Токуда болница София - 21 тема

  • 85 555
  • 747
# 375
Здравейте, да ви питам, има ли мами , които са хипертонички и се следят на женска консултация в токуда. Аз се следя при частна гинеколожка, но   тя не може да ми дава болничен и ако ми се наложи, заради кръвното дали ще ме вземат в Токуда. Въпроса ми е дали ще ми обърнат внимание за високото кръвно на женска консултация и дали лесно дават болнични?
Виж целия пост
# 376
Здравейте,

На скоро мой познат ми съобщи, че преди години сестра му е раждала в Токуда с избор на екип - др Илиев. В момента на раждането обаче от болницата отказали да го извикат и дежурния АГ я е поел. На някоя от вас случвало ли и се подобно нещо?
Виж целия пост
# 377
Здравейте,
Преди пет години родих дъщеря си в Токуда при др. Герганова и останах много доволна. Сега съм бременна с близнаци и искам да попитам дали някой е раждал близнаци там. Интересувам се от неонатологията. Ще съм много благодарна ако някой може да ми каже в случай, че се наложи децата да лежат в кувьоз колко дни се поемат от касата ( демек безплатно) и какви суми се плащат като изтече касата? Money
Който не иска да обсъжда суми пубично, моля да ми пише на лично  newsm04
Хубава вечер!



Привет, аз родих близнаци наскоро там. Пътеката е 7 дни, за всеки близнак се плаща по 600 лв, ако са родени секцио, иначе по 500. След като изтекат тези 7 дни, ако се налага доп. престой, започва нова пътека по каса и се доплаща по 25 лв на дете на ден и още някакви 150 лв ( не зная още за какво). След втората пътека от 7 дни не зная.
Виж целия пост
# 378
Здравейте,

На скоро мой познат ми съобщи, че преди години сестра му е раждала в Токуда с избор на екип - др Илиев. В момента на раждането обаче от болницата отказали да го извикат и дежурния АГ я е поел. На някоя от вас случвало ли и се подобно нещо?

Няма такова нещо. Изборът на лекар в Токуда вече е задължително. Ако случайно откажат да извикат твоя лекар, убедена съм, че той вече ще те е предупредил да му се обадиш лично ти по мобилния по всяко време на денонощието (поне Корсачки и Илиев със сигурност така процедират, почти съм сигурна, че и всички останали).
Виж целия пост
# 379
Привет момичета, да се похваля, че вече съм леля.
Сестра ми роди секцио при Илиев на 21-ви, всичко е наред и с бебето и с майката, притесненията се оказаха фалшива тревога.
Сестра ми е доволна общо взето (не можа да се класира за самостоятелна стая).

Аз обаче от нейния разказ бях леко озадачена от съветите им за кърменето. Първо в деня на раждането не им позволяваха дори да сложат бебето на гърда, само да го гушкат и чак на другия ден след обяд ги сложили на гърда, а бебето на сестра ми си отваряло устата и искало да яде още часове след раждането, но не й разрешили. След това не им даваха да кърмят повече от 5-10мин на гърда и ги караха след краткотрайното кърмене да дават адаптирано мляко... Едната жена в стаята си имала кърма дооста и пак не й давали да кърми повече от 5мин, след което додавала АМ, a кърмата трябвало да изцежда и да хвърля (изхвърляла по над 50мл).

На сестра ми бебчето имало голямо желание да не спира да суче след тези 5-10мин и са й казвали да я маха, дори са стояли при нея да следят минутите колко кърми и да маха бебето от гърдата, после да изпива адаптираното мляко. Вакума бил доста силен и на едно от маханията на сила, сестра ми разрани зърно.
Когато никой не бил при нея един път, по мое настояване кърми по поне 15мин от гърда и после бебето дори плюело добавката и не искало да си дояжда.

Преди да ги изпишат направили пробно кърмене и пак - по 5мин от двете гърди, премерили бебето и видели, че е натежало само с 10гр, след което й казали че кърма няма и трябва да дохранва....
Това не се отрази добре на сестра ми.
По мои съвети като ги изписаха, сега се кърмят по 30-40мин общо от двете гърди и бебето се наяжда и си спи, буди се на 3ч и отваря уста...

Просто ума ми не побира защо са й казали, че едно кърмене трябва да е по максимум 10мин от гърда и ако бебето е още гладно да додава АМ и така да си прави като цяло и в къщи и винаги....  newsm78  #Crazy  #Crazy  ooooh!

С това дохранване, ако е някое бебе с по-слаб рефлекс за сучене, кърменето не би провървяло. Спомням си моята дъщеря, нямаше просто никакъв рефлекс да суче, лапваше и пускаше, не можеше да засуче добре, доста трудно ни беше и накрая завърши с неуспех. Но аз тогава нямах никакъв опит и нищо не знаех. Нека сега да родя и някой да не ми дава да кърмя без разумно обяснение! Аз не знам за бебе, което за по 5мин от гърда да може да се наяде особено в първите дни след раждането...

Сякаш искат просто на всяка цена бебетата да ги изпишат натъпкани, без значение за тях с какво, просто да са сигурни, че са яли. Сестра ми я съветваха ако плюе шишето, да не спира да опитва да го натъпче с това мляко изкуствено...

Освен всичко това, условията са добри, било е чисто, отношението добро, но храната зле, носехме храна на сестра ми, защото иначе щеше да стои гладна (тя си е малко капризна на храна).
Виж целия пост
# 380
Това е странно. Родих октомври в 6 сутринта и в 10 часа ми дадоха бебето за кърмене. В началото наистина ме съветваха да не го държа повече от 5-10 мин (всеки ден да увеличавам времете), но аз не съм си засичала време. АМ не съм му давала, не са ми и носили, не са ме и карали да му додавам АМ.

Виж целия пост
# 381
В нашата стая едното момиче си спря кърмата, защото беше получила сериозна бъбречна инфекция и лечението налагаше спирането. На другата майка така и не й дойде кърма, аз цедях и хвърлях, защото бебето не искаше да засуче без силиконови зърна, а нямаше къде да стерилизирам помпата. Четвъртото момиче си кърмеше и никой не й е казвал по колко да държи бебето, само идваха и я хвалеха (на нея й беше второ бебе). Та и на мен ми е странно това с кърменето, мен постоянно ме насърчаваха да слагам на гърда, особвно лекарките неонатоложки, както и гинеколозите, които идваха на визитация.
Виж целия пост
# 382
След раждане секцио кърмата не идва веднага, което не пречи бебето да бъде сложено на гърдите, но няма как да бъде нахранено. При първо раждане човек е доста стресиран и не смее много да се обажда, но интересно как на мен ще ми вземат бебето, ако го кърмя и ще му бутнат шише насила  Twisted Evil .
Виж целия пост
# 383
Сестра ми се е вслушвала в съветите им, а те са били категорични, че трябва да кърми точно определено време. На втория ден от раждането по 5мин и после АМ, на следващия 10мин и на другия ден дошла друга акушерка и казала пак 5мин...
Иначе още на др ден след раждането, бебето като засикало, устата му се напълнила с коластра. Кърмата й дойде на 3-4ден.
Надявам се информацията да е полезна за някой. Кърмата се стимулира с кърмене, дори и на сухо сучене ако нямаш кърма, пак стимулира идването.
5мин са крайно недостатъчни.
Явно зависи коя акушерка е на смяна! Всеки казвал различни минути...
Виж целия пост
# 384
Здравейте,

На скоро мой познат ми съобщи, че преди години сестра му е раждала в Токуда с избор на екип - др Илиев. В момента на раждането обаче от болницата отказали да го извикат и дежурния АГ я е поел. На някоя от вас случвало ли и се подобно нещо?

Няма такова нещо. Изборът на лекар в Токуда вече е задължително. Ако случайно откажат да извикат твоя лекар, убедена съм, че той вече ще те е предупредил да му се обадиш лично ти по мобилния по всяко време на денонощието (поне Корсачки и Илиев със сигурност така процедират, почти съм сигурна, че и всички останали).


Когато раждах първото си дете - моята лекарка беше болна, родих при дежурния екип, но ми предложиха, ако желая - да се откажа и да постъпя в избрана от мен болница ...

Разбира се, останах в Токуда и родих при д-р Попова.
Виж целия пост
# 385
Въобще не са ме съветвали нищо за кърменето, даже аз настоявах да кърмя и не исках добавка АМ. 2 акушерки само проявиха желание да видят как кърмя и ми казаха, че кърмя правилно и това беше. Аз кърмих и през 2 часа в началото, през нощта няколко пъти също. Кърмила сам по повече от 5-10 мин на гърда.
Това, което се е случило със сестра ви е направо невероятно. Щом има кърма, естествено, че ще кърми, за какво й е да дава АМ. Защо не е говорила с някоя от лекарките. Азна всички акушерки казвах, че искам да кърмя и не им искам АМ-то. Обаче моят бебо беше 4 кг и все гладен, а кърмата ми трудно слезе, щото имах други лични преживявания. Та на втората нощ си поисках АМ поне за през нощта да не се буди на 2 часа. И като почнах да си настоявам за АМ-то взеха да ми се цупят. Естествено кърмата ми дойде хубаво щом се прибрах удома. Кърмих си до 9 месеца спокойно.
Кажете на сестра си да кърми и да не слуша глупави съвети, макар и от акушерки. Те може и да не са кърмили лично. Чувала съм този съвет по 10 мин от гърда, но с цел да не се разранят зърната, защото някой път бебето си суче само за успокоение, но това се усеща и майката знае кога бебо яде и кога просто се успокоява. Кураж и успешно кърмене й пожелавам!
Виж целия пост
# 386
Бебетата не са били при тях през нощта. Последно кърмене в 22ч, първо в 7.
Тя сега кърми по колкото време е нужно
Виж целия пост
# 387
Според мен сестра ти просто преувеличава  Wink. Никой не се занимава да гледа по колко време кърмиш. Вярно е, че акушерките съветват по 5 мин на гърда, но това са само съвети. Да не говорим, че аз като бях, две момичета в стаята имаха свръх лактация и всяка акушерка даваше съвсем различни съвети, често противоречиви. Една казва да се цедят друга да не се, трета да цедят преди хранене, четвърта след. Въобще накрая никой не ги слушаше вече.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 388
Има ли някой (със здраво бебе без нужда от специални грижи), който е бил с бебето ДЕНОНОЩНО въпреки, че неонатолозите и другите в стаята не са били съгласни? Аз ще си заявя самостоятелна стая, за да може бебето да е с нас нон-стоп. Ако обаче нямат възможност да ми осигурят такава, въпреки че съм си я заявила, мисля, че е редно да ми "дадат" бебето при мен и през нощта. Изобщо някой пита ли майката какво иска?!
Виж целия пост
# 389
И сестра ми искаше да заяви, но й казаха че ще е в такава, само ако има свободна. В нейния случай щеше да се освободи след три дни и тя се отказа.

А за преувеличаването - с нея сме адски близки и не вярвам. А колкото до съветите, които са давали на вас - безумие.
Явно в никоя болница кърменето не е приоритет за акушерките Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия