Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 42

  • 56 900
  • 760
# 15
Stef4o, честито! Леко да върви строежа.
Pep-si, да аз съм маркирала къде стъпва кухнята на картинките. Други мебели няма, но фигурите стават много големи.
Виж целия пост
# 16
Какви бих могла да си направя с един дънер, по-точно парче около 10см дебело, диаметър около 40см?
Виж целия пост
# 17
И аз тук,
Вместо запис малко със закъснение на лед осветлението, има всякакви профили за лед ленти, ъглови, за вграждане, външни, влагоустойчиви... http://neoform.bg/bg/product-view/128/2173.html
За да не стои на точки, както Пепси каза има такива разпръскватели, а ако са повече диоди на метър (120) почти го няма този ефект. Осветяването зависи и от типа светодиоди, но там не съм много запозната. Аз лично възприемам по-добре студена (бяла) светлина, отколкото топла (жълта).

Предпочитам го за кухня, защото е с най малко вдлъбнати, изпъкнали и други джаджи, които от изпарения при готвене после ме затормозват да ги обикалям с кърпата Laughing Може да се включва и с дистанционно.

Stef4o, честито! Много се радвам желая ви много хубави емоции при изграждането на дома и още по-хубави след това!
Имаш ли проект на фасадата?
Виж целия пост
# 18
Какви бих могла да си направя с един дънер, по-точно парче около 10см дебело, диаметър около 40см?
Помощна маса за кафе на първо четене.
Виж целия пост
# 19
Ема, благодаря за новата тема!
Момичета, благодаря за отзивите за осветление, прозорци и за поканите да посетя кухните ви. Ей сега някой мъж от темата ще се включи да пита за спалнята си...  Laughing.
Пепси, благодаря! Като индустриална ли я виждаш? Не се подвеждай по наличностите. Сега се виждат кабели и груба мазилка над плота, самоделния стелаж за дърва от стар стелаж за баня и всички останали шкафове изчезват.
Това за лавица(и) над прозореца беше една от идеите ми. Не се бях сетила за телена, а за стъклена заради светлината. Харесва ми и отива в папките с идеи а предложението за ЛЕД лента и професионален смесител към пожеланията към ММ.
Блу, страхотно е! Какъв простор!
Stef4o, чувала съм, че тъмния лак предпазва дървесината от слънчевата светлина повече. Виждала съм обаче такива дървени къщички в Златна рибка на Дуранкулак, с излющен тъмен лак. Ужасно си личат петната по излющванията по тъмна повърхност. Не знам как е с поддръжката.
Птица, в Жуск имаше такива кошници за чекмеджета.
Дорис, мислиш ли че ще има чак такава разлика във визията на дивана, ако удължиш малко крачетата за да ти е удобно все пак. Може да сложиш една идея по-дебели крачета, ако те притеснява.

Много ми харесва този гръб с ефект на състарено огледало в тази модерна кухня.
http://www.revistaad.es/decoracion/casas-ad/galerias/casa-nueva- … 7907/image/604447

Виж целия пост
# 20
NovaTema, остави гърба виж какви плочки има в банята  Mr. Green
Виж целия пост
# 21
БЛу, много добре се получава във вас, поздравления!
Стефчо, честито и от мен! Много радости и любов в новата къща и бързо да ви се случват нещата!
Тези лед ленти могат да се слагат и по пода, нали? Как се случва поставянето им в коридор/стълбище? Смяна? Копче за осветяване?
Виж целия пост
# 22
БЛу, много добре се получава във вас, поздравления!
Стефчо, честито и от мен! Много радости и любов в новата къща и бързо да ви се случват нещата!
Тези лед ленти могат да се слагат и по пода, нали? Как се случва поставянето им в коридор/стълбище? Смяна? Копче за осветяване?

Според мен могат да се слагат навсякъде -  без да се върви по тях, разбира се. Необходим е трансформатор за преминаване от 220 волта на 12 и това е цялата философия. Аз щях да слагам около ваната, но самовлюбения майстор беше извел кабели, по които не течеше ток  Confused и не успях.
Гадамер го беше сложила на балкона, ако помните.
Виж целия пост
# 23
Аз съм решила ЛЕД лампи да има близо до пода в един от коридорите (на новото ни жилище), които ще се вкл със сензори за движение. Единствения проблем ще е с котката, което ще рече че почти вечно ще са вкл...или сензорите ще са на по-височко, за да избегнем това.
Да ме прощавате, но лично на мен лед лентите ми изглеждат като китайски маркучи и евтинеят, това не значи, че не накупихме доволно количество, монтирахме и аз възкликнах "ужас"...та демонтаж и минахме на лед лампи. Та сега има ЛЕД ленти, които трябва да обвият едно дърво, но пък трябвалоспециални трансформатори, заради влагата...

Стефчо честоито! Пожелавам търпение да минете през всички етапи на строителството и да му се наслаждавате на новото жилище.

Този ефект на състарено огледало и на мен ми хареса...отиде веднага в папката с идеи  Laughing
Виж целия пост
# 24
Карамелена, не знам защо се сетих за теб, когато преди няколко дни получих този бюлетин.
http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1 … BE/view/3094.html
Виж целия пост
# 25
Аз съм решила ЛЕД лампи да има близо до пода в един от коридорите (на новото ни жилище), които ще се вкл със сензори за движение. Единствения проблем ще е с котката, което ще рече че почти вечно ще са вкл...или сензорите ще са на по-височко, за да избегнем това.
Да ме прощавате, но лично на мен лед лентите ми изглеждат като китайски маркучи и евтинеят, това не значи, че не накупихме доволно количество, монтирахме и аз възкликнах "ужас"...та демонтаж и минахме на лед лампи. Та сега има ЛЕД ленти, които трябва да обвият едно дърво, но пък трябвалоспециални трансформатори, заради влагата...

Стефчо честоито! Пожелавам търпение да минете през всички етапи на строителството и да му се наслаждавате на новото жилище.

ози ефект на състарено огледало и на мен ми хареса...отиде веднага в папката с идеи  Laughing

Странно как лед лентите ти приличат на маркучи? То си има и точно маркучи, вътре с лед осветление - за Коледна украса. Нещо да не смесваш двете неща?
Виж целия пост
# 26
БЛагодаря Ваяна!
Аз съм решила ЛЕД лампи да има близо до пода в един от коридорите (на новото ни жилище), които ще се вкл със сензори за движение.
Титина, точно такова искам и аз.
Нова, правилно си се сетила, благодаря ти! Така ми се искаше на стълбището и като тръгнеш сензор за задейства всички светлини.
Виж целия пост
# 27
Аз съм решила ЛЕД лампи да има близо до пода в един от коридорите (на новото ни жилище), които ще се вкл със сензори за движение. Единствения проблем ще е с котката, което ще рече че почти вечно ще са вкл...или сензорите ще са на по-височко, за да избегнем това.
Да ме прощавате, но лично на мен лед лентите ми изглеждат като китайски маркучи и евтинеят, това не значи, че не накупихме доволно количество, монтирахме и аз възкликнах "ужас"...та демонтаж и минахме на лед лампи. Та сега има ЛЕД ленти, които трябва да обвият едно дърво, но пък трябвалоспециални трансформатори, заради влагата...

Стефчо честоито! Пожелавам търпение да минете през всички етапи на строителството и да му се наслаждавате на новото жилище.

Този ефект на състарено огледало и на мен ми хареса...отиде веднага в папката с идеи  Laughing

Като се скрият в канали и се направят невидими ми харесват. Аз съм замислила да си сложа под спалнята със сензор за движение, като стана да се включва и да си видя чехлите, и да не преча на присъстващите Mr. Green

Виж целия пост
# 28
Vayana, не бъркам.
Първо взехме лентите за едни шкафове, после последва монтаж в кухнята...и сега остават за навънка ( без това сме ги купили, или трябва да ги хвърлям или да ги оползотворя- а не бяха хич евтини).
Споменах маркучи, защото преди 10 години се използваха такива китайски и ги слагаха в кухните...та от там асоциацията ми с маркичуте.

Това със сензорите не е моя идея, видях е в къща на приятели  Mr. Green и беше с лед лампи (знам че минаха през лентите и те, но не го харесаха)
Виж целия пост
# 29
Doris, а дали няма да се включва и при провисване на завивка например? Нещо не ми допада идеята за нежелано присветване в спалнята.
NovaTema , по - скоро заради металната камина и боядисаните тухли. А не показваше ли една красива дървена маса с метални крака (нещо започвам да се обърквам вече). Наясно съм че помещението не е завършено все още, но ми се струва че индъстриал е търсеният ефект.
карамелена , не бих препоръчала насочено нагоре или надолу осветление в непосредствена близост до стените - изпъква всеки недостатък при изпълнението и е много дразнещо. За стълбище на мен ми допадат малките лед лампички, които светят в-у стъпалото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия