Прахосмукачка робот - 8 тема

  • 111 465
  • 783
# 75
нова, в такъв случай, след като не са ти приоритет екстри, ще ти свърши работа и една Румба 620. Аз имам такава. Когато се скапе, пак ще си купя най-евтиния модел, който и да е той тогава. Качеството на почистване е много добро, не виждам защо да хвърлям не малко пари отгоре за няколко подобрения, след като качеството на почистване дори на евтиния модел напълно ме удовлетворява. Не те агитирам, ако така е прозвучало, само споделям  Simple Smile Писано е назад по темите за разликите, екстрите и т.н., можеш да потърсиш.
Виж целия пост
# 76
Благодаря ти, агитирайте ме, няма да се разсърдя  Grinning, а колко часа са необходими на твоята Румба,  за да се зареди и да е готова да почисти останалата част от къщата?
Иначе прочетох 2-3 теми, но честно да си кажа ми стана още по-объркано.  Blush
С мокета и кучешките косми ще се справя ли? Кучо е късокосмест, та трябва по-висока мощност, може би.  newsm78
Виж целия пост
# 77
Не ми се е налагало да се зарежда и после пак да чисти, прави го наведнъж. Зависи за каква площ ти трябва - по спомен май 620 я даваха до 90 кв.м., но не съм много сигурна. Иначе за време за зареждане дават 3 часа, при мен в зависимост от експлоатацията се зрежда за 2,5 ч., а понякога и за по-малко - зависи навсякъде ли е минавала или не. За домашните любимци не мога да кажа нищо, тъй като нямам.
Виж целия пост
# 78
Момичета, поръчах си и аз днес един LG VR64607LV от испанския Amazon. Ще приcтигне на 18.09. Нямам търпение да го изпробвам.
Виж целия пост
# 79
Момичета, поръчах си и аз днес един LG VR64607LV от испанския Amazon. Ще приcтигне на 18.09. Нямам търпение да го изпробвам.
Hug Hug Hug супер, ще обменяме опит тогава.
Виж целия пост
# 80
Момичета, поръчах си и аз днес един LG VR64607LV от испанския Amazon. Ще приcтигне на 18.09. Нямам търпение да го изпробвам.
Hug Hug Hug супер, ще обменяме опит тогава.

С удоволствие, ще се радвам да обменяме опит!
Виж целия пост
# 81
Аз съм с Румба 620 от април месец. Доволна съм много 4 стаи не големи успява да ги изчисти. Килими имам най - различни (само за лятото ги махам)идеално ги чисти .  Две дългокоси и едно коте също дългокосместо сме вкъщи. Смених филтъра и четките вчера. Гумената, защото беше се накъсала от стъкло на счупена чаша. Другата, защото ми се стори по - рехава от новата. Поръчах ги от немския амазон, в комплект с 3 филтъра и страничната четка.
Виж целия пост
# 82
Никой ли не може да ме посъветва нещо за моя проблем Sad

Аз искам да споделя разликите между румба 620 и LG, тази без сухото полиране. Тъй като след като ми се счупи румбата се наложи да взема нов робот се спрях на LG.

Предимства на LG:
Безспорно е по-тих.
Не се блъска в мебели
Чисти по-бързо в сравнение с румбата

Недостатъци:
Намерих го два пъти заседнал върху домашни чехли, които румбата си буташе из стаята, но никога не я спираха да работи. Също така веднъж го намерих върху чорап, спрял. Румбата никога не е спирала така.
Доста се обърква на килим и не чисти паркета около него, а по самия килим му е трудно да се качва.
Не минава през праговете през които рубмата минаваше, отчита ги като стъпало и се връща.

В общи линии качеството на почистване е същото сякаш, но LG-то има повече нужда да се въртя около него, да помагам ако заседна някъде, да го пускам отново когато се обърка, тъй като ги пренасям от стая в стая поради разлики в нивата не винаги започва от зарядното.

Дано моето ревю е полезно на някого. Не мога да кажа дали единия е по-добър от другия, просто са различни, с различни предимства и недостатъци.
Виж целия пост
# 83
Много рядко ми е засядала върху чехли,но се е случвало.Обикновено ги бута.Случвало се е да заседне и на място ,което не е засядала.Според мен зависи откъде е пусната и как и минавала .За килими не мога да се изкажа.Имам само 2 постелки пред двете входни врати/черни са/-минава си ги без проблем.Понеже кухня, хол и дневна са едно огромно помещение имам лайсна между кухнята и дневната.Странно в едната посока я минава в другата не.Смених лайсната и сега всичко е наред.
В събота ги ъпгрейднах и двете,защото като не се пускат от станцията ,а всеки път от различно място,явно се бъгват.И при двете се случваше да ги пусна и след 5 мин тя да ми заявява триумфално ,че е готова.Сега няма проблем.
Никога не го пускам от станцията ,защото обикновено след нея върви Брава,и ми трябва последователно чистене на спалните.Тази която е на първия етаж също не я пускам от станция,защото няма вариант да няма нещо разместено/я стол,я табуретка,я нещо друго детето е оставило на земята/.Когато се пуска от станция тя запомня стаята и не трябва да има разместване.
Пускайки я от друго място тя всеки път сканира -това обаче й пълни паметта и почва да се бърка.Затова се наложи и този ъпгрейд.Става за 2 мин с флашка.
Дълго и объркано стана,ама ако нещо не сте разбрали пак ще отговоря.Ми май и не написах че за LG става дума
Виж целия пост
# 84
http://www.lg.com/bg/compare/compare.lg?category=/bg/prahosmukachki
В дясно има един + разширяване на всички спецификации.Ще видите подробно разликите между моделите
Виж целия пост
# 85
Моята я пуснах днес за пръв път, струва ми се, че изчисти идеално, но нека не избързвам още.  newsm44
Обаче не съм още много наясно- пуснах я в хола, вижда затруднения върху килима ми- тип Шаги, един път се наложи да я преместя от там, после затворих вратата и тя чисти последователно стая по стая-хол, кухня, коридор, детска, спалня и на последната стая и свърши батерията и започна да си търси станцията. Наложи се да и помогна малко, защото спалните са ни на малко по-ниско ниво от другите стаи/около 5-6 см./ и тя  не слиза. Извадих я от там, но не можа от коридора да си намери станцията, занесох я в хола и тогава я намери и се закачи. Като приключи едната стая  аз какво да правя- да я преместя ръчно в другата и да я пусна ръчно, така ли? Сега да я чакам да се зареди напълно и тогава ли пак да я пусна? И пак ли ръчно да си я занеса и пусна в стаята, която не довърши, или....? Става въпрос  за LG.Накрая пък остава да я изчистя, още не съм погледнала как става. newsm78
Виж целия пост
# 86
Пускам я ръчно от стая в стая,когато след нея пускам Брава.Понеже трябва да изпера парцала след всека стая,затова пускам прахосмукачката стая по стая.
Като й свърши батерията и тя сама се върне на станцията,след като се зареди тя сама ще отиде на мястото където е спряла да чисти.Но това е само при положение че сама се е върнала.
Виж целия пост
# 87
Ох, момичета!
Чета, чета и много се колебая значиии...

При мен има
iRobot® Roomba® 595 Pet Vacuum Cleaning Robot - 369.99
 и
iRobot® Roomba® 655 Robotic Vacuum  - 399.99

Разликата в цените е минимална, ако някой има наблюдения да сподели кое е по-доброто решение.
Домашни животни нямам.
Няма да ми е проблем да го пускам във всяка стая по отделно, още повече че къщата ми е на 4 нива и така или иначе ще трябва да си го нося насам-натам по нивата.

Иначе Неато-то ми е легнало на сърце, но модела за който се споменаваше в миналата тема е почти двойно по-скъп, а и най-новият не знам защо го няма на сайта на фирмата, която е представител при мен. Cry
Виж целия пост
# 88
Пускам я ръчно от стая в стая,когато след нея пускам Брава.Понеже трябва да изпера парцала след всека стая,затова пускам прахосмукачката стая по стая.
Като й свърши батерията и тя сама се върне на станцията,след като се зареди тя сама ще отиде на мястото където е спряла да чисти.Но това е само при положение че сама се е върнала.
Добре де, ами при условие че не може да отиде в тази стая сама, заради разликата в нивата? Пък и аз я изнесох сама от стаята в коридора, тя не си намери станцията и после я преместих в хола и от там вече тя сама се закачи? А ако не искам да продължи до чисти след зареждане- какво трябва да направя?
Виж целия пост
# 89
На мен досега не ми се е случвало да не си намери станцията.
Когато искам да се прибере натискам home и си отива на док- а.
Ако се е изтощена батерията , прибира се , зарежда се , и продължава откъдето е спряла. А иначе , като приключи да чисти си се прибира и до следващото пускане.
Това за ЛГ.  Нямам килими , пътечки и т. н.
Праговете ми са минимални.
Аз съм изключително доволна , обичам си Лилето.
Нямам време да пера парцали на бравата,
затова се ослушвам още за миячка. ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия