С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 570
Може да налея малко масло в проблема на Вени, но- помисли какво се случва, ако студентката на 23 получи жилището на свекърва ти... и реши, че там ще си прави купоните. И бабата, реши (тъй като онзи и син живее в 2 стаи, а пък вие се ширите и в къща) да ви дойде на гости... за известно време, на спокойствие, да ви "помага". Много ми харесаха съветите по- горе, да се отдръпнете и да пасувате за известно време.

Изключително се дразня от демонстративното пренебрегване на едното дете, що се отнася до наследства и в същият момент прехвърлянето на голяма част от задълженията върху него, защото е по- успешно. За съжаление, около мен примерите на подобни родители са много. Все така се случва, че онова бъхтащото и работещо като вол, за да успее (и не мрънкащото) е по- малко нуждаещо се, от онова, на което цял живот му е поднасяно на тепсия.
Виж целия пост
# 571

Изключително се дразня от демонстративното пренебрегване на едното дете, що се отнася до наследства и в същият момент прехвърлянето на голяма част от задълженията върху него, защото е по- успешно. За съжаление, около мен примерите на подобни родители са много. Все така се случва, че онова бъхтащото и работещо като вол, за да успее (и не мрънкащото) е по- малко нуждаещо се, от онова, на което цял живот му е поднасяно на тепсия.
Аз дълго време си мислех, че това е преувеличение, което се среща само в книгите и филмите. Мне, оказа се самата реалност.
Виж целия пост
# 572

Изключително се дразня от демонстративното пренебрегване на едното дете, що се отнася до наследства и в същият момент прехвърлянето на голяма част от задълженията върху него, защото е по- успешно. За съжаление, около мен примерите на подобни родители са много. Все така се случва, че онова бъхтащото и работещо като вол, за да успее (и не мрънкащото) е по- малко нуждаещо се, от онова, на което цял живот му е поднасяно на тепсия.
Аз дълго време си мислех, че това е преувеличение, което се среща само в книгите и филмите. Мне, оказа се самата реалност.
И после облагодетелствания, като си вземе имотите забравя, че има задължения към родители. Пак се чака на този, който е пренебрегван винаги. Накрая и на него му писва, но като си вдигне шапката и престане и той да се интересува, бива определен като неблагодарник изоставил родителите си. Особено от самия родител, който се жалва на който свари. А от този взел всичко продължава да не се търси нищичко, включително отговорност.
И назад казах, че покрай има много случаи на "изоставени родители", но според мен сами са си го направили по един или друг начин. Вече не ми е жал за такива хора, като преди, а знам, че сами са го предизвикали
Виж целия пост
# 573
 
Цитат
Вече не ми е жал за такива хора, като преди, а знам, че сами са го предизвикали


Невинаги.
Има родители, които не заслужават децата си. Познавам такива не един и двама.
Има деца, които не заслужават родителите си. И такива познавам.
В живота невинаги две и две е равно на четири.
Виж целия пост
# 574
Аз за пореден път казвам, че това са личните ми на блюдения, в/у лично наблюдавани от доста близо случаи. От тези около мен, по такъв казус.
А иначе със сигурност има и обратното положение, но аз не съм попадала на такова от собствен опит
Виж целия пост
# 575
малко смях в затишието

Виж целия пост
# 576
Absurt не винаги начинът е да зарежеш мъжа си , да му кажеш , че е муньо , да се разведеш и т.н. Предполагам не си чела историята ми за това реагираш толкова остро . При нас имаше предварителни уговорки ,които просто не се спазиха . А и кое дете ще повярва ,че родителите му ще постъпят толкова долно ? Ако искаш на лично ми пиши ще ти разкажа историята , за да видиш , че не съм толкова черна , за да не спамим допълнително темата.  Вярвам , че всеки си е научил урока от случилото се .
Съжалявам, не си ме разбрала- не е зарязването начинът, права си!
Не искам да дълбая, в никакъв случай- просто историята ти ми напомня моята и как бях манипулирана и от собствената си майка, и от свекърва ми години наред, но тогава нямаше интернет, нямаше форуми, където да потърся съвет и да получа други гледни точки. Трябваше ми много време, за да се науча да казвам " не" и да приема, че родител може да ме манипулира до степен решенията ми да удовлетворяват собственото ѝ его, в разрез с моите интереси.
Виж целия пост
# 577
Да, възможно е родител да манипулира детето си. От няколко години баща ми ме лъже, клевети и обвинява, ръководен дори и не от собствените си интереси, а воден за носа от чужда жена, която прокарва чужди интереси и се стреми всячески да ме очерни пред баща ми, да унищожи топлината между нас и най-жалкото е, че успява...
Виж целия пост
# 578
Бо_ряна,
тези котки  са страхотни! И коментарът е на място  Joy
Виж целия пост
# 579
Absurt не винаги начинът е да зарежеш мъжа си , да му кажеш , че е муньо , да се разведеш и т.н. Предполагам не си чела историята ми за това реагираш толкова остро . При нас имаше предварителни уговорки ,които просто не се спазиха . А и кое дете ще повярва ,че родителите му ще постъпят толкова долно ? Ако искаш на лично ми пиши ще ти разкажа историята , за да видиш , че не съм толкова черна , за да не спамим допълнително темата.  Вярвам , че всеки си е научил урока от случилото се .
Съжалявам, не си ме разбрала- не е зарязването начинът, права си!
Не искам да дълбая, в никакъв случай- просто историята ти ми напомня моята и как бях манипулирана и от собствената си майка, и от свекърва ми години наред, но тогава нямаше интернет, нямаше форуми, където да потърся съвет и да получа други гледни точки. Трябваше ми много време, за да се науча да казвам " не" и да приема, че родител може да ме манипулира до степен решенията ми да удовлетворяват собственото ѝ его, в разрез с моите интереси.
Трудно е ,да. Аз се научих да казвам твърдо не едва когато се роди дъщеря ни. Чак тогава открих неподозираната сила в мен да отстоявам твърдо позицията си,каквото и да ми коства това. Донякъде мисля ,че и ММ беше манипулиран доста умело при това , но и това е минало. От една страна се радвам ,че се случиха всички тези гадории, защото те изградиха прекалено силна и здрава връзки между нас. Научиха ни и да разчитаме само и единствено на нас. Сега да ти кажа ми е доста по - леко и изобщо не се затормозявам, макар че змията продължава да съска и да използва манипулациите се, но без успех.
Виж целия пост
# 580
Сега да ти кажа ми е доста по - леко и изобщо не се затормозявам, макар че змията продължава да съска и да използва манипулациите се, но без успех.
Не ми казвай, че след всички долни мизерии, които са ви причинили, продължавате да поддържате отношения с тези хора  Confused
Виж целия пост
# 581
Бо_ряна,
тези котки  са страхотни! И коментарът е на място  Joy
А,не съм ги измислила аз.Чуждото си е чуждо ,одъртяло или младо.Всъщност с годините повечето хора си свикват и не се ядосват,стига един як поглед и крива усмивка.
Но  доста пък се разбират добре от началото.Късметлиите.Да  попаднат в сродна среда на своите разбирания и  отношение.
Виж целия пост
# 582

Не ми казвай, че след всички долни мизерии, които са ви причинили, продължавате да поддържате отношения с тези хора  Confused

Не е толкова просто, за съжаление.
"Тези хора" са собствените ти родители, които са треперили над теб като дете, които са те гушкали и са ти били опора- неща, които не можеш да изтриеш от паметта си.
Имах две възможности- да мразя, или да простя и да приема, че те просто толкова могат, защото всеки родител е убеден, че прави най- доброто за детето си.
Само дето едните уважават чуждото мнение и решение, независимо че се различава от тяхното, а другите не приемат че децата им са порасли и може да са прави
Приех да простя, въпреки че ми трябваше много време, но пък да мразя, за мен е самоубийствено.
Виж целия пост
# 583
Не ми казвай, че след всички долни мизерии, които са ви причинили, продължавате да поддържате отношения с тези хора  Confused
Не е толкова просто, за съжаление.
"Тези хора" са собствените ти родители, които са треперили над теб като дете, които са те гушкали и са ти били опора- неща, които не можеш да изтриеш от паметта си.
Често родители, които са способни да се отнесат така с детето си, не са правили и гореизброените от теб неща на младини. Поне аз не си представям как така ще си добър родител години наред и в следващия момент ще се отнесеш с детето си като с боклук. А и в крайна сметка дори и да са били чудесни родители преди, това не ги оправдава сега. Всеки си има някакво достойнство. Заради едните добри, стари отношения не бих се правила на разсеяна, когато ме обиждат и унижават. И именно защото това са собствените ми родители би трябвало това да са хората, които се държат най-добре с мен и са ми най-голямата подкрепа. Родител, който дели децата си, вменява на едното безброй задължения за сметка на другото и го гони като куче, заслужава единствено да си прекара старините в самота.
Виж целия пост
# 584
Сега да ти кажа ми е доста по - леко и изобщо не се затормозявам, макар че змията продължава да съска и да използва манипулациите се, но без успех.
Не ми казвай, че след всички долни мизерии, които са ви причинили, продължавате да поддържате отношения с тези хора  Confused
Отначало не комуникирахме с тях повече от година, но колкото и да сме твърди и безкомпромисни с ММ все пак виждам че му е болно. Майка и баща са му. Сега сме на едни неутрални отношения. Аз изобщо не ги търся ако евентуално ми звънне да ме пита как е детето и отговарям и нищо повече. И ММ комуникира с тях , но някак си хладно. Определено не е както преди. Пропускам покрай ушите си и хич не ги отразявам , а те така като че ли повече ги е яд. Самите те още не могат да преглътнат факта , че с ММ узаконихме връзката си и сключихме брак.
В крайна сметка родители са му ,колкото и да ги е намразил поне едно хладно отношение спазваме,а те пък толкоз да ги е яд ,че вече не са фактор. Но хората са казали , че каквото си направиш сам никой друг не може да ти го направи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия