Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 42

  • 78 161
  • 740
# 60
Аз съм заподозряла Неупогена, че ми докара стомашно разтройство при опита май месец  Confused 6 дни разтройство не доведоха до нищо добро при вече налично зацапване и леко изкървяване  Tired
Биеха ми го през ден и няколко часа по-късно получавах разтройство. Овладявах го до другия ден и после на нова сметка след следващото деление. Докато лежах в болницата ми взеха проба за микробиология и беше абсолютно чиста, не съм била болна, така че висус или инфекция отпаднаха като вариант.
Няколко месеца по-късно имуноложката обърна внимание на записките ми и че стомашните проблеми са били случайно или не след Неупоген-а.
Виж целия пост
# 61
Успех на всички! Д-р Персенска току що започва с прегледите.
Виж целия пост
# 62
Някой знае ли колко време е действието на октагам? Месец-два ... ?
Виж целия пост
# 63
Благодаря на всички момичета за информацията Hug Hug
Виж целия пост
# 64
Момичета, след неуспешен стимулиран опит, кога може да се направи ЗЕТ? Да изчакам ли един месец или може и веднага да се прави нов трансфер? Също така да ви питам колко пари горе-долу излиза ЗЕТ?
Виж целия пост
# 65
Има ли някой в болницата? Дали има закъснение при др Цветков?
Виж целия пост
# 66
Момичета, след неуспешен стимулиран опит, кога може да се направи ЗЕТ? Да изчакам ли един месец или може и веднага да се прави нов трансфер? Също така да ви питам колко пари горе-долу излиза ЗЕТ?
Зори, викат те за коментар на опита на 9-10 ден от цикъла, едва ли е удачно да се прави зет веднага.
Като пари- 600 лв, 250 размразяване+350 трансфер.
Виж целия пост
# 67
Mandy, благодаря за новата тема! Дано се напълни с положителни тестове!  Praynig

Може ли някой да ми каже как протича деня на пункцията за половинките- изчакват ли да мине пункцията, за да дадат материал; кога им взимат кръв за вирусологията и въобще като ги викат и тях в 07:15 каква им е ангажираността в клиниката?
Виж целия пост
# 68
Mandy, благодаря за новата тема! Дано се напълни с положителни тестове!  Praynig

Може ли някой да ми каже как протича деня на пункцията за половинките- изчакват ли да мине пункцията, за да дадат материал; кога им взимат кръв за вирусологията и въобще като ги викат и тях в 07:15 каква им е ангажираността в клиниката?
Половинката ти трябва да е с теб, ембриолозите ще му звъннат по телефона или ще проверят да не би да чака пред кабинета веднага след като твоята пункция мине и ако разбира се извадите Я. Вирусология може да даде преди да го повикат или след като го повикат. Моя мъж и по двата начина го е правил.
На последната ми пункция той още чакаше да го повикат когато аз излязох, но тогава имаше много хора явно и затова го бяха забавили. В повечето случаи когато изляза той е вече готов.
Виж целия пост
# 69
може и да не виси там мъжа, моя си се прибира в къщи, като му звъннат отива.
Виж целия пост
# 70
Начита, Бамба, благодаря ви!
Виж целия пост
# 71
Момичета от къде мога да разбера дали ембрионите са с добро качество?
Виж целия пост
# 72
Момичета от къде мога да разбера дали ембрионите са с добро качество?
Eмбриолозите обикновено казват, когато се обадят за трансфер. Ако забравят, аз питам, защото от емб. доклад и снимката не разбирам много .
Виж целия пост
# 73
Момичета от къде мога да разбера дали ембрионите са с добро качество?
От ембриолозите.
По принцип трябва да го пише в ембриологичния доклад, но на практика в моя не го пише, имам само снимки на ембрионите.
Иначе класификацията на бластоцистите е с букви и цифри, като цифрата показва степента на развитие, а буквите качетвото на вътрешната маса и на трофектодерма (ако не греша, от него после се образува плацентата).

Ето тук има подробно описание и снимки за бластоцисти:
http://www.advancedfertility.com/blastocystimages.htm

Ембрионите на 3 дни се класифицират по друг начин:
http://www.advancedfertility.com/embryoquality.htm


Ето и едни схеми:
За бластоцисти:
Скрит текст:

3 дневни ембриони
Скрит текст:
Виж целия пост
# 74
пънче, тия 3-дневни много са им малко на брой кръгчетата  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия