Терористичен акт в Париж

  • 148 556
  • 2 313
# 2 205
http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/2654683/2 … drie-daders.dhtml

Federaal procureur Frédéric Van Leeuw bevestigt officieel dat er op Zaventem een foto werd genomen van de drie daders, net voor de aanslagen.

Федералният Прокурор Frédéric Van Leeuw потвърди официално, че на летището в завентем е направена снимка на тримата извършители, точно преди атентатите.

Двама са се самовзривили, третият с бялото сако е избягал.
Виж целия пост
# 2 206
zon, с какво заливаш темата? Може ли на български език? Иначе е доста досадно!

Както е редно цитира оригинален текст и съответно го превежда.

Благодаря на zon за превода и информацията.
Виж целия пост
# 2 207
Благодаря ти zon, от теб научих повече отколкото от новинарските сайтове  bouquet

Както ти е по-удобно - пускай текста и отдолу превода да не ти отнема много време. Все пак не ти е задължение това, което правиш!  Hug
Виж целия пост
# 2 208
19u09  

IS-vlag en spijkerbom
 De speurders hebben bij een huiszoeking in Schaarbeek een IS-vlag en een spijkerbom aangetroffen. Dat meldt het federaal parket.  

IS-знаме и бомба с гвоездеи
Следователите са намерили при един от обиските на жилища в Schaarbeek знаме на IS и бомба с гвоздеи. Това съобщи Федералната Прокуратура.

***

По новините Министрите на Правосъдието и Вътрешните работи дадоха интревю в студиото;

Министърът на Правосъдието каза, че в последно време има голямо движение на завръщащи се Сирийски бойци или такива които се завръщат; също на нови елементи-хора с неустановена самоличност проникнали от Близкия Изток.

***

19u37
 
Salah Abdeslam had normaal gezien vandaag moeten deelnemen aan de aanslagen in Zaventem en Brussel vandaag, schrijft Politico op basis van politiebronnen.

Салах Абдеслам принципно е трябвало днес да вземе участие в атентатите в Завентем и Брюксел днес, пише Politico на база полицейски източници.

***

по телевизията казаха, че на снимките от летището на терористите се вижда как единият е с ръкавици и бута количка за багаж; в ръкавицата е скрит деторнатора.


Виж целия пост
# 2 209
19u46 

Er vliegen al een tijdje twee politiehelikopters in de buurt van het station van Schaarbeek. Volgens VTM Nieuws zou de politie met getrokken wapens uit de helikopter leunen. 

Вече летят от известно време два полицейски хеликоптера в района на Схаарбеек. Според VTM Nieuws полицията е с насочени оръжия.
Виж целия пост
# 2 210
Цитат
Министърът на Правосъдието каза, че в последно време има голямо движение на завръщащи се Сирийски бойци или такива които се завръщат; също на нови елементи-хора с неустановена самоличност проникнали от Близкия Изток.

За второто да изпратят специални благодарности на баба Меркел.
Мерси на Zon !
 На Другите, които нещо както винаги ги дразни, не четете темата, в интернет има много информация.
Виж целия пост
# 2 211
...

по телевизията казаха, че на снимките от летището на терористите се вижда как единият е с ръкавици и бута количка за багаж; в ръкавицата е скрит деторнатора.

Снимките в нета са на 2ма с ръкавица на лявата ръка. И 2мата бутат колички с багаж. До тях е 3тият който сега издирват. Той е без ръкавици, но с шапка.

Виж целия пост
# 2 212
Живеещите в чужбина, има ли някой, замислящ се да се откаже от прибиране за лятото със самолет? Знам, че няма особено голям смисъл, но да питам за настроенията...
Не. Даже след няколко дни летя. В следващите дни контролът ще е затегнат, така че е ми е по-спокойно.
Ще се изпокрият сега по дупките докато отново изпълзят когато им се отдаде възможност Sick
Виж целия пост
# 2 213
Говорителят на Полицията говори на живо в студиото по телевизията:

каза утре  някои станции на метрото в Брюксел ще са затворени; на тези станции, които са отворени, ще проверяват всеки пътник един по един и багажа: чанти и раници.


каза още гражданите, които са правили записи с телефоните си да не ги споделят в мрежите, но да ги изпратят на Полицията; дадоха емейл.
Виж целия пост
# 2 214
В следващите дни контролът ще е затегнат, така че е ми е по-спокойно.
Ще се изпокрият сега по дупките докато отново изпълзят когато им се отдаде възможност Sick
Принципно е така, да. Обаче опитай да си спокоен, когато детето ти е все по летищата на Европа.
Лабрадор е прав - разтуриха ни спокойния континент, с активна помощ от наша страна.
Виж целия пост
# 2 215
Не е като да удрят само по летища. Нито ще спрем да летим, нито да ползваме влак, метро, да ходим на концерти и да вечеряме в ресторанти.
Спокойствието в хората се връща след седмица, две или три и така до следващия път. И промяна всъщност няма. Такава е дейтвителността, в която живеем.
Виж целия пост
# 2 216
22u21 

De drie terroristen zouden met een taxi naar de luchthaven gereisd zijn. Het was de taxichauffeur opgevallen dat hij de verdachten niet mocht helpen met hun bagage. De chauffeur herinnerde  zich waar hij de mannen heeft opgepikt. Zo hebben de speurders de voortvluchtige derde terreurverdachte van de aanslagen op de luchthaven kunnen traceren tot een woning in Schaarbeek.

Тримата терористи са пътували с такси към летището.
Шоф*ора на таксито е му е направило впечатление, че заподозряните не са му дали да им помогне с багажа.
Шоф*орът си е спомнил откъде е взел мъжете. Така следователите са могли да проследят третият заподозрян за тероризъм от атентатите на летището до едно жилище в Схаарбеек.
Виж целия пост
# 2 217
22u57 

Politieacties blijven doorgaan
 De huiszoekingen in Schaarbeek zijn nog steeds aan de gang. Er circuleren berichten op Twitter dat er al arrestaties verricht zijn, maar dat is nog niet bevestigd.

Полицията продължава с акцията
Обискът на жилища в Схаарбеек все още продължава. Циркулират съобщения в Туитър, че вече има арести, но това още не е потвърдено.
Виж целия пост
# 2 218
Живеещите в чужбина, има ли някой, замислящ се да се откаже от прибиране за лятото със самолет? Знам, че няма особено голям смисъл, но да питам за настроенията...

Аз ще се прибирам и за Великден, и лятото. Често летя и до други държави в Европа. Ами страх ме е, и за мен, и за близките ми, но няма как да спра да живея и да се затворя вкъщи. Още повече, че скоро не му се вижда края на този кошмар.
Виж целия пост
# 2 219
Спокойствието в хората се връща след седмица, две или три и така до следващия път. И промяна всъщност няма. Такава е дейтвителността, в която живеем.
А не беше доскоро Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия