Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 430
  • 449
# 330
310-черно, 3799, 3790,  613, 3042, 778, 822, 5200-бяло, 223, 924, 434, 402, 3856, 951, 435, 3770, 3809, 3819. Това са.

И аз искам схемата Hug
Това, което си изписала са номерата на конците, предполагам са ДМЦ, които трябва да си купя ли?
На пресниманата схема, до символите, няма ли да можеш да напишеш номера на конеца, за да се ориентираме кой цвят отговаря на символа newsm78
Виж целия пост
# 331
Ето и аз да се похваля с едно от творенията си "Дамата с воала", уших го миналата година за около 3 месеца с много желание, но сега покрай бебето нямам време да шия и не знам кога ще имам отново тази възможност.
Виж целия пост
# 332
Ле-ле, този голям гоблен си го ушила само за 3м., браво на теб, много е хубав Hug

Аз може би няма да успея да си завърша моя до края на годината, защото се захванах да бродирам коледни гобленчета за благотворителния коледен базар, но при всички случаи ще направя всичко възможно, защото нямам търпение да започна "Алегория" Hug
Виж целия пост
# 333
marulka_s,  гобленът е страхотен. Браво на теб   bouquet
Виж целия пост
# 334
Petjah, дала съм координатите ти на племеницата Йоана, защото аз нямам скайп. Тя може би вече те е намерила (ani920131), дори снощи те търси и на ACQ.
Oпс, сега видях, че съм ги получила на е-mail. Благодаря много. А какви са конците?
Виж целия пост
# 335
marulka_s, много се зарадвах да го видя ушит този гоблен. Аз почти съм го направила, останали са ми само елементите 1:1. Само че аз го шия вече над година, защото почти нямам време покрай децата.
Виж целия пост
# 336
Много ми хареса "Алегория"  Heart Eyes marulka, твоят също  Laughing
Аз още съм на половината на "Коне в реката", върнах се на работа преди месец и оттогава не съм го хващала, а така ми се иска да го завърша. Имам за шиене и едно зайче, свалено от нета, за стаята на малката, ама кога ли ще му дойде реда...
Виж целия пост
# 337
Petjah, дала съм координатите ти на племеницата Йоана, защото аз нямам скайп. Тя може би вече те е намерила (ani920131), дори снощи те търси и на ACQ.
Oпс, сега видях, че съм ги получила на е-mail. Благодаря много. А какви са конците?

Конците са DMC.
Виж целия пост
# 338
Петя, много ти благодаря , получих схемите bouquet
Тъй като са много малки, а мастилото за принтера ни се е свършило, утре мъжа ми на работа ще се пробва максимално да ги уголеми и принтира, за да мога да различавам символите. Дано да стане Praynig
Виж целия пост
# 339
Моите са принтирани на формат А3. Вярно е, че се дребни символите, но са четливи. Ти си ги увеличи колкото искаш и дори може да ги принтираш не на 4 листа, а всеки да разделиш на 2 и да станат 8 листа, но по-едри символи. Аз така направих с една схема, която правих на програмата PCStich - портрет на моя син. Но в Пазарджик не намерих всичките 50 цвята конци и не съм го дошила да видя дали е сполучливо. Някоя от вас шила ли е нещо, направено с подобна програмка?
Виж целия пост
# 340


Аз съм си направила една схема  - 40 цвята с тази програмка, но още не и е дошъл редът. Започнах люляци във ваза и като го свърша ще се пробвам с моето произведение. Надявам се да стане хубав.

Цитат на: sweet baby
  Здравей Дидка,този гоблен е много хубав.Лично аз предпочитам да не е елипса,но той е целия 1:1 и това е по трудното.За предпочитане е да си го поръчаш с конци Анхор,изобщо каквото и да шиеш важното да е с хубави конци DMC или Анхор.

Да ви питам, люляците ги шия с конци Ариадна. Досега съм шила само с ДМЦ и Анхор, засега не виждам разлика в качеството. Вие имате ли впечатления от тази Ариадна?
Виж целия пост
# 341



Да ви питам, люляците ги шия с конци Ариадна. Досега съм шила само с ДМЦ и Анхор, засега не виждам разлика в качеството. Вие имате ли впечатления от тази Ариадна?
Казано честно "Ариадна"  ми харесва много повече от "Пупетс"!  Hug По-лъскави и по-здрави са!  Peace
Виж целия пост
# 342
Здравейте гобленарки  Grinning
Аз шия отскоро, като предпочитем неща,които стават бързо и не е необходимо да се слагат в рамка на стената.
Сега съм си купила червена панама с идеята да си направя коледна покривка. Но не мога да си харесам коледен мотив, който да ползвам. Помогнете с идеи за сайтове, от които мога да сваля нещо, че коледните Labores Hogar още не са стигнали до България. Благодаря ви  bouquet
Виж целия пост
# 343
Здравейте гобленарки  Grinning
Аз шия отскоро, като предпочитем неща,които стават бързо и не е необходимо да се слагат в рамка на стената.
Сега съм си купила червена панама с идеята да си направя коледна покривка. Но не мога да си харесам коледен мотив, който да ползвам. Помогнете с идеи за сайтове, от които мога да сваля нещо, че коледните Labores Hogar още не са стигнали до България. Благодаря ви  bouquet

Това е форум за гоблени. Има безплатни схеми на различни тематики. Може да иска регистрация, но тя е безплатна. И покажи избора си след това  Heart Eyes
Виж целия пост
# 344

Сега съм си купила червена панама с идеята да си направя коледна покривка. Но не мога да си харесам коледен мотив, който да ползвам. Помогнете с идеи за сайтове, от които мога да сваля нещо, че коледните Labores Hogar още не са стигнали до България. Благодаря ви  bouquet

само тази май е имам
http://hipatia2.multiply.com/photos/album/39
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия