Коремчето на мама се надува, а ФЕВРУАРЧЕТО вътре си лудува! - тема 5

  • 31 911
  • 723
# 435
Слънце, те вероятно ще го обезопасят тоя кладенец, щом и гости има, вярвам, че и на тях им е ясно, че децата не могат да се следят непрестанно и е добре поне в двора да си се чувствате сигурни. Поговори с тях, не се ядосвай така, кажи им какви са ти опасенията и ако много настояват да помислят за обезопасяване.
За килограмите аз по-скоро се притеснявам, че не качвам, те после бързо и лесно слизат. В предната бременност качвах по килограм в първите 4 месеца, за сега съм на 0 вярно, че бях 4 килограма по-тежка като забременях сега, дано това е причината и да тръгнат нагоре Simple Smile След самото раждане почти нищо не ми падна, 3 седмици по-късно бяха 8кг. и на третият месец вече бях с предишно тегло, само корема ми пострада от цялата бременност.
Виж целия пост
# 436
Здравейте на всички!
Искам да си направя и феталната в 30-та седмица, на друго място и да е 4 Д, искам да го видя хубаво бебето Simple Smile при кой да отида( четох , че писахте за някой Сигридов, колко по - рано да се обадя)?
И колко трябва да е голямо, че нещо се обърках...Нашето казаха, че е момче...280 грама , 150 пулс в 19 седм и 3 дни Simple Smile Друго не запомних
Виж целия пост
# 437
Licoco,  мила,  и двете с теб вървим еднакво(от началото и наред с термина) и аз като теб бях така до миналата седмица. Леки пеперуди и то не бях сигурна дали са въображаеми или реални движения. Миналият вторник бях на преглед и видях как бебче се движи( Слава Богу), но понеже не мога да кажа,че го усещам и попитах. Казаха ми,че първоначално (горе долу от миналата седмица трябвало) ще го усещам най-вече в легнало положение  . И след това взех да усещам все по отчетливо лекички движения и то най-вече, когато лежа по гръб.
Виж целия пост
# 438
Здравейте,момичета.От доста време не съм писала,но ви чета редовно.
На болните пожелавам бързо възстановяване.
Радвам се за добрите резултати на другите,ама много взехте да си сменяте шъркелите.Аз на 23.09 съм на ЖК,та чак взех да се притеанявам мойта кифла да не се окаже кифльо Simple Smile))))
Мойто бебче вече го усешам дори и когато съм в движение.На 19.09 беше сватбата на братчето ми и вечерта в ресторанта при силната музика няма да ви казвам какво се случваше.Това мойто бебе вече си мисля че ше се роди с ръчички на ушите 🙉 То бяха големи танци....взе ми акъла.Ама си е друго като си го усещаш,знаеш че е добре и се вълнува с теб.  😍
Виж целия пост
# 439
evianna, в 19+1 и нашата бебка беше около 280 грама и пулс около 150. Докторът каза, че си отговаря перфектно на дните (даже по някои мерки беше 1-2 дни напред) така, че не се притеснявай. Даже дава едни графики с идеална линия и допустим диапазон за седмицата и нашата точка, показваща съответната мярка, винаги беше на идеалната линия. Не се тревожи - както трябва е!
Виж целия пост
# 440
evianna, в 19+1 и нашата бебка беше около 280 грама и пулс около 150. Докторът каза, че си отговаря перфектно на дните (даже по някои мерки беше 1-2 дни напред) така, че не се притеснявай. Даже дава едни графики с идеална линия и допустим диапазон за седмицата и нашата точка, показваща съответната мярка, винаги беше на идеалната линия. Не се тревожи - както трябва е!
Супер Simple Smile
Виж целия пост
# 441
Ние пък бяхме на Варненска срещаааа...  smile3534
Виж целия пост
# 442
Здравейте мацки  Heart Eyes Hug

Кали направо като ти прочетох поста с кифлата така се бях нахилила, че не направо незнам  Heart Eyes Hug Не знам защо но много се зарадвах  Heart Eyes  love001

Аз на втората ФМ съм на 05.10  Peace

Слънце не се ядосвай на домашните любимци  Naughty да си гледат работата  Mr. Green

Ох другото дето прочетох не го запомних  ooooh! ooooh!
За всички  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 443
Копирам си постта от другата тема

Здравейте, днес мина и нашата ФМ в 20-та седмица. Младежът е добре. Голям танцьор. Спретна ни шоу. Лапа си ръчичката, качва си крачетата пред лицето. Даже го определихме, като чипонос и с бузки. Всички измервания на органи му бяха в норма и дори вървим една седмица напред-445 гр сме.
Тръгнах си обаче с едно притеснение, а именно-д-р Чавеева ни увери, че и всичко със сърцето на бебето е наред, но в двете половини се видя по една малка сянка, която тя определи като необезпокоителни. Израствали се един вид. И били свързани нещо с мускулчетата, които можели да дадат тази сянка. Много не го разбрах. Ако имало друга аномалия в комбинация с тези сенки, можело да се изрази съмнение за Даун, но всички други показатели били в норма и тя го отхвърляла. Още повече, че и БХС беше перфектен и далеч от болести. Каза, че тя няма забележки. За наше успокоение ако сме искали да направим ехокардиография, но пак щели да ни кажат същото и нямало смисъл. Вие какво мислите? Има ли някой сблъсквал се от вас, точно с това? Ще съм благодарна да получа отговори.
Виж целия пост
# 444
lolr, За твое успокоение, защо не си направиш и една ехокардиография при тесен специалист? Казват, че доц. Томова е най-добрата. Иначе, аз съм си записала час другия месец при нея за фетална и ще напиша отзиви.
Виж целия пост
# 445
Аз съм много доволна от ехокардиографията при доц. Томова. Около 2-3 седмици предварително си записах като причината е моя ВСМ. Прегледа обстойно всичко, обяснява и ни зарадва с хубавата вест, че момата не е наследила моя проблем. Даде ни снимки 1 куп и диск със снимки и клипчета. Единствено каза за микроскопични дупчици между камерите, но те били нормални и се затваряли сами в по-късна бременност или след раждането. В случая налягането  в двете камери било еднакво, което значи, че те не създават проблем. Да не е нещо подобно и при теб?

Аз също бих ти препоръчала да изгладиш всякакво съмнение и да си спестиш излишните притеснения с 1 ехо. Исках в 3-та градска, но в средата на август записваха часове за средата на октомври и за нас беше късно. За това отидох при Томова. Въобще не съжалявам. 50 лв е феталната ехокардиография при нея.
Виж целия пост
# 446
Аз съм много доволна от ехокардиографията при доц. Томова. Около 2-3 седмици предварително си записах като причината е моя ВСМ. Прегледа обстойно всичко, обяснява и ни зарадва с хубавата вест, че момата не е наследила моя проблем. Даде ни снимки 1 куп и диск със снимки и клипчета. Единствено каза за микроскопични дупчици между камерите, но те били нормални и се затваряли сами в по-късна бременност или след раждането. В случая налягането  в двете камери било еднакво, което значи, че те не създават проблем. Да не е нещо подобно и при теб?

Аз също бих ти препоръчала да изгладиш всякакво съмнение и да си спестиш излишните притеснения с 1 ехо. Исках в 3-та градска, но в средата на август записваха часове за средата на октомври и за нас беше късно. За това отидох при Томова. Въобще не съжалявам. 50 лв е феталната ехокардиография при нея.
Извинявай, за глупавия въпрос, но къде работи Томова и има ли къде да погледна за телефон. Мерси Simple Smile
Виж целия пост
# 447
Пратих ти ЛС с координати.
Виж целия пост
# 448
Благодаря Ви, момичета. Най-вероятно ще си направя ехокардиография, за собствено успокоение. Hug
Виж целия пост
# 449
Добър вечер момичета. Днес разбрах, че има промяна в закона за получаване на еднократна помощ за майките студентки  Shocked http://lex.bg/bg/mobile/ldoc/2135441920... Въпросната сума ще я получават само неосигурените майки т.е ако сте на 18 -19 год. и нямате трудов стаж  #2gunfire Вижте чл.8в , който е в сила от 28.07.2015г.     Да ни е "честито"  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия