Аз искам брак и семейство, а той.....

  • 41 433
  • 1 097
# 135
Скрит текст:
Ако и той е поискал да има дете - да, много ясно, че ще участва в отглеждането му. И директно, и като подпомага жена си, която трябва да не ходи на работа временно.
Но при положение, че той сега не иска, а иска примерно няколко години да спести пари, за да си отвори бизнес - ами да, егоистично ще е да му кажат "Не! Дете сега, а ти ще даваш парите си за памперси и разноски, защото аз 2 години няма да мога да работя".
Аз лично съм искал да имам моите деца, но след 30 и нещо, а
като съм бил на 26 съм имал друг дневен ред и вероятно и аз бих го приел за егоистично, ако някоя жена се беше опитала да ми натрапи своите цели над моите.
А ти да натрапваш своите цели над нейните не е егоистично от твоя страна, нали?    Laughing
Т.е., тя е егоистка, че иска брак и дете, а той не е егоист, че иска пари, а не нея?
Та, да попитам, кой на кого налага целите си?Че не ми е много ясно....   Grinning
Виж целия пост
# 136
Леле като чета се хващам за главата!!!!!! Shocked Shocked Shocked

2000 лв общо доход ви е малко за 3 души, от които едното е бебе!!!!!!!!!!!! Това е смешно просто!!!!! Ние сме с 2300 да речем и сме 3 и не се оплакваме - живеем спокойно, но не се и изхвърляме. А дъщеря ми е голяма и по нея отиват доста разходи, в никакъв случай не може да се сравни с едно бебе. Когато беше бебе само мъжа ми работеше и беше с 430лв заплата, с помощ от бабите сме я изгледали. Аз успях да започна работа, когато детето беше 1 клас. Преди това по здравословни причини си бях в къщи. Разбрала съм, че в живота човек знае и 2, и 200. И че нещата се променят, ако сега не си добре, после ще се оправят нещата. Както казваше на ММ баба му /а тя от нейната баба/ - Колелото се върти! Много е вярно!  Peace
Виж целия пост
# 137
Аз съм от съвсем себеподобните, според някои форумки съм направо бедна (по признака наличие на мебели от Икеа), обаче си е вярно, че между 20 и 30 трябва яко и нахално да се драпа за максимализиране на доходите. Дори и за жените- 2-3 години забавяне няма да са фатални.
Тази логика, според мен, куца и то доста.
Ако постигнеш максимален доход на 30- 35 и имаш късмета безпроблемно да родиш, то оттам нататък детето ще расте и нуждите му ще се увеличават, но твоите доходи известно време ще са на плато и после ще почнат да падат.
И когато си най- нужен- да дадеш възможности- изучаване на езици, спорт, други дейности, няма да имаш възможност.


Защо? След 35 ще лягаме да се предаваме ли? Защо да падат доходите? Напротив, ако между 20-30 си бачкала и си се развивала професионално, имаш стаж и гръб от практика в реални условия, то след 35 с две деца (да кажем едно след друго от 30 до 35)  ще си доста силен кандидат или служител с позиции в фирмата, отпреди майчинството. Разбира се, ако има покритие, това е най-важното условие! Друг е въпроса, че винаги човек има възможност да помисли за нещо странично, да има идеи и да гони реализирането им, пък и все се надявам, че ще има подкрепата на таткото, нали? Нали за общ доход говорехме, все пак!  
Виж целия пост
# 138
Pure_nature, ясно защо още си идеалист.

Първата година след раждането на бебето само във фантазиите може да бъде време за усъвършенстване. Първо, имаш физическо възстановяване около 2 мес., плюс недоспиване, което може да продължи и 2 години, и повече. Не си в най-добрата си умствена форма, и да захванеш нещо- все ще те подръпват задачи. Та тая година не е цяла продуктивна година, а преминава като един миг и въобще може да не си ориентирана накрая. И точно тогава детето прохожда, разпознава те, почва да му липсваш повече и има най-голяма нужда от теб.

А това с второто бебе и застъпване на майчинства...разсмя ме:) не е толкова просто и не е за всяка жена. За повечето, бих казала, не е опция въобще.

Иначе не говоря до 30-35 да гониш големите пари. Говоря да прескочиш момента с "начинаещ", да изградиш някакви позиции и да се ориентираш в сектора си, да прецениш колко ще ти коства отсъствието и чак тогава да действаш.
Виж целия пост
# 139
Pure_nature, ясно защо още си идеалист.

Първата година след раждането на бебето само във фантазиите може да бъде време за усъвършенстване. Първо, имаш физическо възстановяване около 2 мес., плюс недоспиване, което може да продължи и 2 години, и повече. Не си в най-добрата си умствена форма, и да захванеш нещо- все ще те подръпват задачи. Та тая година не е цяла продуктивна година, а преминава като един миг и въобще може да не си ориентирана накрая. И точно тогава детето прохожда, разпознава те, почва да му липсваш повече и има най-голяма нужда от теб.

А това с второто бебе и застъпване на майчинства...разсмя ме:) не е толкова просто и не е за всяка жена. За повечето, бих казала, не е опция въобще.

Иначе не говоря до 30-35 да гониш големите пари. Говоря да прескочиш момента с "начинаещ", да изградиш някакви позиции и да се ориентираш в сектора си, да прецениш колко ще ти коства отсъствието и чак тогава да действаш.
Ах, явно помъдрявам  Mr. Green мислех си, че съм още оптимист  Hug
Още се уча в писането  Rolling Eyes (нали съм си прост инженер, математика ми дай) , но идеята ми е, че и двамата родители могат да помислят за развитие. Предполагам, че когато ми се случи може и по друг начин ще мисля, не го изключвам изобщо, като вероятност. Сега трябва така да мисля, защото иначе ще се раздумам за бебе, а ще искам пари и после на 35 може и нищо да нямам  Mr. Green
Е, за момента такъв ми е плана - две бебета едно след друго, но към момента имам една година опити - без бебе, та нищо не знае човек  Confused.

Относно момента с "начинаещ", точно това имах предвид, да се е развила между 20-30 жената професионално в сектора си!  Peace
Виж целия пост
# 140
Леле като чета се хващам за главата!!!!!! Shocked Shocked Shocked

2000 лв общо доход ви е малко за 3 души, от които едното е бебе!!!!!!!!!!!! Това е смешно просто!!!!! Ние сме с 2300 да речем и сме 3 и не се оплакваме - живеем спокойно, но не се и изхвърляме. А дъщеря ми е голяма и по нея отиват доста разходи, в никакъв случай не може да се сравни с едно бебе. Когато беше бебе само мъжа ми работеше и беше с 430лв заплата, с помощ от бабите сме я изгледали. Аз успях да започна работа, когато детето беше 1 клас. Преди това по здравословни причини си бях в къщи. Разбрала съм, че в живота човек знае и 2, и 200. И че нещата се променят, ако сега не си добре, после ще се оправят нещата. Както казваше на ММ баба му /а тя от нейната баба/ - Колелото се върти! Много е вярно!  Peace

Не мисля, че може толкова лесно да се отсича. Нещата са много индивидуални.

Ако някои смята да започва бизнес - да, 2000 лв. общ доход не са много пари, като се има предвид, че от тях трябва и наем да платят.
Като започнах бизнес едни 200-300 лв. ми отиваха само за сметката за телефон. Да не говоря за всички останали разходи - транспорт, консумативи, оборудване, софтуер, поддръжка по сайт и прочие.
Виж целия пост
# 141
Айти бизнес не се почва със свои пари, а с парите на другите. Повечето ползват Скайп и Вайбър.
Виж целия пост
# 142


Скрит текст:
Оптималната възраст биологически е различна за различните жени. На 24 все още бях в така нареченият късен пубертет, с нередовен цикъл и недоразвита матка. Не съм форсирала развитието си чрез ненужна външна намеса. Човек се развива с различни темпове, и след това остарява с различни темпове. Биологически бях развита и готова да зачена и износя чак на 27-28. А психически още по-късно Laughing Очаква се биологически да мога да забременявам безпроблемно до към 55-60 годишна възраст, според гинеколози. Нормално, започнала съм да разтоварвам яйчниковия резерв по-късно, така че ще продължи по-дълго разтоварването. Различна ни е биологията на всички. Но средно излиза, че е 31-32 г., а не 20-23.
Ново проучване показва, че оптималната възраст биологически е 31-32 г. Или даже 34-35 ("For the sake of her long-term health, this collective wisdom goes, a woman should have her first pregnancy at 34--and her last pregnancy before 35.")

http://www.huffingtonpost.com/robin-marantz-henig/whats-the-best … av_b_2206136.html

Отдавна е известно, че на 20 г. възраст стават точно толкова генетични грешки и хромозомни аномалии, колкото и след 40 години. Между 25 и 35 значително намаляват, та прави смисъл около 30 да е оптималната възраст. 20 е прекалено рано, както и след 40 е късно, откъм риск за дефекти при плода.

В Интернет за всяка теория има поне 9 кладенеца, от които да донесеш вода.............
Което не би трябвало да ни кара да кълвем на гола кука.
Най- елементарният отговор на тези писания е въпроса "средно  на каква възраст настъпва менопаузата?".
С какво се характеризира периода  преди нея?
А, това, болднатото дори не заслужава коментар.

И аз така мисля. Логично е на млади години да е по - лесно и с по - малко генетични грешки, отколкото на стари години. На 20 години не ми се струва рано откъм зрялост на организма. Да, откъм социални фактори може би е рано.
Виж целия пост
# 143
Наистина огромни сметки плащахме, а какъв ужас беше клиент да няма стационарен  Mr. Green набутвация на мобилен голяма. Сега нещата са мнооооого различни, за щастие. Плащаме 24 лв. и говорим абсолютно неограничено с всички  Peace

За конкретния момък - ако едни памперси са му пречка, то и без бебе няма да успее.

Ако младежът искаше бебе въобще нямаше да му пречат доходите...
Виж целия пост
# 144
Цитат
.....за момента такъв ми е плана
Много обичам да чета за планове....    Laughing
И особено много за "след плана".    Laughing
Или, според приказката:"Животът е това, което ни се случва, докато правим планове за бъдещето!"    Grinning
Та, в този ред на мисли, внимавайте (тези с плановете) докато правите планове,  животът да не мине покрай вас.    Peace
Виж целия пост
# 145
Айти бизнес не се почва със свои пари, а с парите на другите. Повечето ползват Скайп и Вайбър.

Зависи от самата компания. Но едва ли някои ще тръгне да му финансира оборудването и да му плати наема на офиса, нали ?
Виж целия пост
# 146
Какъв офис, какво оборудване...всичко може дистанционно, има и виртуални и споделени офиси.

А за породени деца може да се излъжеш, но ако първото е от кротките. Обаче после...закон е, че на всяка майка се ражда по едно кротко и по едно...не толкова кротко.
Виж целия пост
# 147
Какъв офис, какво оборудване...

Този софтуер няма да го разработва на ум или ?!

До колкото знам ти не си с IT сферата.
Виж целия пост
# 148
Цитат
.....за момента такъв ми е плана
Много обичам да чета за планове....    Laughing
И особено много за "след плана".    Laughing
Или, според приказката:"Животът е това, което ни се случва, докато правим планове за бъдещето!"    Grinning
Та, в този ред на мисли, внимавайте (тези с плановете) докато правите планове,  животът да не мине покрай вас.    Peace

Е, че казала съм  си го и за след плана! Не преизпълнявам петилетката, а направо изпадам от редиците на строя  Peace ! Иска ми се да е така, както желаех, но не се получава толкова лесно!
Защо така извади текста от контекста или за "по принцип" да става въпрос?!
Виж целия пост
# 149
Наемите на офиси в момента са много изгодни, ако въобще му трябва в началото за неговата работа.

Но всичко това са подробности. Даже не разбрах има ли сериозен план, с всичките + и -, както и конкретни стъпки или просто е някаква идея - евентуално, някога.

И все пак няма нищо общо с децата. Животът е непредвидим. Ако ще сега да разработи хубава фирма, да създадат дете, то никой не може да каже след 5 г. дали няма да са с по-нисък доход от сегашния. Всякакви ситуации има, включително здравословни проблеми, гълтащи огромни суми, смърт и т.н. И какво ще направи тогава с детето, което вече е факт?
Не му трябва на човек да навлиза в чак такива детайли, защото никога нищо няма да предприеме.
Разбира се - говоря за хора с доходи, и то над средните за страната, ако са безработни или работи само единият за МРЗ съм склонна да приема, че наистина това е причината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия