Изпълнени с копнеж, започна НОЕМВРИйския бебевалеж - Тема 13

  • 36 652
  • 725
# 255
Да, Дуди, не остана.

Да питам опитните мами, какво ви даваха да ядете първите дни след секциото? Коя храна е подходяща, че аз искам домашна, а не болнична и да знам какво може.
И друго - какво може да аде една кърмачка без да създава излишни колики на бебето? Защото чета из нета и излиза, че трябва едва ли не да вегетираш, защото напрактика всичко е забрането освен 3-4 неща. Едва ли това е истината. Вие, които сте минали по този път, как процедирахте? Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 256
на мен още не са ми го изплатили а са минали 45 дена от тогава.Утре майка ми ще звъни да види какво става,че тя ги познава там всички.
Виж целия пост
# 257
Аз специално ходих и си взех ПИК ,проверих в сайта,постъпил е ,ама никъде не пише кога трябва да го изплатят.Срока доколкото знам е до 15 дни след представянето ,доста повече минаха от тогава та затова питам  bouquet при вас как е .
Виж целия пост
# 258
Моят 45 дневен започна на 7 октомври, към 15ти октомври от НОИ вече бяха изплатили обезщетение за целия октомври. Учудих се много НОИ да изплатят сума за месец, който дори не е изтекъл и се обаждах да питам колежката от работа, която се занимава със заплатите и тя ми потвърди, че от НОИ са го изплатили. Обясни ми, че НОИ правят такива плащания 2 пъти в месеца - към 10-то - 15-то число и после в края на месеца. Явно бяха избързали в моя случай.

НО, също така е важно работодателят кога е подал информацията към НОИ, в моя случай още на следващия ден колежката я е пуснала.
Виж целия пост
# 259
Моят е от 12,ще изчакам още няколко дни и ще се разправям тогава!
Много Благодаря!
Виж целия пост
# 260
Моят 45 дневен също е изплатен в частта си за октомври и то съвсем в началото на ноември са ми ги превели.
Виж целия пост
# 261
Болничният е важно кога го представят в НОИ. Аз моя го представих на работодателя на 7ми Октомври, но работодателя го беше представил на 5,11. Задължението е да се представи 15 дни след края на месеца, за който се отнася. Така че може би има поне още 10дни преди да го изплатят моят.
Мами, да ви споделя моята маймуна на 1,5 години какви ги върши! Вчера и се карам, защото непрекъснато ме удря. В такава ситуация я слагам в кошарата и й говоря със сериозен тон. И знаете ли какво направи? Запуши си двете уши! Направо онемях, едвам се сдържах да не изпадна в луд смях...
Аз не мога да ви чета през телефона, така че като ме приемат няма да мога да ви пиша. Пожелавам на всички леко раждане и успех с кърменето Simple Smile Като се приберем живот и здраве ще ви пиша Simple Smile
Може и утре да успея, но баща ми ще идва, ще бъде един организационен ден преди приемането...
Виж целия пост
# 262
Болничният е важно кога го представят в НОИ. Аз моя го представих на работодателя на 7ми Октомври, но работодателя го беше представил на 5,11. Задължението е да се представи 15 дни след края на месеца, за който се отнася. Така че може би има поне още 10дни преди да го изплатят моят.
Мами, да ви споделя моята маймуна на 1,5 години какви ги върши! Вчера и се карам, защото непрекъснато ме удря. В такава ситуация я слагам в кошарата и й говоря със сериозен тон. И знаете ли какво направи? Запуши си двете уши! Направо онемях, едвам се сдържах да не изпадна в луд смях...
Аз не мога да ви чета през телефона, така че като ме приемат няма да мога да ви пиша. Пожелавам на всички леко раждане и успех с кърменето Simple Smile Като се приберем живот и здраве ще ви пиша Simple Smile
Може и утре да успея, но баща ми ще идва, ще бъде един организационен ден преди приемането...

Имаш си маймунка на 1,5,  много яко  Joy шегувам се, развесели ме.  Да ти е жива и здрава  baby_neutral
Виж целия пост
# 263
Честит син Владимир! Да ви е жив и здрав!
А на всички момичета леко раждане и ще чакаме бебевалежа
  bouquet
Виж целия пост
# 264
Относно клизмата, бях много щастлива, не ми правиха Laughing бяха ми казали само предния ден да не ям след седем вечерта, тъй като аз постъпих в болницата в деня на секциото, предния само минах да дам кръв и урина.
Виж целия пост
# 265
Супер, защото аз като питах калпавата акушерка какво следва като ме приемат и тя вика - амиии клизма... И аз щях да припадна, добре, че бях легнала за тонове. Няма изследвания, няма настаняване, директно ми изстреля- клизма 😃😃😃
Виж целия пост
# 266
Да, Дуди, не остана.

Да питам опитните мами, какво ви даваха да ядете първите дни след секциото? Коя храна е подходяща, че аз искам домашна, а не болнична и да знам какво може.
И друго - какво може да аде една кърмачка без да създава излишни колики на бебето? Защото чета из нета и излиза, че трябва едва ли не да вегетираш, защото напрактика всичко е забрането освен 3-4 неща. Едва ли това е истината. Вие, които сте минали по този път, как процедирахте? Благодаря предварително за отговорите!

Бебоче, не съм от опитните мами, ние още сме 2 в 1, но според мен храна отвън не можеш да си вкараш, ще трябва да се примириш с болничната.
Виж целия пост
# 267
Благодаря на всички! Който го е преминал, знае че си е струвало.  И да- вярно е, всичко се забравя, когато поемеш в ръце рожбичката си.
Виж целия пост
# 268
За клизмата: непосредствено преди операцията ми е направиха, но аз се водя по спешност. Бях яла, евентуално мамите с планово може и да ви пропуснат.
За яденето: аз си вкарвах от вън храна. Иначе дават супички и кисело мляко да се яде в първите два дни.
Виж целия пост
# 269
    Здравейте мили мами. Аз да се похваля - вчера се роди най прекрасното същество в живота ми - Екатерина, 3000кг. , 47 см. , нормално раждане. Голяма бузанка с румени бузки, аз се надявам на скорошно въэстановяване. Целувки от нас!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия