Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 430
  • 449
# 285
Майка ми ме помоли да й ушия "Замакът на Монте Кристо",обаче никъде не го намирам туй чудо.Тя каза че бил един синкаво-зелен.
Моля помагайте  Praynig
да не е този?
Виж целия пост
# 286
гоблена снимката на който съм дала е има го и елипса  Simple Smile
 май не се вижда  Embarassed http://pg.photos.yahoo.com/ph/sakbeku/detail?.dir=24e8&.dnm= … 5.jpg&.src=ph
Виж целия пост
# 287
Майка ми ме помоли да й ушия "Замакът на Монте Кристо",обаче никъде не го намирам туй чудо.Тя каза че бил един синкаво-зелен.
Моля помагайте  Praynig
да не е този?



Мисля, че майка й има предвид в каталога на Вилер 2011
Виж целия пост
# 288
А ето и моя единствен ушит гоблен, засега - "Мадона Темпи":
Виж целия пост
# 289
Аз пък шия в момента този:

Виж целия пост
# 290
гоблена снимката на който съм дала е има го и елипса  Simple Smile
 май не се вижда  Embarassed http://pg.photos.yahoo.com/ph/sakbeku/detail?.dir=24e8&.dnm= … 5.jpg&.src=ph
Май че е този.
Ще се опитам да го намеря в правоъгълен вариант,че тези елипси още не мога да ги шия.
Мерси  Hug
Виж целия пост
# 291
здравейте  bouquetаз шия гоблени от 2 г.имам вече 12 готови .мен лично шиенето ми действа доста отпускащо след напрегнатия ден.
Виж целия пост
# 292
Браво, за 2г. 12 броя, а какви са?
Виж целия пост
# 293
шия доста различни.на малката съм направила 2 детски,а за нас предпочитам с цветя.ще ви направя снимки да ги видите.сега завършвам един с карамфили от едно чешко списание .
Виж целия пост
# 294
ЗДРАВЕЙТЕ ГОБЛЕНАРКИ!
Ето и моя 11 гоблен,който шия в момента: Прекрасната градинарка на фирма Солария.
Виж целия пост
# 295
Здравейте, току що свърших моят първи гоблен 1:4, може да се види тук


Имам въпрос към момичетата с по-голям опит в шиенето, ще започвам един гоблен "Ваза с люляци" на Милена Стил, в схемата е дадена възможност да се шие и във формата на елипса. Досега не съм опитвала, трудно ли е да се направи елипсата и което е по-важно дали изглежда по-добре?
Виж целия пост
# 296
Цветните мотиви лично аз предпочитам да са елипсовидни. Не мисля, че по-трудно се шие елипса. Шиеш по същия начин както си ушила първия си гоблен, следваш схемата и това е. След това трябва да намериш добър майстор, който да ти направи хубава рамка.
Виж целия пост
# 297
Цветните мотиви лично аз предпочитам да са елипсовидни. Не мисля, че по-трудно се шие елипса. Шиеш по същия начин както си ушила първия си гоблен, следваш схемата и това е. След това трябва да намериш добър майстор, който да ти направи хубава рамка.
Благодаря Валя, ти ме окуражи така да се каже да се пробвам със елипсата.  GrinningСамо
рамката може да е проблем, защото не съм сигурна дали тук има такива майстори newsm78.
Виж целия пост
# 298
Цветните мотиви лично аз предпочитам да са елипсовидни. Не мисля, че по-трудно се шие елипса. Шиеш по същия начин както си ушила първия си гоблен, следваш схемата и това е. След това трябва да намериш добър майстор, който да ти направи хубава рамка.

Най-красивата рамка, която съм виждала на гоблен с форма на елипса, е ... осмоъгълник, площта между гоблена и рамката е покрита с паспарту (мисля, че така се казва материала, нещо като пластмаса или хартия в различни цветове). Майсторлъка не е в правенето на самата рамка, а в усета коя рамка с кой вид паспарту ще пасне най-добре на конкретния гоблен.
Виж целия пост
# 299
Да, така е, но ти сам избираш цвят на рамнката, паспарту-без него в случая няма да мине. Но и трябва хубава рамка, защото съм виждала хубави гоблени, но самата рамка не е добре изработена, например по дървена рамка има както ние му казваме "съкове" (на това място е имало клонче и като се отреже се получават кръгове).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия