В коремчето на мама, ФЕВРУАРЧЕ сладко вече шава и приказни ритничета раздава - 7

  • 40 098
  • 722
# 165
Да мен до сега никога не ми е казвала гинеколожката колко ми е размера на шийката на матката. Даже не знаех, че ги казват тези размери. Като ме преглежда всеки месец на контролните прегледи до сега само ми казва супер е всичко не се притеснявай. И аз не съм задавала повече въпроси. Но като гледам, че си ги знаете вие тези неща ще взема да питам следващия път Grinning Grinning

и при мен е така никога не съм се замисляла за размера на матката и винаги АГ ми казва че всичко е наред и няма за какво да се притеснявам на следващия преглед това ми е първата работа
Виж целия пост
# 166
Момичета без излишни паники/кой го казва  Mr. Green/ ми така де  Naughty Да не влизаме в разни филми достатъчно всяка от нас си има разни терзания и главоболия. Повече няма нужда. това с шийката не е шега работа но в крайна сметка  Pepsilight го е написала нали сме се доверили ня някакви лекари да ни следят.... ами само ще кажа дано те да си гледат работата както трябва  Praynig Peace

Виж целия пост
# 167
 JoyЧетенето на форуми не ми се отразява много добре, я колко спокойна си бях за бременността преди да се регистрирам в бг мама, а сега, само проблеми си "откривам" Grinning Crazy
Виж целия пост
# 168
JoyЧетенето на форуми не ми се отразява много добре, я колко спокойна си бях за бременността преди да се регистрирам в бг мама, а сега, само проблеми си "откривам" Grinning Crazy

Душичка това е самата истина  newsm10
А пък точно сега във фейс групата прочетох за поредната наша мама с прееклампсия  ooooh! ooooh! ooooh! И както вдигам кръвно и ......направо ще изляза от всички форуми, фейсове и т.н.
Виж целия пост
# 169
Здравейте момичета!
Напоследък имам много работа и не ми остава време да пиша,но вечер в къщи от телефона ви чета редовно.
JoyЧетенето на форуми не ми се отразява много добре, я колко спокойна си бях за бременността преди да се регистрирам в бг мама, а сега, само проблеми си "откривам" Grinning Crazy

Душичка това е самата истина  newsm10
А пък точно сега във фейс групата прочетох за поредната наша мама с прееклампсия  ooooh! ooooh! ooooh! И както вдигам кръвно и ......направо ще изляза от всички форуми, фейсове и т.н.
Относно спокойствието...с първата бременност много не се впрягах да чета това и онова и гледах да не се стресирам излишно и в крайна сметка всичко мина добре.Тогава даже не съм пила нито едно лекарство,даже и фолиева киселина защото отидох в третия месец да ми остановят бременност и доки каза,че няма смисъл да я пия.Сега пак гледам да не се напрягам излишно.Е като ви чета,че ходите на ФМ и всички си правихте БХС, а аз не съм и малко се притеснявам,но пак си казва че щом първия път всичко с беба е било наред и сега трябва да е така.Този път в началото на бременността пих фолиевата.После доки ми изписа папаверин/който пих три дни и реших че няма смисъл да го пия,но съм си го прибрала за всеки случай/ и магнерот/изпих една опаковка и него спрях/.Гледайте да си мислите само положителни неща и всичко ще е наред.
Добре дошли на новите мами!
Виж целия пост
# 170
Аз преди да забременея бях 57кг (висока съм 170см), днес влизам в 27гс и съм 62.5кг.
А за по-важното обсъждане, и на мен доки не ми казва нищо за маточната шийка, но казва, че всичко е в норма и е ок (аз ходя през 2 седмици на преглед). На феталната морфология в 22гс ми казаха, че шийката е в норма, но сега си гледам резултатите и се чудя колко е точно. Кое обозначение да гледам? Знаете ли?
Виж целия пост
# 171
Мина конституцията, бебчо е супер цели 690гр. , обърнал се е с главата надолу и разбрах защо имам всекидневни болки в ляво под ребрата... Grinning наместил си е крачетата там и не ми се мисли как ще е по-нататък като става все по-едричък  Crazy таа за килцата, не ми се скараха и казаха че задържам вода явно и за това си качвам, независимо от режимите Sick показаха ми упражнения за болки в кръста/гърба и ми казаха дори да нямам такива да правя по 10на ден.
А за шийката честно казано ,незнам как ми е , но предполагам биха ми казали ако има нещо и не се шашкам, пък и не съм питала, потеже не знам на френски чак такива сложни термини Laughing Laughing
 Hug Hug желая лек и успешен ден на всички  Heart Eyes
Виж целия пост
# 172
JoyЧетенето на форуми не ми се отразява много добре, я колко спокойна си бях за бременността преди да се регистрирам в бг мама, а сега, само проблеми си "откривам" Grinning Crazy


и при мен се получава нещо такова
Виж целия пост
# 173
Привет, мами. Вчера мина и моята женска консултация. В 24та седмица малкият мъж е 690 грама и седалищно положение.
Това, което ми стана странно е, че докато ми взимаше микробилогия, доки директно изписа Положинакс за 6 дни. Стана ми доста странно, но не каза защо. Може би е видял нещо?? Аз лично нищо не усещам.
По мои изчисления и факта, че вече съм в 24+1 седмици досега мислех, че термина ми е 25ти февруари, а той сега каза 1ви март официално по компютърната програма. Това е цяла седмица отгоре????
Питах и за това как той вижда раждането и той ми казва, оооо задължително секция, това нормалното е толкова тежко, ужасно, не не не.
Ох не знам, много объркващ преглед .....
Виж целия пост
# 174
Питах и за това как той вижда раждането и той ми казва, оооо задължително секция, това нормалното е толкова тежко, ужасно, не не не.
Това определно не са логични доводи...Той ли ще те изражда?
Виж целия пост
# 175
Да, той ще ме изражда и по принцип му имам много голямо доверие, но този отговор ме срази.
Нормалното раждане може и да е много болезнено, но и възстановяването след секцио далеч не е по-приятно ....
Много се обърках и напрегнах
Питах и за това как той вижда раждането и той ми казва, оооо задължително секция, това нормалното е толкова тежко, ужасно, не не не.
Това определно не са логични доводи...Той ли ще те изражда?
Виж целия пост
# 176
Да, той ще ме изражда и по принцип му имам много голямо доверие, но този отговор ме срази.
Нормалното раждане може и да е много болезнено, но и възстановяването след секцио далеч не е по-приятно ....
Много се обърках и напрегнах
Питах и за това как той вижда раждането и той ми казва, оооо задължително секция, това нормалното е толкова тежко, ужасно, не не не.
Това определно не са логични доводи...Той ли ще те изражда?
Опитай се да разбереш защо ти препоръчва секцио.Според мен ако не е наложително по медицински причини се пробвай с нормално раждане.Казвам ти го като човек,който е раждал секцио и сега заради първото ме чака второ.
Виж целия пост
# 177
Здравейте, вчера беше дългоочаквания преглед, за да видим какво се случва с кистите в мозъка на бебо. Та двете кисти на плексусите бяха изчезнали, а тази киста, която скриваше задната част на малкия мозък се е смалила и сега можеше да се види това, което предният път не успяхме /вермиса/. Доц. Карагьозова заедно с д-р Врагалева ме гледаха и двете /във Фемина/ и казаха, че тази малка вече киста ще се резорбира самичка. В 32г.с. трябва да отида пак, за да проверим дали всичко е наред. Много съм доволна от отношението да докторките, близо час доц.Карагьозова оглеждаше всичко. Опита се на 3Д да пусне главичката да я видим, но бебокът все се криеше. Беше заврял глава под ребрата ми и беше голям зор да видим нещо Simple Smile Вече съм много по-спокойна и съм благодарна на Бог, че с Неговата помощ чудеса се случват.
Виж целия пост
# 178
ivelina666 много хубави новини,нека от тук нататък бременността да ти носи само радост.
Виж целия пост
# 179
По мои изчисления и факта, че вече съм в 24+1 седмици досега мислех, че термина ми е 25ти февруари, а той сега каза 1ви март официално по компютърната програма. Това е цяла седмица отгоре????

Вчера и аз изпаднах в такова недоумение, когато разбрах, че акушерката ме води с термин 03.02, а на всякъде по документите съм за 31.01, дори и лекарката и тя си е записала термин 31.01. Но живи и здрави да са ни бебоците, а когато решат - тогава  Hug

Питах и за това как той вижда раждането и той ми казва, оооо задължително секция, това нормалното е толкова тежко, ужасно, не не не.
И за мен е несериозно такова изказване от лекар. Ако е наложително по медицински причини, тогава ОК, но иначе съм с две ръце за нормално. Не знам дали ще ти е първо или второ детенце, но лекаря при който раждах предния път ми обясни, че при второ раждане седалищното предлежание на бебето не е проблем  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия