Коремчето на мама се надува, а ФЕВРУАРЧЕТО вътре си лудува! - тема 5

  • 31 911
  • 723
# 405
Може ли линк към този календар. Благоаря!
Разбира се - http://calendar.zachatie.org/work/HomePage, трябва да се регистрираш. Аз го ползвам от много време за календар за МЦ - то, хубавото е, че имам историята назад и не трябва да пазя онези картонените. За да видиш седмиците, вкарай данните за последното МЦ и след това отбележи някъде пол.тест.
Миерин, ние кухнята я правихме зимата  Mr. Green. Успех и по - малко ситен прах навсякъде Whistling  Mr. Green
Страхотна си, много ти благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 406
Това със седмиците и месеците ми е пълна каша- аз използвам медицинският кръг за да се ориентирам - http://www.ladypill.com/calendar.php

А иначе ето тук чета разни интересни неща за бебето- написно е ден по ден : http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0 … %D1%86%D0%B8.html

Иначе новото при нас е, че от снощи и мъжът ми е болен- уж било заболяване за деца до 5-6 години, а се натръшкахме и ние. Гадост. Поне вече нямам температура- само ме боли гърлото жестоко- такава болка не помня. Нищо не помага. Дано скоро минава Sad
Виж целия пост
# 407
[quote author=mierin link=topic=869923.msg31619951#msg31619951 date=1442646176]
Весе най вероятно е било кръвното така както го описваш. Ти как си с него ? До сега имала ли си праблеми ?
[/quote]  
кръвното ми е ниско по принцип , но може би като се замисля цял ден обикалях по жегата и сигурно ми се отрази днес у дома на хладно ....
Леле , време за ремонти при вас не се натоварвайте и без нерви - всичко ще е чудесно и готово докато щъркелът почука на вратата ви  bowuu
Виж целия пост
# 408
https://www.youtube.com/watch?t=110&v=8cCPSmRNLhY
Какво ще кажете момичета Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Момичетa сегa си видях резултaтите и съм притесненa. Хемоглобинът ми е 109, a в уринaтa имa следи от белтък, епителни клетки и уронaти. Кaкво ознaчaвa товa? И при кръвтa имaше още 2-3 нещa, но не ги зaпомних.
Виж целия пост
# 410
Относно изчисляването на месеците спрямо седмиците:

1 календарен месец – от 1 (Първи ден на менструацията) до 4 г.с.
2 календарен месец – от 5 до 8 г.с.
3 календарен месец – от 9 до 13 г.с.
4 календарен месец – от 14 до 17 г.с.
5 календарен месец – от 18 до 21 г.с.
6 календарен месец – от 22 до 26 г.с.
7 календарен месец – от 27 до 30 г. с.
8 календарен месец – от 31 до 35 г.с.
9 календарен месец – от 35 до 40 г.с.

Така си ги броях и първата бременност, и сега и ми е мн лесно Simple Smile 
Виж целия пост
# 411
Takaaaa... Ние сме на линия след прегледа и влизаме да докладваме.
Най-наред искам да се извиня на ros4enka...  Blush
Съжалявам, мила, но няма да можем да си спазим обещанието. Нашия младеж стана на кифла...  Heart Eyes Ще ви намерим друг Варненски зет... Wink
Елизка, изчакайте поне до другата събота със синята детска... Wink

Иначе всичко ни е в норми. Девойката тежи 309 гр. Рита, маха с ръце...
Обаче тази ФМ беше абсолютно като предната.  В смисъл, е мерят същите неща. А някой тук беше споменал за някаква кардио-фетална, нещо свързано със сърцето...  newsm78
Може ли подробности и какво всъщност са мерили на вашите ФМ сега, към 19-20 седмица?
Аз имам пак показатели: BPD, HC, AC, FL, EFW... И пак носни кости, нухеална транслукация, гръбначен стълб и доплер в норма...
Виж целия пост
# 412
HappyKali С предишната бременност си правих ФЕК в 22г.с. Ето линк да прочетеш.
http://www.mcfemina.com/bg/pages/10-Фетална%20ехокардиография.html
Правих си я във Фемина при д-р Любомир Спасов, детски кардиолог. Хубаво е да я прави точно такъв специалист тъй като знае точно какво да гледа. Прегледа ми продължи повече от половин час, тъй като беба се беше завъртяла така, че не можеше да види и измери нещо което го интересуваше, но направи всичко възможно да го премери и съответно всичко, което трябва да се премери и тогава приключи прегледа. Освен това дава и един лист със всички измерени стойности и заключение.
Ето инфо за него:
Скрит текст:
Любомир Спасов, д.м - педиатър и детски кардиолог с над 20 годишна практика и опит, придобити като главен асистент в СБАЛДБ - София. Специализирал детска кардиология във Франция и САЩ. Специалист по детски болести и детска кардиология, профилиран в диагностиката на вродените аномалии на сърдечно-съдовата система на плода (фетална ехокардиография). Защитил е дисертация в областта на детската кардиология. Автор е на множество научни публикации и е участник в наши и международни научни прояви.
Втората ми ФМ беше в 20г.с, а третата в 30г.с. И тях си ги правих във Фемина, но при Д-р Цолова.
Сега съм си записала час в Марковс при Димитър Марков за втората ФМ пак в 20г.с. Въпреки, че по телефона ми казаха, че вътре влиза и ФЕК, аз смятам да отида отделно в 22г.с. пак при Д-р Спасов. За третата ФМ още не съм решила къде ще е. За мен това са важните наблюдения, които ни предстоят.
Виж целия пост
# 413
Благодаря ти, fishi_fishi ...   bouquet
Попрочетох и аз тук-таме, стана ми ясно, че няма нищо общо с втора ФМ, ама също така ми стана ясно, че във Варна няма кой да ми я направи...  Tired
Нищо. Ще процедирам като с БХС... Няма да я правя и ще се отдам на положителни мисли и невежество.
Виж целия пост
# 414
HappyKali  ако нямате в родите някакви сърдечни аномалии, мисля, че няма да е проблем да я пропуснеш.   Hug Peace Аз си я правя за всеки случай.
И ... честита ти кифличка  Heart Eyes
Виж целия пост
# 415
Happykali, и аз съм чела, че се прави само при определени обстоятелства - наследственост или съмнения при ФМ. Бъди спокойна, всичко е наред с кифличка Mr. Green Heart Eyes
Виж целия пост
# 416
 тез щъркели неща тотално се сбъркаха 😊
Кали честита кифличка 😙
Виж целия пост
# 417
Кали, ти ме уби. Браво за момата Simple Smile))  Аз другата седмица съм пак на ФМ и ще затвърдим пола хихих
Виж целия пост
# 418
slan4ice_85 ,  най-добре се свържи с лекаря си. Хемоглобинът ти е нисък, но това е така с почти всички бременни. При предишната бременност и моят бе стигнал до тези стойности, и тогава ми изписаха биозин мама, което в моя случай подейства.  За другите не разбирам нищо.  Стискам палци да е безобидно.

Виж целия пост
# 419
Йеееееей, Кали, простено ви е Simple Smile))) ♡ мн готино  Party радваш ли се или ти е още шоково? Simple Smile)) ти имаше ли съмнения, м/удругото Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия