но понякога не може без.
Виж целия пост
# 499
Много ви благодаря за информацията. Много успокоително действа това да можеш да си споделиш какво те тормози. Ще си купя да пия няколко дена.
Прекрасно е , че го има този форум.
Виж целия пост
# 500
*Bubble* ако си в болничен взимаш 80 % от това на което те осигуряват, а майчинството се изчислява върху получените пари, а не върху осигуровките.

Момичета, при изчисляване на майчинството, за месеците, в които сте били в болничен се взима доходът, от който са изчислени болничните за общо заболяване, а не полученото обезщетение  Peace Т.е. 90% от дохода, от който е изчислен болничния.
А болничните за общо заболяване се изчисляват на база 18 месеца назад -80%
Виж целия пост
# 501
*Bubble* ако си в болничен взимаш 80 % от това на което те осигуряват, а майчинството се изчислява върху получените пари, а не върху осигуровките.

Момичета, при изчисляване на майчинството, за месеците, в които сте били в болничен се взима доходът, от който са изчислени болничните за общо заболяване, а не полученото обезщетение  Peace Т.е. 90% от дохода, от който е изчислен болничния.
А болничните за общо заболяване се изчисляват на база 18 месеца назад -80%
Тогава защо моето майчинство беше изчислено 90% на 80то?
Виж целия пост
# 502
Аз май ще си спестя сметките с болничните, защото ще се наложи направо да напусна. Договора ми е срочен и до колкото разбрах така ми се полага 1 година майчинство и трябва да си внасям осигуровки ... Когато реша да изляза в болничен, просто ще си подам молбата и ще се самоназнача в нашата фирма с безсрочен договор...

Миналата бременност постоянно имах стягания на корема, освен магнезий друго не съм пила, за първи път в живота си купих Но-шпа преди месец, когато бяхме на път, да си имам за всеки случай. Хубаво е да си слушаме лекарите, те разсъждават по-трезво от нас и не сме им първите с такива симптоми.
Виж целия пост
# 503
Не знам, kleo , но от четенето из всякакви счетоводни форуми, аз това разбрах и реших да споделя тук. Не знам кога си била в майчинство-може да има промяна от тогава, така или иначе ще разберем живот и здраве скоро Simple Smile

Бягащата с вълци, така е, все пак здравето преди всичко! Аз постоянно правя сметки и се чудя как да си наглася нещата, а важното всъщност не е това Simple Smile Успех на всички!
Виж целия пост
# 504
Добро утро момичета  newsm51 newsm51
Напълно съм съгласна с  Jane.happy - най-важно е да сме живи и здрави и ние и бебоците , а пък другото ще се нареди. Ако имаме нужда от нещо  - надявам се моите роднините и приятелите да помагат  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling EyesНа родата на ММ  определено не се надявам  на много, защото според тях ние сме :  Софиянци с големи заплати и нямаме нужда от нищо ( нищо, че живеем в двустаен , и изплащаме кредит за него и ще имаме 2-ро дете). А пък сестра му на ММ - забременя на 3 месец от както беше започнала първата си работа в живота( на 29год)  , на 6-тия излезна в болничен и до ден днешен , реве че нямат пари и 2-те роди им носят и месят и дават и все тях да ги ожалиш направо. А нас кучета ни яли - 5 лв да трябва да му дам на свекър ми за нещо, ще си ги  поиска smile3515 smile3515 . Направо бясовете ме хващат, като трябва да ходим там и да се държа мило ( ММ ми е забранил да обиждам роднините му  Embarassed Embarassed) .
Съжалявам за off-topic-а , но тъй като ми излезнаха резултатите на БХС-то и сега ще трябва да им казваме и да търпя фалшивите им пожелания , докато си правят сметка за това как ще им се отрази.Ако ме питат мен - няма да ми стъпне крака там - ама ММ не можел така.
Това са  ми резултатите и тъй като ще ги коментираме чак в събота- някой знае ли дали този PAPP-A не е нисичък и дали зависи от това , че кръвната ми проба е престояла малко повече от 3 дена , преди да я изследват??????
 :
Скрит текст:
КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН e1 от 7700
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) e 1 от 100000

Биохимичен риск за болест на ДАУН e 1 от 1400
Възрастовият риск за болест на ДАУН е 1 от 550
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е 1 от 5000
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ е 1 от 15000
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 6800
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000

PAPP-A (плацентарен протеин) MoM 0.49 част от медианата
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM 0.69 част от медианата
NT (нухална транслусенция) =♥ 1.35 mm
 NT MOM 0.81
Виж целия пост
# 505
Здравейте момичета, много сте изписали. Чета ви редовно, но от телефона не ми е удобно да пиша и чакам да седна на компа.
 Да се включа и аз по темите, които сте дискутирали.
Миналата бременност много ме сърбеше цялото тяло, корема и гърба особено. Мажех се с кокосово масло, после и бебето мажех с него. Сега смятам пак с него да се мажа, но още не съм започнала редовно.
За дрехите- принципно съм зиморничава и преди да забременея все се чудех като видя бременни, разхождащи се улиците посред зима с клинче, но в последствие се оказа, че и на мен с него ми беше най-добре, а и ми беше все топло. Миналата бременност изкарах с широки рокли, които имах от преди това (купувах си специални чорапогащници за бременни), два клина и туники, едни дънки и панталон, анцунг за бременни. Сега смятам пак да си изкарам всички тези дрехи и да си купя 1-2 нови рокли. Ще посетя тези дни H&M. Най-голям проблем имах с якето, защото януари още спрпха да ми стават моите, а 100лв за яке за 3 месеца не ми се даваха.   
Количка имам на Peg Perego от каката и нея ще ползваме. Предния път я взехме доста рано, защото имаше много добра промоция преди Коледа.
За изчислпване на майчинството и на мен ми предстои тепърва да изчисля какво горе долу ще вземам. Но дори и аз да не излезна по-рано в болничен, с каката все ще ми се наложи цяла зима да изляза, като се разболее и не е на ясла.

Моето БХС е следващия вторник. Поздравления за хубавите резултати, момичета. А тези, при които е показало риск стискам плаци по-нататъшните изследвания да докажат, че всичко е наред и да се успокоите.
Охх дълго стана, но така е, като не съм писала отдавна.
Виж целия пост
# 506
Добро утро момичета  newsm51 newsm51
Напълно съм съгласна с  Jane.happy - най-важно е да сме живи и здрави и ние и бебоците , а пък другото ще се нареди. Ако имаме нужда от нещо  - надявам се моите роднините и приятелите да помагат  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling EyesНа родата на ММ  определено не се надявам  на много, защото според тях ние сме :  Софиянци с големи заплати и нямаме нужда от нищо ( нищо, че живеем в двустаен , и изплащаме кредит за него и ще имаме 2-ро дете). А пък сестра му на ММ - забременя на 3 месец от както беше започнала първата си работа в живота( на 29год)  , на 6-тия излезна в болничен и до ден днешен , реве че нямат пари и 2-те роди им носят и месят и дават и все тях да ги ожалиш направо. А нас кучета ни яли - 5 лв да трябва да му дам на свекър ми за нещо, ще си ги  поиска smile3515 smile3515 . Направо бясовете ме хващат, като трябва да ходим там и да се държа мило ( ММ ми е забранил да обиждам роднините му  Embarassed Embarassed) .
Съжалявам за off-topic-а , но тъй като ми излезнаха резултатите на БХС-то и сега ще трябва да им казваме и да търпя фалшивите им пожелания , докато си правят сметка за това как ще им се отрази.Ако ме питат мен - няма да ми стъпне крака там - ама ММ не можел така.
Това са  ми резултатите и тъй като ще ги коментираме чак в събота- някой знае ли дали този PAPP-A не е нисичък и дали зависи от това , че кръвната ми проба е престояла малко повече от 3 дена , преди да я изследват??????
 :
Скрит текст:
КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН e1 от 7700
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) e 1 от 100000

Биохимичен риск за болест на ДАУН e 1 от 1400
Възрастовият риск за болест на ДАУН е 1 от 550
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е 1 от 5000
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ е 1 от 15000
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 6800
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000

PAPP-A (плацентарен протеин) MoM 0.49 част от медианата
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM 0.69 част от медианата
NT (нухална транслусенция) =♥ 1.35 mm
 NT MOM 0.81

Поли, ти в коя седмица ходи на ФМ?
Виж целия пост
# 507
Много се изнервих днес,PPAP A ми го изписва в mIU/l и въобще не мога да се ориентирам дали е нормално,никакви референтни стойности няма,написали са само колко е PAPP-AI и free βhCG.Няма никакви коментари,никакви рискове,никаква информация.Звъннах в лабораторията казаха,че от тях е само това и вече лекарката трябва да направи изчисления и да напише коментар.Тя обаче ми беше казала,че ще звънне само,ако има проблем,но аз искам да си знам цялата подробна информация,както някои от вас си я имат вече.Записаха ми телефонът и уж казаха,че ще ми звъннат при 1 възможност.Лошото е,че понеже не ми е лекуваш лекар,тази която ми прави изследването и нямам номера...Колко време да изчакам,чудя се ако не звънне на място ли да отида,все пак съм платила не малко пари и си искам всички резултати черно на бяло...
Виж целия пост
# 508
Здравейте! Може ли момичетата от Варна да ми кажат при кой лекар са ходили на ФМ и останали ли са доволни? Благодаря ви предварително!
Миналият път ходих при доц. Балев в Темелков, останах много доволна, но записването е ужасно и реших да си го спестя този път. Сега ходих при Максим Яков в Майчин дом, от него също съм доволна  Peace

Bubble, аз също не бих шофирала без колан. Моя го поръчах от ebay, за 5 паунда, но го виждам и в olx. Инче редовната цена няма как да я дам  Mr. Green

Здравей! Исках да те питам доц. Балев рязяснява ли ти, дали всичко е наред или не. И прегледа не е с вагинален ехограф нали? А резултатите от БХС кой ги разчита? Благодаря ти!
Виж целия пост
# 509
karina31 Ходих в 12с2д( по ехограф 11с5д) и понеже не може да измери сърцето и НТ и ме викна 2-ри път в 13с2д( по ехо 12с6д).
seangelova по спомени от сина ми преди 5 год. референтните бяха около 880 - 4800 , но гледам в нета , че на няколко места са написали ( 866-7499 ).  Тогава бях нещо от рода на 1295 и беше ок.
С тези изследвания сега, никъде не пише каква е реалната стойност на хормона, но пък открих някакви формули в нета и от ПАПП-А: 0,49 МоМ излезна нещо като 1650( 1.65). Естествено  това никаква информация не ми носи , освен че е малко по-високо от на баткото ( въпреки, че МОМ-а е по-нисък), но зависи на кой ден е правено  изследването и има и някакви допълнителни корекции ... абе сложна работа с една дума.
http://www.equalis.se/media/26617/1a%20trimesterscreening%20meds … m%20kublickas.pdf
Да се допълня от всичко изчетено, че ниските стойности вдигат риска за Даун, а високите говорят за проблеми с черния дроб и стимашната кухина.
ПС: Хората сса прави като казват , че блажени са невежите Simple Smile аз само се тормозя за всичко
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия