С какво ви дразнят свекървите- 49

  • 50 287
  • 747
# 420
Направо ме хваща страх каква ще я върша и аз като двойна свекърва, че дето се казва вече ми чука на вратата. Потресена съм от претенциите на някои снахи. Нищо на никой няма да давам. Ако искат да ползват - ОК. Да ремонтират - пак ОК. Ако искат да живеят другаде, ще помагам с каквото мога, но някой да ми налага да прехвърлям нещо на сина си просто защото ми е син - няма как да стане. Да, свекърва ми е дала етаж от къща на синът си, където и до днес живеем, но това само ни помогна да си купим с ММ свой си апартамент в който не сме живели и ден.  Mr. Green Който иска нещо - да запрята ръкави и да си го постига, а не да чака на мама и татко. Това ми е мнението и за двете страни.
Виж целия пост
# 421
Напомняте ми за следния "проблем" от миналото Simple Smile
2-3 години, след като заживяхме в моя апартамент, с мъж ми му направихме ремонт с наши пари. Естествено, последваха коментари от страна на свеки, че той инвестирал в нещо, което не е негова собственост, че само съм го използвала и т.н. Голямо вайкане падна, голямо нахъсване и коментари от рода на "ти ще видиш как ще те изгони и прочие простотии... ММ не обърна внимание на коментарите и и ето, вече над 15 години, още не съм го изгонила Simple Smile
Година, две след нас, щерка се задоми с един момък, който имаше апартамент. Трябваше да се направи козметичен ремонт и свекърва ми подпочна същият рефрен. Дъщеря и не даде стотинка за освежаване... Е, вече не са заедно.
Парадоксът се получи в последствие, когато свеки и зълвата заживяха заедно. Непрекъснато се оплакваше, че дъщеря и не и плащала наем и не искала да дава пари за ремонт на къщата, що за безочие било това, незаинтересованост някаква Simple Smile

ПП- тази година, пак правихме ремонт и при опит за коментар на свекърва ми и казах, че изравнявам сметките от наема, който той трябва да ми плаща с парите за ремонт...
Виж целия пост
# 422
Ами там е работата, че обикновено се дава, без да са ясни условията. Оттам почва всичко.
Затова е най-добре да не зависиш от никого.
И все пак, по-лесно е да ти помогнат.  Много от хората около мен, които се тупат в гърдите колко много били постигнали сами, всъщност са получили доста голяма помощ. А много, които не са получили нищо, в крайна сметка накрая обгрижват възрастните родители. От човещина, въпреки че са били пренебрегвани.
Не смятам за нормални нито безкрайните претенции на снахите, нито тези на свекървите. И за особено елементарни смятам хората, които при всеки сгоден случай напомнят на снахата, че обувките й сочат навън.
Що се отнася до децата ми, искрено се надявам да станат добри и работливи хора. Това ми е критерият за успех. Не броят на жилищата, които ще купят.
Виж целия пост
# 423
Аз започвам да си мисля, че не съм нормална като ви чета. Ако имам възможност да подсигуря на детето си жилище ще го направя без изобщо да мисля. Да, с прехвърляне на собственост. Без клаузи за гледане на старини и тем подобни.
Виж целия пост
# 424
Аз започвам да си мисля, че не съм нормална като ви чета. Ако имам възможност да подсигуря на детето си жилище ще го направя без изобщо да мисля. Да, с прехвърляне на собственост. Без клаузи за гледане на старини и тем подобни.

Абсолютно! И това само ако имам възможност, не на всяка цена! На всяка цена не съм длъжна да прехвълям или купувам на детето си жилище. Не бих се лишавала цял живот, не бих си броила стотинките да купя някакъв имот за детето ми, защото после съм убедена, че няма как да го направя безвъзмездно. Но ако имам финансова възможност/за което се стараем Simple Smile/ бих го направила с удоволствие и без очаквания. Т, е, ако дам нещо на детето си, очаквам същото отношение към нас, без значение дали бихме дали или не.

Иначе най - важно е децата да са здрави. Аз лично бих направила всичко по силите си да инвестирам в образования. Това е една предпоставка за по - лесен и приятен живот, пък дори и за по - качествен партнъор
Виж целия пост
# 425
Аха, "ако" и "не на всяка цена"... Simple Smile

Ще видим след 20 години, ако още пишем тук и се четем Laughing Защото сега е твърде лесно да мислиш как всичко-всичко ще правиш и даваш за ненагледното си сладко мъничко детенце. В едно далечно бъдеще обаче... Или как ще обичаш и приемаш безрезервно неговия партньор и няма да имаш никакви притеснения, опасения, предубеждения при тогавашния си житейски опит.
Виж целия пост
# 426
Аха, "ако" и "не на всяка цена"... Simple Smile

Ще видим след 20 години, ако още пишем тук и се четем Laughing Защото сега е твърде лесно да мислиш как всичко-всичко ще правиш и даваш за ненагледното си сладко мъничко детенце. В едно далечно бъдеще обаче... Или как ще обичаш и приемаш безрезервно неговия партньор и няма да имаш никакви притеснения, опасения, предубеждения при тогавашния си житейски опит.

Нормално е да кажа "АКО" имам възможност. За съжаление от сега няма как да знам как ще се е завъртял живота за 20 години  Party

Въобще не става въпрос за партньори, става въпрос за това, че бих предпочела като стане пълнолетно и реши да се изнася от къщи да има къде да отиде и да живее спокойно без да тегли кредити. Не виждам абсолютно нищо ненормално в това.
Виж целия пост
# 427
ч
Аз започвам да си мисля, че не съм нормална като ви чета. Ако имам възможност да подсигуря на детето си жилище ще го направя без изобщо да мисля. Да, с прехвърляне на собственост. Без клаузи за гледане на старини и тем подобни.
Точно за подсигуряване на детето става дума. Навита ли си да работиш, за да го посигуриш, а след това, ако нещата не се развият добре, да се наложи детето ти да дели въпросния имот с бивш/а съпруг/а?
Виж целия пост
# 428
Аха, "ако" и "не на всяка цена"... Simple Smile

Ще видим след 20 години, ако още пишем тук и се четем Laughing Защото сега е твърде лесно да мислиш как всичко-всичко ще правиш и даваш за ненагледното си сладко мъничко детенце. В едно далечно бъдеще обаче... Или как ще обичаш и приемаш безрезервно неговия партньор и няма да имаш никакви притеснения, опасения, предубеждения при тогавашния си житейски опит.

И какво след 20 години няма да обичам вече толкова детето си, защото не е мъничък и сладък ли или напротив ще го обичам още повече - любовта идва с гледането? Това е безумие - всичко опира до ценностната Ви система /ще си стискам всичко и ще го оставя да си блъска главата в стената, защото само така ще успее/.......... Какво се случва в главите ви, откъде тази злоба, сплетнявост, тънки сметчици и ненавист към собствените ви деца?
Виж целия пост
# 429
Защото когато имаш дом има много по важни неща, за които да работиш от трупането на недвижима собственост и защото наемът ще ми покрива едва половината вноска от ипотеката, а ще съм заробена 30 години да я изплащам. Второ ако е на майка ми ще съм спокойна и без да ми го прехвърли, защото знам че никога няма да ме изгони, докато свекърва ми всеки път ще ме заплашва и при едно не угаждане на нейна прищявка ще ни посочи вратата. И трето да може да си разпродадеш всичко и да си изхарчиш парите преди да умреш, докато децата ти се борят да плащат ипотеки и изучат децата си, но тогава не искай нищо от тях. А какво се получава не даваме на децата си, а претенциите за отношението им към нас са безобразни. И всичко идва от себелюбивата свекърва, която смята че вече веднъж си и откраднала синчето и сега единствената ти цел е да откраднеш и имотите й. Вкарвайки се в тези филми тя всячески се опитва да разбие младото семейство и накрая изхода е или развод или прекъсване на взаимоотношенията с нея. Има една поговорка "Мъдрата свекърва печели приятелка, глупавата губи сина си"!
Откровено казано, нанизала си куп глупости, а как живееш с толкова злоба в душата, без да се поболееш, идея нямам!
Живях при майка ми 13 години и щом нещо не ѝ беше по кефа, ме заплашваше с изгонване.
И пак не ми е минало през ум да я мразя а приори, щото можела да си разпродаде собствеността и да не ми остави нищо.
Аз не познавам, нито съм чувала за нормален родител, продал си жилището и пропилял всичко.
Но, явно ще започнат повече хора да го правят, за да имат с какво да си плащат старческия дом.
Такова чудо като теб, не бях срещала, но едно ще ти кажа- никой родител не губи сина си или дъщеря си завинаги.
Може да се отдалечат за известно време, докато дават шанс на " питбула" до себе си, но като им писне, равновесието се възстановява.
Виж целия пост
# 430
Абе, какво сме седнали да го мислим?? Те днешните младежи граждански брак тоооолкова рядко сключват, след 10 години ще е и по-рядко. От цялото ми приятелско обкръжение, все двойки с деца, на пръстите на едната ръка се броим които имаме сключен граждански брак с подпис.

Как стои въпросът, ако не са подписали - знаете ли детайли  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 431
Аха, "ако" и "не на всяка цена"... Simple Smile

Ще видим след 20 години, ако още пишем тук и се четем Laughing Защото сега е твърде лесно да мислиш как всичко-всичко ще правиш и даваш за ненагледното си сладко мъничко детенце. В едно далечно бъдеще обаче... Или как ще обичаш и приемаш безрезервно неговия партньор и няма да имаш никакви притеснения, опасения, предубеждения при тогавашния си житейски опит.

Ами ако имам 2 - 3 апартамента/което не е невъзможно/, от сърце бих дала документално един на детето си, да живее със семейството си в него, или да се разпорежда с него както намери за добре.
Ако обаче го загуби по една или друга причина - да не очаква друг от мен.
Нито ще приемам нито ще обичам безрезервно партнъорът в живота на детето ми. Обаче ще дам всичко от себе си да не им се навирам в семейството, защото това е предпоставка за здрав брак
Виж целия пост
# 432
Румка,не знам дали влезе в сила закона,че неподписалите имат ли общо дете имат и статута и правата на подписали.
Виж целия пост
# 433
Аха, "ако" и "не на всяка цена"... Simple Smile

Ще видим след 20 години, ако още пишем тук и се четем Laughing Защото сега е твърде лесно да мислиш как всичко-всичко ще правиш и даваш за ненагледното си сладко мъничко детенце. В едно далечно бъдеще обаче... Или как ще обичаш и приемаш безрезервно неговия партньор и няма да имаш никакви притеснения, опасения, предубеждения при тогавашния си житейски опит.

И какво след 20 години няма да обичам вече толкова детето си, защото не е мъничък и сладък ли или напротив ще го обичам още повече - любовта идва с гледането? Това е безумие - всичко опира до ценностната Ви система /ще си стискам всичко и ще го оставя да си блъска главата в стената, защото само така ще успее/.......... Какво се случва в главите ви, откъде тази злоба, сплетнявост, тънки сметчици и ненавист към собствените ви деца?

Ако имам възможност, бих предоставила на детето си жилище за ползване. Ако евентуалната снаха има претенции - има си нейни родители за целта. Тя към мен не може да има претенции, както и аз към нея.
Виж целия пост
# 434
Какво се случва в главите ви, откъде тази злоба, сплетнявост, тънки сметчици и ненавист към собствените ви деца?
А какво се случва в твоята глава, за да виждаш злоба и ненавист към собствените си деца? Да разбирам ли, че ако осигуря жилище, което детето ми да ползва безплатно, това е проява на злоба и ненавист към него? Ако не подаря имотите, които притежавам приживе, въпреки че давам възможност за ползването им, това е проява на злоба и ненавист? Ако не съм склонна моите имоти да бъдат делени със съпрузи при евентуален развод, това е проява на злоба и ненавист? А как да бъдат квалифицирани твоите очаквания родителят не само да даде едно рамо, осигурявайки покрив на детето си, но и да подари собствеността си приживе? Нахалство? Използвачество?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия