С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 405
ами, аз бих наела квартира, която не изисква кой знае какви вложения, за да се приведе във вид, годен за логаритмуване. Не ме разбирайте погрешно - не ми пречи да мина тавана и стените с латекс за 2 дена, ако това е само кусурът. Но ако е тотално всичко за смяна - тогава ще е за сметка на следващите 10 наема. Пито - платено. Без възможност за недомлъвки и коментари в последствие, и без да има някой, който се чувства "прецакан".

Съгласна съм с Луси, аз ще действам на същия принцип. Друг вариант е да получат от мен нещо на около 20 и няколко годишна възраст - за да са спокойни ако искат да изградят семейство, че ще има къде. Не че съм длъжна на някого - така бих искала  Peace
Виж целия пост
# 406
       Не вярвам, че родителят който дава жилище за ползване на детето си, го прави с мисълта това дете да изкърти стените до тухла, да смени дограмите и да направи цялостна реорганизация на жилището. Освен ако детето не е единствено, а родителят е останал на ръба на финансовата криза и това е единствената възможност да му помогне. Но тогава отношенията се решават по друг начин.
   
Виж целия пост
# 407
Аз съм свекърва,
Не знам, сложен е въпросът с имотите, и най-много зависи от самите хора...

Аз бях години наред малтретирана с някаква кирлива двустайна панелка от свекърва ми, все "обувките ми гледаха навън"

Мойте поздравления рядко свекървите се сещат, че и те са били млади снахи и тях са ги тормозили! Надявам се сега с твоята снаха да сте в добри отношения.
Виж целия пост
# 408
Дава го за ползване и живеене. Зависи и от състоянието на апартамента, както  иот възможностите на наследника.
Мен също би ме притеснило, че ако почнеш ремонт на имот, който не е твой, дали не е редно да питаш собственика му дали е съгласен?
Например ние като в апартамента искахме да вмъкнем терасата на кухнята към кухнята, въпреки, че свекито беше приписала апартамента на ММ, /срещу гледане сещате се/, ММ я пита дали тя е съгласна. С довода, че апартаментът е негов - срещу гледане. Тоест ако не се изпълни условието ,той не е негов, а на майка му, и следователно тя трябва да е съгласна с промените, които нанасяме по имота й.
За останалите неща не сме питали, защото не са свързани със структурни промени по жилището, един вид, а с подобрения и обзавеждане.
Виж целия пост
# 409
Като ви чете човек ще рече, че всяка българска свекърва притежава по няколко апартамента Mr. Green
А снахата сън не я лови да докопа документ за собственост поне за единия.
После вече какво ще бъде е отделен въпрос. Ако бабата заслужи уважение, ще й помага отвреме-навреме и ще й дава да си вижда внуците. Що се отнася до помощ на старини, там още повече се вдига мерникът.

ПП. Забележете, точно свекървите! Към родните родители обикновено претенции няма. А и те завалиите по-често нищо нямат. Явно добре са си живели живота и сега горкото им дете се мъчи при имотни и стиснати свекъри Mr. Green

Според мен, с малки изключения (като примера на Румка) и най-основният ремонт е по-изгоден от покупката на ново. Да не говорим, че докато го ремонтираш, наем не плашаш, а новото хем довършваш/ремонтираш по свой вкус, хем плащаш ипотека. На мен сметката не ми излиза.
Виж целия пост
# 410
При нас поне по отношение на имотите не е имало проблем. От свекърите получихме част от сумата за апартамента, за останалото изтеглихме кредит. Имаше кратък период в който плащахме и наем и ипотека, докато постегнем апартамента. Никога не е имало коментари или претенции от тяхна страна във връзка с част от началният капитал за апартамента. Така или иначе и без него можехме да купим апартамента, чиято ипотека изплатихме бързо, иначе щеше да е 1-2 години по-късно.
Когато купувахме апартамента не бяхме женени, но имахме вече три деца и бях в майчинство с малката. Апартамента го записахме от самото начало на името на двамата. Не бих се съгласила да се преместя с децата в апартамент който не е на мое име и по незнайни причини, липса на доверие или нещо друго е записан на някого другиго. Това определено за мен ще е сериозна лампа за нещо погрешно в отношенията ми с половинката. Слава богу никога не е ставало въпрос за това и не сме обсъждали дори това.
И да аз също смятам, че разходите за ремонт по апартамента, които се стяга за постоянно живеене  са в много сериозен размер в сравнение с тези за освежаване на апартамент в който си под наем.
Виж целия пост
# 411
А не сте ли мислили за вариант, в който младите живеят в апартамент, дарен на единия партнъор преди брака, в който младите са направили ремонти, работили са и двамата и са допринасяли за семейството, на партнъорът, който не е собственик на апартамента да му се учреди право на ползване.
Така хем не е собственик, хем има документално право да го ползва, защото все пак е живял там, работил е и е влагал пари точно там
Виж целия пост
# 412
Скрит текст:
Като ви чете човек ще рече, че всяка българска свекърва притежава по няколко апартамента Mr. Green
А снахата сън не я лови да докопа документ за собственост поне за единия.
После вече какво ще бъде е отделен въпрос. Ако бабата заслужи уважение, ще й помага отвреме-навреме и ще й дава да си вижда внуците. Що се отнася до помощ на старини, там още повече се вдига мерникът.

ПП. Забележете, точно свекървите! Към родните родители обикновено претенции няма. А и те завалиите по-често нищо нямат. Явно добре са си живели живота и сега горкото им дете се мъчи при имотни и стиснати свекъри Mr. Green

Скрит текст:
Според мен, с малки изключения (като примера на Румка) и най-основният ремонт е по-изгоден от покупката на ново. Да не говорим, че докато го ремонтираш, наем не плашаш, а новото хем довършваш/ремонтираш по свой вкус, хем плащаш ипотека. На мен сметката не ми излиза.

Това и аз го забелязвам. Не мога да намеря логичен отговор, обаче. Аз въобще не считам, че ако някой трябва да осигурява дом, то това са само свекърите.
Виж целия пост
# 413
Логичният отговор е :имам доверие  на родителите си ,няма да ме изгонят ,на чуждите не се доверявам.
Пъки  аз  не знам като толкова сме модерни вече и равноправни защо все свекърите трябва да дават.
Виж целия пост
# 414
Логичният отговор е :имам доверие  на родителите си ,няма да ме изгонят ,на чуждите не се доверявам.
Пъки  аз  не знам като толкова сме модерни вече и равноправни защо все свекърите трябва да дават.

Който може дава - няма задължение вече, просто няма кой да се оплаче при другия вариант, защото когато майка ти го дава не го прави с тънки сметки и не "бие тъпана на сред селото".
Виж целия пост
# 415
А не сте ли мислили за вариант, в който младите живеят в апартамент, дарен на единия партнъор преди брака, в който младите са направили ремонти, работили са и двамата и са допринасяли за семейството, на партнъорът, който не е собственик на апартамента да му се учреди право на ползване.
Така хем не е собственик, хем има документално право да го ползва, защото все пак е живял там, работил е и е влагал пари точно там

А такааа Joy А къде остава този, който е работил, строил, влагал пари точно там и накрая прехвърлил!
Вижте как си правите сметка и защитавате своите интереси, а смятате, че родителите ви не трябва да го правят. Те само са длъжни да раздадат всичко и повече да не мърдат, да не шават и да не се виждат, ако може Laughing
И то сметки спрямо любимия човек, а родителите трябва да проявяват безрезервно доверие спрямо чуждото момиче или момче.

Логичният отговор е :имам доверие  на родителите си ,няма да ме изгонят ,на чуждите не се доверявам.
Пъки  аз  не знам като толкова сме модерни вече и равноправни защо все свекърите трябва да дават.
Който може дава - няма задължение вече, просто няма кой да се оплаче при другия вариант, защото когато майка ти го дава не го прави с тънки сметки и не "бие тъпана на сред селото".

По същия начин и родителите на чуждите не се доверяват.
Сигурна ли си, dusty? Питай половинката Simple Smile На теб просто не ти прави впечатление, защото ти е майка и защото знаеш, че е права. Свекървата обаче, ооо, тук вече се обиждаме кръвно.
Виж целия пост
# 416
Dusty, никой не те кара насила да купуваш, да умножаваш и т.н. Можеш просто да ползваш жилището. Въпросът ми е, след като ви е дадено да ползвате БЕЗПЛАТНО жилище, какви са твоите основания да искаш освен ползването да получиш и собственост. Родителят може да прояви добра воля и да даде и въпросната собственост, но не е длъжен. Ти какви основания имаш да искаш?
Виж целия пост
# 417
the wishmaster, принципът е следния - ако искаш да дадеш, дай без под условия! Ако не искаш никой не те кара, дръж си го и си кукувай сама. Просто не бих живяла някъде и градила семейство, където всеки ден ме заплашват, че ще ме изгонят.

П.П. Това са моите разсъждения за такава ситуация - принципно нямам делба със свекърва ми, а и нямам нищо от нея /мъжът ми се нанесе само с дрехите си в нас/
Виж целия пост
# 418
А какво пречи да го дадат да се ползва без никакви условия?
Виж целия пост
# 419
Не е вярно според мен, че се иска само от свекървата. Повечето при коментар на тази тема използват връзката дете - родител, като цяло, а не снаха-свекърва.
Всъщност такъв случай свекърва да даде на снаха, още не сме коментирали в темата, няма и да коментираме, просто защото няма. Свекървата и да даде го дава на сина си, до сега не съм чула да е дала на снаха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия