Сладкарничка за книги-тема 55

  • 26 283
  • 748
# 300
И понеже тези дни съм на вълна балет (изтеглила съм си няколко постановки на Ковънт гардън и се приспивам с тях) да попитам четящите биографична литература дали им е попадало нещо за Нуреев, Анна Павлова или Айседора Дънкан (специално бракът и с Есенин ми е интересен).
Джо, чела съм преди доста години едно невзрачно книжле -  "Моята изповед".
Скрит текст:
Не знам дали е същата книга, която е чела и Еви Thinking. Авторът е Айседора Дънкан. Нещо като автобиография е и там разказва и за отношенията си с Есенин. В студентските ми години беше, но помня, че книгата ми хареса, усещаше се огънят и уникалността на тази жена.
Виж целия пост
# 301
Записвам  bouquet
Самият Есенин е документирал любовта си с Дънкан в поезията си. Странно нещо- да пишеш изумително красиви стихове за някой и да го смилаш от бой помежду другото.
Виж целия пост
# 302
Добро утро!!  bouquet

Понеделник е.. и тръстиката зове.  hahaha

Грабвайте по едно и се пускайте в боя.  Joy



После за отмора може да минете от тук, да пуснете по някой джокер/жокер (и двете форми са правилни  hahaha ), да се тюхкате, че Петяя е готова, а вие още не знаете, коя книга за изберете и те така.  hahaha

Слив, тази година не съм слагала още. Едва ли ще успея до пращане на подаръче да направя.  Thinking Но ти обещавам, че като направя, ще ти дам.  Wink

Дев, оздравяване!!  Hug  Hug  Hug

Евилан, чимен има в повечето магазини за подправки. Аз съм купувала от един, който се намира до Женски пазар, точно където е спирката на трамвай 20 и 22. Но и на други места има.  Peace

Моето мило другарче писало ли е, спи ли, събуди ли децата за училище, стърчи ли му нещо, като видЕ айрян, кафе пие ли, вино/бейлис, може пък бира, носи ли очила, има ли пристанище в града му .. или пък летище..  newsm78 Ей такива въпроси ме глождят от сутринта..
Скрит текст:
И на всички тях знам верния отговор!!   newsm08 smile3534  smile3532

Спорна и слънчева седмица!!  bouquet
Виж целия пост
# 303
ДУ Hug
Скици  Laughing

Ама много ме радвате Heart Eyes

Авлига, много грозна корица, а викаш книгата хубава newsm78

Рейнче, грабнах едно кафе, но днес не съм на тръстиката Wink
Днес ми е ден за разкрасяване, разбирай фризьор, козметик, кола и т.н...., щото ме чака една наситена с мероприятия седмица. Във вторник съм на постановката на Асен Шопов Железния светилник. А в четвъртък съм на юбилейният спектакъл на Нешка Робева и после на кръчма с приятелките. Хубава програма ми се очертава Crazy, дано само да сме здрави  Praynig

Хубава седмица на всички Hug

ПС аз шофирам, кой каза че другарчето му е шофьор newsm78 Трябва да се върна да видя...Рейн, ти като виден детектив записа ли си? И какъв шофьор, стар и изпечен като мен или като Мариета пресен професионалист, а Thinking Laughing
Виж целия пост
# 304
ДУ!
Рейнче,грабвам си едно кафенце. Мерси!  Hug
Днес и аз имам много задачи. Но в събота и неделя си починах доволно.  Wink
Гледам летят жокери,но аз досега не съм се разпознала в нито един от тях. Но и не държа,предпочитам изненадата.  Wink
Гиговче,много обичам такива наситени културни програми! Завиждам ти!   Hug
Днес се очертава слънчев ден!
Желая ви да е слънчево и в душите ви!
  Heart Eyes
Виж целия пост
# 305
 Добро утро и дано седмицата да е топла, свежа, пъстра.  Hug

 Рейнче, придърпвам и аз чашка кафе. Пак интересен пост си написала,  Hug!

 Аз имам колебания коя книга да избера за другарчето си. Едната от списъка мога да му я пратя за прочит, едната я намирам неподходяща за неговия темперамент, на две харесвам кориците и те сякаш се сливат с нея, така се оплетох. Crazy Май ще взема тази, която искам да имам аз, защото едната книга от списъка й я искам наистина. Онзи ден взех едно подаръче, което беше предвидено за другарчето ми, неизвестно тогава. Сега намирам, че този подарък му подхожда. Ама не се сещам това другарче дали се включи с коментар за розАвите пантофки на Милето. Може и по този въпрос да направя нещо.  Whistling
 
 Както казва Мариетка, рано е за пращане на подаръците. Или поне на мен никак не ми е зимно и празнично още. То с това време, което ни радва такова, но ни отдалечава от усета за празничност. Я да видим кой първа ще извика Ура!

 Късметлийски ден пожелавам на всички ви!  Hug
Виж целия пост
# 306
Аз бях с шофьорите  Party
Рейнчо,благодаря ти за кафето.Не тъжи за пастърмата,ще има и други видове ядливи дни  Hug

Гигова,страхотна програма имаш.Искам и аз такава  bouquet Иначе аз вчера се фризирах.Сега съм малко руса.Не много,просто оттенък.Харесвам се.Ако го поддържам такъв ще ме видиш лятото  Hug

Исках да питам Нарчето, твоята Аричка мини пинчер ли е?Сестра ми са взели такъв модел куче та ме мъчат няколко въпроса  newsm78
Виж целия пост
# 307
Остана ли още от кафето, да си взема една чашка? Направила съм си 3в1(само това пия), но явно чакам само да се изпие. И рекох да надникна тук, на топло и уютно...
Нели, да разбирам ли че другарчето ти има списък с 4 книжки ... Така стеснявам много списъка на заподозрените за оподаряване от теб. Взимай ми тази книжка, която най ти е легнала на сърце. И ако намериш чехлички на зажяднели за пране Mr. Green
Днес, ако не ме домързи (то пък кога е било това) може да отскоча до библиотеката,  да видя ще попадна ли на интересна книжка... Сега ще погледам малко телевизия и ще ви наглеждам
Виж целия пост
# 308
Доброоо утро душици Hug
Взимам и аз кафе....по 1 на ден, за съжаление Blush

Днес ще си почиваме с дребчо, вчера чистих, мих, пране, гладене, пълна програма Mr. Green и да уточня за "мръсниците" че прането си беше пране, като това на подписа ми Joy

Гигова, завиждам ти за Железния светилник, това ми е любимата книга евър Heart Eyes

Пантофчици ще има за всички от сърце, за Новата година.....  smile3539 newsm56 moresmile
Виж целия пост
# 309
Добро утро, прекрасници. Hug
Не е работа човек и за 2-3 дни да ви изпусне Laughing Мислех снощи да ви изчитам, ама като видях 99+, викам си- не. Mr. Green Та сега на работа, със сутрешното кафе, запретнах ръкави и чинно съм ви прегледала всички. Heart Eyes
Хвърчат списъци, жокери- мокери, емоции, емоции Heart Eyes Аз съм стисла и от сега казвам, че от мен жокер няма да видите Laughing А вашите ги прескачам, макар и с усилия. Прекалено обичам изненадите Flutter
Нелчееее , къде е на Вики другарчето baby_neutral Къде си, мило другарче, обещавам с много любов да ти избера книжката и искрено да те зарадвам, не се крий Hug
Рейни , благодаря за кафето Hug А за телефона, S5 има и мини вариант, който е доста по- евтин, а особено с празничните намаления, мисля че може да се впише в бюджета ти Peace bouquet
Мариши , вече оподарена Laughing И мен пък в събота вечер ме чакаха изненадки върху леглото от милата Кости Hug Това извън играта така ме зарадва, представям си какви емоции ме очакват. Flutter Hug
Точице , прекрасна, не знам какъв е бил радостния повод, само предполагам Laughing Но да си много щастлива и влюбена ти пожелавам Heart Eyes
Гиги приятно разкрасяване. И аз я свърших тази работа през уикенда Peace Върнах се към любимото ми тъмно шоколадово за косата, козметичката и нея я уважих за кола Mr. Green Друг път стоически стискам зъби, но вчера омрънках и из-ох-ках света hahaha
Хубав ден, мили момичета Heart Eyes
Ех, че хубаво ми започва деня с вас. Hug
Виж целия пост
# 310
ДУ, момичета! Hug Hug Hug

Хубав беше уикенда, от днес започваме да чакаме следващия!  Mr. Green

За подаръците - фурия е моето адашче, браво!

Надявам се моето другарче да е от по-търпеливите, тъй като ми се иска подаръкът да е по-Коледен и съм замислила време за пращане към средата на декември. Wink

Още не съм избрала коя точно книга да поръчам. Надявам се да го зарадвам! Grinning

На всички пожелавам хубава седмица! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 311
 Лис, не разбрах съвсем, ама да не би да не си получила съобщение от мен с името на другарчето си? Пратих, сигурна съм, аз дори си отбелязвам с отметка, когато пратя съответното съобщение. Ей сега ще пиша ново, дори  и да си получила, от поста недоразбрах, затова ще ти пиша пак. Peace
Виж целия пост
# 312
Добро утро  Hug

Мариет , ама ти защо така ме изключи , не си ли ми другарче ?  smile3518

Не съм другарче и на Нели , аз коментирах за пантофките на Милето и даже казах че искам от тези за прането  newsm53 Нели , втория елемениран - това си ти ! (по Ники Кънчев  Joy )  Hug

Слив , Аричка е чихуа , но ако имаш въпроси питай ме , ще се опитам да отговоря ако знам   Hug

Жокерче да пусна ли , да не пусна ли , ух много ще се издам ако кажа , май добре е засега да си мълча като мушната гайда  Joy Другарче  Hug

Рейнка , вземам си от кафенцето , благодаря ти !  Hug Добре си го сервирала  Hug
Виж целия пост
# 313
Нямам съобщение, Нел Peace Сега пак прегледах архива, да не би аз да не съм догледала, но- не Simple Smile Вчера ми е писала само Кости.
Виж целия пост
# 314
Добро утро,

Рейнче, благодаря за кафето.

 animal037 animal037 animal037 Изчезвам, че днес съм с последен срок за ДДС-то, а току що ми изпатих документи.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Следобед ще съм по-свободна да ви нагледам.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия