АСТМА-тема 32

  • 91 343
  • 902
# 270
Ние почти 2 години, сега ползва турбохалер сутрин и вечер. Ако почна да забраавям да му го давам и той почва да свири. Вече 2-ра година, значи общо - около 4 години. Не съм забелязала нежелани реакции.
Как така свири?! Ежедневно ли приема пулмикорт? На колко години е детето?
П.С
При нас след последния отит преди месец и антибиотика, сега пак се разхремави. Промивам носа със стеримар и нищо друго. Ще изчакам да видим дали ще се пребори. Довечера ще счукам чесън и ще спим в шкембеджийница  Crazy, но чесновите изпарения действат добре. Ще пробвам алтернативи, преди да посегнем пак към химията.
Моят син също беше на пулмикорт-турбохалер месец и половина и пак ми направи спазъм. Смениха го със Серетид диск-пак за вдишване от октомври месец насам.Сутрин и вечер по едно вдишване,за хремата пръскам Авамис но незнам колко време мога да го пръскам. Ако нещо се разкашля, правя помивки на носа със Стеримар,пъскам авамис и давам Флудитек.Давам чайове много,мурсалски и маточина.Свикнах го вечер преди лягане по една чашка чай.
Виж целия пост
# 271
Ние почти 2 години, сега ползва турбохалер сутрин и вечер. Ако почна да забраавям да му го давам и той почва да свири. Вече 2-ра година, значи общо - около 4 години. Не съм забелязала нежелани реакции.
Как така свири?! Ежедневно ли приема пулмикорт? На колко години е детето?
П.С
При нас след последния отит преди месец и антибиотика, сега пак се разхремави. Промивам носа със стеримар и нищо друго. Ще изчакам да видим дали ще се пребори. Довечера ще счукам чесън и ще спим в шкембеджийница  Crazy, но чесновите изпарения действат добре. Ще пробвам алтернативи, преди да посегнем пак към химията.

Всеки ден - сутрин и вечер по едно вдишване. На 7г и половина е. Свири си - чува се с ухо. Даже преди няколко месеца го водих на гастеро-ентеролог и тъкмо обяснявах как вмомента е здрав - и лекарката вика - ами със спазъм е  newsm78 Когато засили присвирването включвам Вентолин. И аз не знам защо е така - ходим си на лекар, последният път отказах да го вкарват в болница, овладяхме нещата в къщи.
Виж целия пост
# 272
Подарявам опаковка flexotide junior 50 Mikrogramm Dosieraerosol. Предписаха ни го в Австрия, въпреки, че нашия на 7 години прави по 1 хрип на година и абсолютно не може да се говори за астма. Мислех да го откажа, но така или иначе се плаща от касата, реших, че ще го подаря тук на някой който се нуждае.
В София съм и си тръгваме в неделя, така че ако някой го иска да реагира бързичко
Виж целия пост
# 273
Момичета, Пулмикорта изписват ли го с рецепта с намаление или безплатно, че идва скъпичко.
Виж целия пост
# 274
Изписват го и се поема изцяло от ЗК (поне в аптеката, от която купувам, цената е под определената от Касата).
Виж целия пост
# 275
Тъкмо днес ми дадоха документ, за да го вземам безплатно. Предишната година педиатърката ми го изписваше на базата на епикриза от болницата. Не е имало срок. След това няколко месеца не съм вземала, тъй като спряхме профилактиката. Сега пулмоложката ми го изписа за 3 месеца само. Преди успях да събера някакви резерви от неизползван пулмикорт, които давах, когато се влошаваше и ми казваха да увелича дозата. Ако сега примерно се разболее и се наложи да давам повече на ден, ще трябва да наваксвам като сама си купувам newsm78
Виж целия пост
# 276
Тъкмо днес ми дадоха документ, за да го вземам безплатно. Предишната година педиатърката ми го изписваше на базата на епикриза от болницата. Не е имало срок. След това няколко месеца не съм вземала, тъй като спряхме профилактиката. Сега пулмоложката ми го изписа за 3 месеца само. Преди успях да събера някакви резерви от неизползван пулмикорт, които давах, когато се влошаваше и ми казваха да увелича дозата. Ако сега примерно се разболее и се наложи да давам повече на ден, ще трябва да наваксвам като сама си купувам newsm78
Няма да купуваш, ако ти трябва ми пиши.
Виж целия пост
# 277
Момичета, някой давал ли е рибено масло и помага ли наистина за астмата? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 278
Момичета, някой давал ли е рибено масло и помага ли наистина за астмата? Rolling Eyes
Тази зима давам, вече 3 месеца, не знам дали има връзка, почти не сме боледували и не сме свирили  Peace Hug
Виж целия пост
# 279
А какво масло даваш ти, Меган?
Виж целия пост
# 280
А какво масло даваш ти, Меган?
За да може малкия да го пие взех на Фитофарма, едни много малки капсулки, 200 броя в опаковка, към 4 лева струва, давам по 3 на ден и на двете деца:)
Виж целия пост
# 281
И Михаил се събуди днес кашлящ, доста влажно и дълбоко. От нищото се появи кашлицата. Сега ще увелича дозата на Пулмикорта и евентуално ще го заведа утре при д-р Лисички да го чуе, ако продължава. Отдавна не ни се беше случвало.
Виж целия пост
# 282
Megan, а има ли някаква възраст, под която не бива да се дава? аз бих пробвала- не знам как ще пият хапчета, но ще опитам да им обясня. Иначе аз давам почти непрекъснато от коластрата на або фарма и витамините на Флорадикс, не знам дали имат ефект, но тая год. определено дотук е мн.по-добре от миналата. Да чукам на дърво...може би и защото е на пост.инхалации с пулмикорт...
Виж целия пост
# 283
Kanari, не знам наистина....
Аз сега взех герисан и за двамата, по 1 капсулка ще давам, докато ни плашат с грипа  Crazy
Тази година досега като цяло май е по-здрава  Praynig Praynig дано е така и занапред.....
Виж целия пост
# 284
Браво на всички здрави дечица.  Hug
Ние пък тази зима сме точно обратното - разсипахме се от боледуване.  Sad Още не сме свършили курса на лечение от едно и ни почва и друго.  ooooh! Tired
До събота и трите отново пихме АБ и днес усетих пак леко дразнене в гърлото.  Close Аман вече. А пък малката от преди да свърши АБ, почна наново със сополите.  Cry

Доскоро пиха сироп от бъз, като го свършиха, започнах да им давам рибено масло + мултивитамини на Alive. Дано се закрепим, че не знам.  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия