Октовмрийският бебевалеж започна вече, Ния е първото ни мъничко човече! - еп.17.

  • 39 914
  • 684
# 120
Аз складирам в хладилника и добавям след всяко цедене. Съхранявам 24часа. Във фейса Деси Разсадова(консултантката по кърмене) беше пуснала една таблица за съхраняването и замразяването на кърмата, ама не мога да я намеря да я постна.
Скитър, аз излизам с бебка, като засега ми се е налагало да я кърмя само в колата. Преди ползвах ей такова http://olx.bg/ad/sling-prestilka-za-karmene-ID5obdA.html#2176327a33 и не ме интересуваше къде ще кърмя - нищо не се вижда и е супер удобно. Сега пак ще си купя, но не съм се юрнала още да излизам по-сериозно та отлагам...
Виж целия пост
# 121
Аз също изчаквам да се събере като добавям към вече изцеденото, като гледам до 24ч.от първата кърма да съм замразила вече.
Боби, писах конкретно за случая на Шикер, защото с нея родихме в една и съща болница и бях свидеел как отказват, но тази мама наистина прояви безхаберие първите дни и го хранеше само с добавката, а на третия ден вече и отказваха за да я накарат да кърми.
Skeeter , аз писах вече - кърмих навън на още първата ни разходка. Няма нищо страшно и срамно  Hug
Виж целия пост
# 122
Привет мами Simple Smile отчет след първата консултация на бебка Simple Smile за 27 дни е наддала 1 кг. и е дръпнала цели 4 см. шушонката на мама. Изцяло и само на кърма Wink
Рапорт даден, рапорт приет  bowuu
Виж целия пост
# 123
 Здравейте момичета, не успях да пиша по-рано, на 06.10 се роди нашия син Йоан, 3070 гр. 52 см. с планово секцио. Всичконе на ред от  4 дни сме в къщи, но бяхме много неспокойни и отказваше да суче, след среща с консултант по кърмене имаме напредък, но дохранвам с изцедена кърма..  След две безсънни нощи установихме, че спим само на бял шум- сушоар или прахосмокачка. Ще пиша повече подробности малко по- късно, че е време бебко да хаова.
Честито на новите мами, все още не ми е останало време да изчета всичко.
Виж целия пост
# 124
Smily, аз в родилния дом забелязах нещо като кръв при пишкане, малко петънце, попитах и ми обясниха, че е по-тъмна урина, защото Беб не пиел достатъчно вода. И да му давам повече , след 2 дни изчезна. Не знам дали и при вас е същото.
Виж целия пост
# 125
Здравейте момичета,  искам да съобщя,  че и нашето момченце се роди на 12.10.2015., 3530, 51 см.планово секцио,  името му е Мартин
Виж целия пост
# 126
Здрaвейте.имa ли мaми от Вaрнa,родили в окръжнa октомврииски бебчетa..
Виж целия пост
# 127
 Здравейте момичета,
Не съм писала тези дни, че го закъсах с гърдите, поддържам висока темп. 39,3 та днес ходих при док, която ме изражда, показа ми как да се цедя на ръка, а не с помпата....надявам се да се нормализират нещата , че иначе АБ трябва да пия, имам доста кърма за 3 дни повече от литър замразихме и ние събираме до 24 часа в хладилника и оттам в пликчета в камерата.
Отделно вчера ходихме на педиатъра, понеже тя не дойде, и ни филмира....., не била сигурна дали наддава, незнам си кво, според мен си му стига щом спи по 3-4 часа, но според нея бил Поспалив заради жълтеницата ....та сега и кантар под наем ще вземем.....

Честито на всички родили мамчета, да са ви живи и здрави мъниците !!!

Аз питка май няма да правя ....и на Алекс не съм правила ....
Виж целия пост
# 128
Smily, аз в родилния дом забелязах нещо като кръв при пишкане, малко петънце, попитах и ми обясниха, че е по-тъмна урина, защото Беб не пиел достатъчно вода. И да му давам повече , след 2 дни изчезна. Не знам дали и при вас е същото.
При нас вода не препоръчват, едва ли не забраняват. Мъжа ми много иска да даваме. Аз и на каката не съм давала вода, по американската схема и за това и не давам сега, спорим по въпроса с Мм. Днес ходихме на педито и бебо е загубил малко по вече от 10% тегло. Ние четохме, че тези петна са някакви кристали и са признак на дехидратация, както и хлътналата фонтанела, която забелязахме.Доктора обаче каза, че са просто кристали и няма за какво да се тревожим newsm78 Обърнахме въпроса на педито, но тя не ни потвърди да е хидратиран...иска да изцедя и замеря количеството кърма. Ако нямам между 40 и 60 гр каза да дохранваме. Купихме везна и смятаме да мерим бебо преди и след ядене да видим колко изяжда. Притеснени сме, дано скоро навакса с теглото.
Виж целия пост
# 129
Здрaвейте.имa ли мaми от Вaрнa,родили в окръжнa октомврииски бебчетa..


На мен ми предстои този месец и съм се насочила към Окръжна Simple Smile
Виж целия пост
# 130
Честито на всички нови мами  Hug Да са живи и здраве бебчетата ви и много радост да ви носят  bouquet

Малко ъпдейт и от мен :
Аз да се похваля че вчера бяхме на контролен преглед в болницата и близнаците са пораснали супер много ! Марти го изписаха от болницата 2.340 а сега е 3.200 а Тео беше 2.6.30 и сега е 3.300  Mr. Green Това постижение е за 26 дни и то само на кърма. Много се радвам че така бързо качват  Heart Eyes
Виж целия пост
# 131
Леле, Нианка браво на мъжете бе!
Аз продължавам да не разбирате от къде вадите всичката тая кърма  newsm78
От снощи се опитвам да се разболявам- вечерта вдигнах почти 38градуса и ест не можех да си вдигна главата от леглото. Добре че ММ си е вкъщи та той беше майка за вечерта. Не можех и да кърмя. Сутринта това което излезе (след 2 пропуснати хранения) беше 80 мл, е мама ме накара да не го давам, че не знаехме дали може да се кърми с температура. Та мисълта ми е, че въореки че не е ял 2 пъти, изкарах за цяла 1 хранене  Laughing Ужас! Сутринта звъннах на педиатърката му да я питам. Каза, че може, но с маска и че може да пия Панадол. Вие мами, имате ли идея дали наистина може и други лекарства, защото  ме е страх да не иде в кърмата, но пък док казва че е е ок  #Crazy
Виж целия пост
# 132
Здрaвейте.имa ли мaми от Вaрнa,родили в окръжнa октомврииски бебчетa..


аз раждах на 23.09 в окръжна секцио
Виж целия пост
# 133
Леле, Нианка браво на мъжете бе!
Аз продължавам да не разбирате от къде вадите всичката тая кърма  newsm78
От снощи се опитвам да се разболявам- вечерта вдигнах почти 38градуса и ест не можех да си вдигна главата от леглото. Добре че ММ си е вкъщи та той беше майка за вечерта. Не можех и да кърмя. Сутринта това което излезе (след 2 пропуснати хранения) беше 80 мл, е мама ме накара да не го давам, че не знаехме дали може да се кърми с температура. Та мисълта ми е, че въореки че не е ял 2 пъти, изкарах за цяла 1 хранене  Laughing Ужас! Сутринта звъннах на педиатърката му да я питам. Каза, че може, но с маска и че може да пия Панадол. Вие мами, имате ли идея дали наистина може и други лекарства, защото  ме е страх да не иде в кърмата, но пък док казва че е е ок  #Crazy

Аз пия Парацетамол и с 40 градуса си го кърмя, даже и АБ почнах.....
Виж целия пост
# 134
Здравейте, искам и аз да споделя своя опит във връзка с поста на  Sof4e : вирус, температура, кашлица и кърмене. Да се помисли каква е предполагаемата причина за неразположението - настинка,  вирус, проблем след раждането,  проблем с гърдите или друго. Носете маска, която сменяте на час/два (други хора от домакинството, при контакт с бебето,също).
Кърменето дори с вирус и температура е възможно, дори така се прехвърлят антитела от майчиния организъм към бебето, и е по-малка вероятността от заразяване, проверявайте често.
За облекчаване на симптомите:
 - за температура : компреси с вода или вода и оцет; лепенки кул пач; чайчета и повече течности; парацетамол.
- за имунитета: клеева тинктура; чай с лимон,мед,джинджифил  (малко);Биозин мама- първите дни 2*1;
 -за хрема: физиологичен р-р; капки съм  сребърна вода/физ.р-р и клеева тинктура
- За кашлица: проспан, гринтус, инхалации с физ.р-р
- за гърло - ангин хийл,  билкови пастили/бонбони
Ако 2-3 дни няма подобрение или продължава температурата, на лекар.

Бъдете здрави!


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия