Навън започна много да вали, НОЕМВРИйче с ритници мама подлуди - Тема 10

  • 33 503
  • 734
# 165
Добро утро!

За бебешката козметика изобщо не съм наясно, мислех да купя за дупето Судокрем, а за след баня ще се ровя в гръцките форуми какво ползват. От козметиката на Мустела за стрии, която ползвам аз не съм доволна и не мисля да продължавам с тази марка - не попива, лепи ми, не е моят бранд. Иначе КиВи отново ми даде идея със зехтина, ще се поразгледам и за Себамед, досега не съм обръщала внимание какви марки за бебешки продукти има тук.
Аз също съм чувала за спането на една страна и вероятно така ще процедирам.

Днес сме на ФМ и бебка цяла нощ и сутрин рита ли, рита. Нямам търпение да я видя днес
Heart Eyes

ЕДИТ: Сега видях, че Биодерма имат и бебешка серия  Peace
Виж целия пост
# 166
Добро утро! (то отдавна добър ден и съм будна от 6, ама така ми се ще да съм си в къщи и да е утро, а не на работа...)

На мен ми остава още 7 работни дни без днес. Не знам как ще ги изтърпя, но болничен не искам да взимам. Не знам от седенето по цял ден ли, от какво, на краката ми са страшно подути в стъпалата и глезените. И си ставам така сутрин, не е като да се оправят след сън. Сутринта едвам си обух крокс-овете, а те по-принцип са ми високи на свода...

За възглавница - ние на баткото слагахме една сгъната малка бархетна пелена - така като връщаше мляко, сменяхме само нея. Иначе ако го слагахме по гръб, задължително въртяхме главата на едната страна, като страните се редуват. Ние много рано почнахме да го слагаме да спи по коремче, което по принцип не се препоръчва, но на него му действаше добре за коликите. А и той спеше до нас и беше нон стоп под наблюдение. Общо взето го свикнахме да не остава сам изобщо, което не знам колко беше добра практика и как ще процедираме с бебето сега в това отношение. (като се знам, сигурно пак по същия начин - страх ме е да го оставям безнадзорен просто - да не се задави или нещо друго...)

За козметиката - за дупето ползваме Бочко, макар че имаме и Судокрем, и Спасател. Общо взето накрая почнахме да ги редуваме. Сега вече нищо не ползваме де. Сигурно и с бебето така ще се процедира. Шампоана ни е на Мустела. За олио за тяло май още не сме се спрели. Ползвахме на Мустела и Себамед, ама нещо и от двете не бяхме очаровани, та май ще трябва да помисля по темата. Иначе баткото от определен момент нататък почнахме да го мажем със Синхробейз Омега по препоръка на дерматолог, че му беше суха кожата и се чудя дали малкия да не го подкараме направо с него...
Виж целия пост
# 167
Привет и от мен в новата темичка!
Включвам се днес понеже ми мина така чакания преглед, та да дам отчет  Hug
Всичко е нормално, бебка е 1.600кг цялата сгушена не можахме да и видим муцката само леко в профил и ...страааашно е пораснала  Heart Eyes Още не се е обърнала, но се надявам, че и това скоро ще стане.  Flutter

Иначе ми казаха в този период на бременността да наблягам на белтъци (яйца, сирене, извара, кашкавал), месце и салати, като солта трябва да се сведа до минимум (поради опасност от задържане на вода), както и минералната вода - само изворна или чешмяна. За тестото, сладкото, кафето да се избягват най-добре.
Вече съм около 11 кг отгоре.

Заради тия топли вълни дето ме обливат ми дадоха направление за кардиолог за другата седмица.
А тогава очаквам и резултатите от днешните изследвания, които пуснах. Дано всичко е наред!  Praynig

За козметиката, подариха ми мустела, за прането се колебая между гел на бочко или на тео. Не мисля, че има кой знае каква разлика, но като дойде момента за пазаруването, който хвана и почувствам  Mr. Green

Стискам палци на всички ни и в тази тема, да валят само хубави новини и всички да устискаме максимално бебоците!  Praynig Hug
Виж целия пост
# 168
Здравейте!
 Времето е страхотно и аз съм се отдала на пълен релакс  Simple Smile
 Още си ме мъчи хремата, но вече е на отшумяване. Сега "големия' ми проблем е болката в гърба. Точно в определена точка. Още от самото начало си ме наболяваше там, но сега е вече по- гадничко.  Ако знаете нещо за облекчаване ще съм ви благодарна Simple Smile
 Хайде, работещите мами да спират и да се отдават на заслужена почивка, че после няма Wink
Виж целия пост
# 169
Аз пък се оплаквам, че ме боли точно под гърдите, около ребрата  Sad. Докторката каза, че понеже съм ниска и корема като расте и се качва на горе и става страшно. Една пареща болка, все едно съм носила сутиен, който не ми е по мярка. Много гадно. А имаме още поне 1800  да качваме, почва да ме хваща страх  Confused. Иначе с диетата съм добре последния месец само 2 кг съм качила - общо 12 до сега.
Момичета да ви кажа, че е важно на този етап да приемате рибено масло, за развитието на мозъка и ретината. Питайте докторите си или четете в нета  Peace. Аз днес си купих.
Виж целия пост
# 170
Днешния работен ден го започнах с голяма радост, че е последният а като стана време да си тръгна ми домъчня и започнах да се чудя като не ходя там какво ще правя. Много ми стана странно.
Иначе забелязвам, че корема ми е паднал малко надолу и започнах малко по-трудно да ходя.
Виж целия пост
# 171
Не знам другите мами как се справят, но на мен ми е скучно у дома. Но ние нямаме други деца и съм си самичка по цял ден. Добре, че имам да уча за едни изпити, та си уплатнявам деня Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Елиццца, и аз съм така. Върша си някаква работа, после почивам. Гледам тв или тегля филм. Сега започнаха една книга за детето. Сега съм малко в провинцията, докато е хубаво времето. За сега се наслаждавам на този вид "скука". Иначе се виждам и с приятелки, но вече и това е по-сложно, защото вече всички са семейни или с деца. Не се оплаквам, де.
 Ох, киселини ме мъчат вече повече от час:(
Виж целия пост
# 173
Киселините са ужасни мен от месец ме мъчат вече, пия стопацид...
Виж целия пост
# 174
И аз много се тревожех какво ще правя в нас като остана,но доста бързо се привиква.Много малко време ми трябваше да се адаптират като се имаше предвид,че съм свикнала да съм под непрекъснато напрежение и стрес и все да бързам за някъде. Да не говорим,че ми се спи и ми е едно мързеливо и отпуснато,не знам от мързелуването в нас или е от бремеността. Неистови усилия ми коства да се стегна и да свърша нещо,мога цял ден да лежа.  #Crazy
Виж целия пост
# 175
Аз съм вкъщи вече повече от седмица в отпуска, и честно казано никак не ми е скучно. Възползвам се максимално. Иначе 45 дневния болничен официално ми започва утре. Почивам, гледам и разглеждам нещата за пазаруване из разни сайтове, сравнявам цени и и стоки; купих малко нещица, поръчах матрак. Ходих на някои лекции за бъдещи родители. Лошото е, че с всеки изминал ден ми е все по - тежко. Дори вече ми е трудно да чистя, понякога като вдигна дори 1 кг. само и ме стяга кръста. След 10тата минута разходка и ми натежава доста. Чак започвам да се психирам от време на време, да не тръгне бебо твърде рано. А още толкова много неща имаме да свършим, но аз съм си казала, че дългият списък с покупки ще бъде към края на месеца. Засега само леглото, количката, матрака ( поръчан, че е 70/130), козметика, пер. препарат, кърпи,  3-4 бодита и блузки, пеленки, комплект за количка сме взели. Даже дребните неща ги взехме сега само, за да ползваме отстъпка Simple Smile
Виж целия пост
# 176
аз цяла бременност съм си вкъщи, те на работа като разбраха, че съм бременна и се опитаха да ми почернят живота, но това е дълга тема, та вече 6 месеца съм безработна, но не ми дреме!

иначе от два дни малкия все в дясно стои и корема ми на една страна и комшиите ми се смеят като ме видят  hahaha
Виж целия пост
# 177
На мен ми е най трудно да се навеждам, за да пълня или изоразвам мияната. Иначе мога да ходя по 2-3  часа (стига да не е баир), но изобщо не мога да стоя правя на едно място- изтръпват ми краката, направо стават като гума Laughing
Виж целия пост
# 178
Аз съм в болничен от 01.06. В началото имах изпити да вземам - бях в сесия, след това взех и държавен. След това се занимавах и с документите за жилището... В общи линии все си намирам причини да ходя на разходки. А и с Али се гледаме цяло лято, та тя допринася за разнообразието  Laughing Joy
Виж целия пост
# 179
Точно на време си излизам в болнични,тази седмица ми дотежаваше доста, все ми викаха да излизам в болнични рано рано .... викам, така ми е добре сред хора и не скучая .... днес позавършихме пазаруването и ми олекна ....миялната машина в нас се разтоварва от момчетата Simple Smile течен Бочко си купих и чакам Вайзе Райзе сензетив от Германия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия