Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как протича първото посещение при лекар?
Какви са симптомите на бременността?
Какви са важните изследвания по време на бременност и какви изследвания обикновено се правят по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как протича първото посещение при лекар?
По време на първото ви посещение при лекар ще обсъдите медицинската си история, ще преминете през физикален преглед, ще предоставите кръвни и уринни проби и ще обсъдите теми като хранене, лекарства и витамини. Вашият лекар също така ще насрочи допълнителни тестове, ако е необходимо, и ще отговори на всички ваши въпроси.
-
Какви са симптомите на бременността?
Симптомите на бременността включват гадене, повръщане, умора, болезнени гърди, повишен апетит, чести посещения на тоалетната, мускулни болки и промени в хранителните предпочитания. Важно е да се консултирате с лекар при необичайни симптоми или притеснения. Симптомите на бременността включват гадене, киселини, загуба на апетит, повишена чувствителност към определени храни и усещане за тежест в корема. Тези симптоми са често срещани и могат да варират от жена на жена.
-
Какви са важните изследвания по време на бременност и какви изследвания обикновено се правят по време на бременност?
Важни изследвания по време на бременност включват ехографски прегледи, генетични изследвания, кръвни тестове, щитовидни жлези и други, които могат да бъдат предписани от лекар в зависимост от индивидуалните нужди и рискове. По време на бременност се извършват различни тестове като пълна кръвна картина, урина, глюкоза, HIV, HBsAg, HCV и Was. Тези изследвания са важни за наблюдение на здравето както на майката, така и на бебето.
-
Как мога да се присъединя към Facebook групата за бременни?
-
Как мога да се регистрирам в НЗОК за прегледи по време на бременност?
Ако не бяха килограмите, нещо друго щеше да е
Май скоро ще възстановя загубите, ако вече не съм успяла.

Това никога няма да го забравя, още ми става мило като се сетя
Ми, какво пък, да ги хвърлям ли вече?
От другата седмица съм на работа...Хич не ми се ходи, ама пък дано да нямам време да мисля за ядене