~~Априлското мъниче вече шава, момче или момиче - тепърва ще издава~~ 3

  • 33 438
  • 745
# 360
Момичета, извинявам се предварително за мрънкането, но втора седмица съм с ужасна хрема. Само това, не съм болна. Има линякой с моя проблем и червено носле да сподели опит?

Аз бях хремава също. Сега съм по-добре,но все още ми тече носа. Доктора ми каза да си купя капки за нос, които са морска вода- КУИКС май бяха и да си правя гъргара на гърлото с йод (в 250 топла вода се разтварят 1 ч.л. сода и 25-30 капки йод) или гъргара с вода за уста (примерно листерин) леко разредена. и ми изписа Цетебе- витамин Ц пих го сутрин по 1 таблетка 2-3 дни. И разбирасе този път като ми предложи болничен се съгласих. Цял живот и аз блъскам като луда и не си взимам болнични и ходя болна, но вече и друго същество зависи от мен, така че... Вместо да обвиняваме колети си, че ги марзи и да се тупаме в гърдите колко сме работливи е време да почнем да правим като тях и да отделяме повече време за себе си и бебковците си.
Виж целия пост
# 361
Здравейте, момичета, снощи ми се случи нещо супер странно и сега съм малко в паника. Бях клекнала и при изправянето ме заболя много остро и рязко корема за кратко и болката отмина но от тогава и бебо не го усещам много много да мърда и ме е страх да не му е станало нещо... Как мислите на какво може да се дължи тази болка (до сега не съм имала никакви болки в корема)  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 362
Здравейте, момичета, снощи ми се случи нещо супер странно и сега съм малко в паника. Бях клекнала и при изправянето ме заболя много остро и рязко корема за кратко и болката отмина но от тогава и бебо не го усещам много много да мърда и ме е страх да не му е станало нещо... Как мислите на какво може да се дължи тази болка (до сега не съм имала никакви болки в корема)  newsm78 newsm78 newsm78
Това според мен е от рязкото движение и аз понякога като стана рязко и ми се случва да ме пререже и минава веднага.
Виж целия пост
# 363
Може да е просто пъпната връв. Ще усетиш бебко скоро Simple Smile
Виж целия пост
# 364
Туко що малкия ми мъж ме изрита мощно, както само той си може и се успокоих Simple Smile 
Виж целия пост
# 365
И моето прави салта по цял ден. Другата седмица ще разберем дали е балерина или футболист хахах
Виж целия пост
# 366
Имам предложение бг мама на живо на разходка в Южния парк тези дни да синтезираме витамин D когато сте свободни и ако имате желание Simple Smile
Виж целия пост
# 367
Имам предложение бг мама на живо на разходка в Южния парк тези дни да синтезираме витамин D когато сте свободни и ако имате желание Simple Smile
Идеята ми допада Simple Smile Аз съм свободна по всяко време.
Виж целия пост
# 368
Ами утре към 13:30 на централния вход при фонтана Simple Smile
Виж целия пост
# 369
Ами утре към 13:30 на централния вход при фонтана Simple Smile
Утре съм на лекар и идея си нямам кога ще приключим,уж съм с час,ама това нищо не значи
Виж целия пост
# 370
Аз бях хремава също. Сега съм по-добре,но все още ми тече носа. Доктора ми каза да си купя капки за нос, които са морска вода- КУИКС май бяха и да си правя гъргара на гърлото с йод (в 250 топла вода се разтварят 1 ч.л. сода и 25-30 капки йод) или гъргара с вода за уста (примерно листерин) леко разредена. и ми изписа Цетебе- витамин Ц пих го сутрин по 1 таблетка 2-3 дни. И разбирасе този път като ми предложи болничен се съгласих. Цял живот и аз блъскам като луда и не си взимам болнични и ходя болна, но вече и друго същество зависи от мен, така че... Вместо да обвиняваме колети си, че ги марзи и да се тупаме в гърдите колко сме работливи е време да почнем да правим като тях и да отделяме повече време за себе си и бебковците си.
Без да искам да те обидя, но това кличество йод за бременна жена според мен не е изобщо безобидно, аз не бих правила таква гаргара!  Naughty Бих ползвала клеева тинктура (прополис) Simple Smile

И ние намазахме лек вирус с детето, и аз имам лека хрема и гърлото ми дращи леко от петък. Но при нас в офиса всички са или бяха болни, така че не съм изненздана...  Sad

Исках да споделя с вас малко инфо, което за съжаление не достигна до мен през първата ми бременност.
По време на бременността е много важно здравето на щитовидната жлеза, защото все по-често се случва в резултат на хормоналните промени в тялото да се появят промени по време на бременност и/или след раждането. За съжаление малко лични лекари и  АГ специалисти обръщат внимание на това (за сравнение при жените с репродуктивни проблеми това са едни от първите стандартни изследвания, които се правят, защото е много важно какво е състоянието на тази жлеза за успешната бременност и здраво бебе). Повечето ендокринолози настояват тези изследвания да са задължителни преди и по време на бременност, защото все по-често се случва жлезата да създаде преходен (по време на бременността) проблем или перманентен, който се установява на по-късен етап. Има даже информативни и превантивни кампании, за които аз с изненада разбрах вече след като стана ясно че имам проблем с ЩЖ.
По здравната каса всяка жена има право веднъж годишно да изследва TSH + FT4, двата щитовидни хормона, които говорят за нейното здраве на първо време.
За да не съм голослвна ще ви копирам няколко статии, ще се радвам, ако помогнат на някого:
http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/18886-startira-nacionalna … eza-i-bremennost/
http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/18887-bremennost-hipotire … hipertireoidizam/
http://www.vienna-ivf.com/in-vitro/diagnostika/prichini_pri_jena … htitovidna_jleza/

При мен лично симптомите са били налице още в 3 месец на първата ми бременност - отоци на краката и ненормално силно задъхване, които все приписваха на бременността, нищо че нямах корем до 6 месец и почти не бях качила тегло... За щастие това не повлия на изхода на бременността и здравето на бебето. Но в следващите години имах проблеми и когато я диагностицирахме, всичко си дойде на мястото, а аз мнго съжалявах, че не е имало кой да ме насочи към ендокринолог. Сега, когато съм на терапия и я контролирам, нямам нито отоци, нито се задъхвам, а съм вече в 5 месец... Доста от близките ми приятелки също се сдобиха с проблем с ЩЖ по време на бременността или след раждането. Затова препоръчвам на всички, които имат желание, да помолят личния си лекар или АГ да им пусне и тези изследвания заедно с другите, които правим редовно. Оптималната стойност за TSH при бременност е до 2.5, а за FT4 е достатъчно да е в референтните стойности. Изменения извън тези стойности изискват да се консултирате с ендокринолог.


Виж целия пост
# 371
abel това което си написала е много полезно, аз самата пия еутирокс заради повишен TSH.
Виж целия пост
# 372
Само да уточня, че референтните стойности на ТСХ са различни през трите триместъра, горната и долната граница се променят.
Виж целия пост
# 373
Аз бях хремава също. Сега съм по-добре,но все още ми тече носа. Доктора ми каза да си купя капки за нос, които са морска вода- КУИКС май бяха и да си правя гъргара на гърлото с йод (в 250 топла вода се разтварят 1 ч.л. сода и 25-30 капки йод) или гъргара с вода за уста (примерно листерин) леко разредена. и ми изписа Цетебе- витамин Ц пих го сутрин по 1 таблетка 2-3 дни. И разбирасе този път като ми предложи болничен се съгласих. Цял живот и аз блъскам като луда и не си взимам болнични и ходя болна, но вече и друго същество зависи от мен, така че... Вместо да обвиняваме колети си, че ги марзи и да се тупаме в гърдите колко сме работливи е време да почнем да правим като тях и да отделяме повече време за себе си и бебковците си.
Без да искам да те обидя, но това кличество йод за бременна жена според мен не е изобщо безобидно, аз не бих правила таква гаргара!  Naughty Бих ползвала клеева тинктура (прополис) Simple Smile

И ние намазахме лек вирус с детето, и аз имам лека хрема и гърлото ми дращи леко от петък. Но при нас в офиса всички са или бяха болни, така че не съм изненздана...  Sad

Исках да споделя с вас малко инфо, което за съжаление не достигна до мен през първата ми бременност.
По време на бременността е много важно здравето на щитовидната жлеза, защото все по-често се случва в резултат на хормоналните промени в тялото да се появят промени по време на бременност и/или след раждането. За съжаление малко лични лекари и  АГ специалисти обръщат внимание на това (за сравнение при жените с репродуктивни проблеми това са едни от първите стандартни изследвания, които се правят, защото е много важно какво е състоянието на тази жлеза за успешната бременност и здраво бебе). Повечето ендокринолози настояват тези изследвания да са задължителни преди и по време на бременност, защото все по-често се случва жлезата да създаде преходен (по време на бременността) проблем или перманентен, който се установява на по-късен етап. Има даже информативни и превантивни кампании, за които аз с изненада разбрах вече след като стана ясно че имам проблем с ЩЖ.
По здравната каса всяка жена има право веднъж годишно да изследва TSH + FT4, двата щитовидни хормона, които говорят за нейното здраве на първо време.
За да не съм голослвна ще ви копирам няколко статии, ще се радвам, ако помогнат на някого:
http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/18886-startira-nacionalna … eza-i-bremennost/
http://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/18887-bremennost-hipotire … hipertireoidizam/
http://www.vienna-ivf.com/in-vitro/diagnostika/prichini_pri_jena … htitovidna_jleza/

При мен лично симптомите са били налице още в 3 месец на първата ми бременност - отоци на краката и ненормално силно задъхване, които все приписваха на бременността, нищо че нямах корем до 6 месец и почти не бях качила тегло... За щастие това не повлия на изхода на бременността и здравето на бебето. Но в следващите години имах проблеми и когато я диагностицирахме, всичко си дойде на мястото, а аз мнго съжалявах, че не е имало кой да ме насочи към ендокринолог. Сега, когато съм на терапия и я контролирам, нямам нито отоци, нито се задъхвам, а съм вече в 5 месец... Доста от близките ми приятелки също се сдобиха с проблем с ЩЖ по време на бременността или след раждането. Затова препоръчвам на всички, които имат желание, да помолят личния си лекар или АГ да им пусне и тези изследвания заедно с другите, които правим редовно. Оптималната стойност за TSH при бременност е до 2.5, а за FT4 е достатъчно да е в референтните стойности. Изменения извън тези стойности изискват да се консултирате с ендокринолог.

Не виждам как може да ме обиждаш при положение, че това ми е казано от лекър и не съм си го измислила аз. Освен това момичето пита за съвет и аз споделям моя. Също така аз лично не смятам ,че гаргарата с йод може да навреди толкова колкото ако не предприемеш нищо и утре се наложи да те тъпчат с доста по силни лекарства!


Виж целия пост
# 374
Момичета, благодаря за идеите! Да споделя, спаси ме цеден лук  Embarassed . Знам, че е най - ужасното и неприятно нещо, но е ефикасно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия