Терористичен акт в Париж

  • 148 553
  • 2 313
# 2 235
И аз мисля както беше споменато вече от друг потребиел , че след седмица шум и страх , нещата пак ще са по старо му . Хората ще си ходят по концерти , ресторанти и летища докато не се случи следващия взрив и така като кръговрат . Скоро ще дойде и момента , в който хората дори няма да се впечатляват и ще приемат нещата философски като Румцайс.  Rolling Eyes Само близките на загиналите ще тъгуват , но какво пък - хора загиват всеки ден от болести или злопоуки. Нещо като нова реалност - качваш се в метрото и знаеш , че можеш да не достигнеш целта си или в най-добрия случай - ранен в болница . И на никой освен близките ти няма да му пука - поредния атентат , поредните смъртни случая , малко ранени - няма нужда от излишна паника. Stop И това ще бъде норма ! Само да не е детето ми , или някой от семейството , щото тогава не е лесно да си над нещата . Дано да съм много , ама много лош пророк! Praynig

Дано да си много, много, много лош пророк Praynig

За съжаление, смятам, че това няма да е последния случаи в Европа. Но се надявам, че управляващите ще се замислят вече малко по-сериозно. Утре има извънреден съвет на министрите на вътрешните работи, да видим какво ще решат. Но определено трябват сериозни действия вече. Не може това да се счита за нормално Sad
Виж целия пост
# 2 236
Аз се чудя защо в залите за заминаващи няма никакъв фейс контрол- по принцип винаги съм се старала да мина макс. бързо през тази зала, защото си мислех, че е въпрос на време, преди тия зони да се атакуват масово.
Виж целия пост
# 2 237
И аз мисля както беше споменато вече от друг потребиел , че след седмица шум и страх , нещата пак ще са по старо му . Хората ще си ходят по концерти , ресторанти и летища докато не се случи следващия взрив и така като кръговрат . Скоро ще дойде и момента , в който хората дори няма да се впечатляват и ще приемат нещата философски като Румцайс.  Rolling Eyes Само близките на загиналите ще тъгуват , но какво пък - хора загиват всеки ден от болести или злопоуки. Нещо като нова реалност - качваш се в метрото и знаеш , че можеш да не достигнеш целта си или в най-добрия случай - ранен в болница . И на никой освен близките ти няма да му пука - поредния атентат , поредните смъртни случая , малко ранени - няма нужда от излишна паника. Stop И това ще бъде норма ! Само да не е детето ми , или някой от семейството , щото тогава не е лесно да си над нещата . Дано да съм много , ама много лош пророк! Praynig
В Израел хората доколкото съм чувала така си живеят. Всяка седмица някой някъде се взривява - я на спирка, я в автобуса, я на пазара.
Виж целия пост
# 2 238
Аз очаквах след атентатите в Париж , това да се случи - сериозни мерки . А това , че щяло да има срещи... Stop За съжаление нищо не правят на тези срещи - малко суматоха и това е . Политиката е мръсна работа и това е . И за Украйна има 1 милион срещи на върха и за Сирия има срещи и всичко е само ала-бала . Нищо конкретно , никакви действия или кардинално решение. Нали техните деца не са сред обикновените хора на концертите и летищата . Пък и ако целия свят се обърне срещу ИД , то тези фанатици нямат шанс , но явно са много , много угодни на някои . Аз не разбирам от политика , но не ми се вярва тази шайка фанатици да е толкова силна , могъща и неконтролируема , просто явно на политиците им е през онази работа за населението на Европа и не търсят решение да се изкорени проблема , ами взимат някакви мерки там колкото да има . Пука им на близките на загиналите , че сега контролът е затегнат.  Confused
Виж целия пост
# 2 239
И аз мисля както беше споменато вече от друг потребиел , че след седмица шум и страх , нещата пак ще са по старо му . Хората ще си ходят по концерти , ресторанти и летища докато не се случи следващия взрив и така като кръговрат . Скоро ще дойде и момента , в който хората дори няма да се впечатляват и ще приемат нещата философски като Румцайс.  Rolling Eyes Само близките на загиналите ще тъгуват , но какво пък - хора загиват всеки ден от болести или злопоуки. Нещо като нова реалност - качваш се в метрото и знаеш , че можеш да не достигнеш целта си или в най-добрия случай - ранен в болница . И на никой освен близките ти няма да му пука - поредния атентат , поредните смъртни случая , малко ранени - няма нужда от излишна паника. Stop И това ще бъде норма ! Само да не е детето ми , или някой от семейството , щото тогава не е лесно да си над нещата . Дано да съм много , ама много лош пророк! Praynig
В Израел хората доколкото съм чувала така си живеят. Всяка седмица някой някъде се взривява - я на спирка, я в автобуса, я на пазара.
Направо "рай" !!! smile3557
Виж целия пост
# 2 240
http://www.hln.be/hln/nl/36484/Aanslagen-Brussel/article/detail/ … lachtoffers.dhtml

Paul Van Tigchelt, високопоставен човек на OCAD /Службата по национална сигурност и разузнаване/, направи изявление: „Тази сутрин OCAD анализира отново заплахата на базата на информация от партньорските служби, разузнавателните е полицейските служби. След което OCAD реши да запази нивото от заплаха на четири. Заплахата е много сериозна и непосредствена. Непосредствеността се състои във факта, че все още един определен брой участници не са арестувани, по-конкретно не мога да навляза. Акцията по разследването е в действие.“
Виж целия пост
# 2 241
Хич не смятам, че нещо ще се промени сериозно като взети мерки.
Години наред наследниците на имигранти не се интегрират, а продължават да се капсулират - просто вече настояват и изискват нещата да стават по техния начин. Със сила.
Не спират да прииждат нови и нови.
Ще превърнат Европа в същото, от което уж бягат. Но прасетата обичат кочина и гледат да си направят такава.

Много ме вбесява и тази всеобща цензура и автоцензура - хората не могат открито да заявят, че не понасят ислямисти, че не понасят религията им, че не понасят бита и културата им. Всичко се говори с половин уста, тихо, между свои... Свобода ли?!? Друг път
Виж целия пост
# 2 242
Абсолютно , всеки вижда цензурата , без да съм разбирач - война ще има . Просто винаги се редуват тихи и спокойни периоди с периоди на размирици . Ако погледнем човечеството като едно цяло , то си има възходи и падения , също като отделния човек .
Виж целия пост
# 2 243
И аз мисля както беше споменато вече от друг потребиел , че след седмица шум и страх , нещата пак ще са по старо му . Хората ще си ходят по концерти , ресторанти и летища докато не се случи следващия взрив и така като кръговрат . Скоро ще дойде и момента , в който хората дори няма да се впечатляват и ще приемат нещата философски като Румцайс.  Rolling Eyes Само близките на загиналите ще тъгуват , но какво пък - хора загиват всеки ден от болести или злопоуки. Нещо като нова реалност - качваш се в метрото и знаеш , че можеш да не достигнеш целта си или в най-добрия случай - ранен в болница . И на никой освен близките ти няма да му пука - поредния атентат , поредните смъртни случая , малко ранени - няма нужда от излишна паника. Stop И това ще бъде норма ! Само да не е детето ми , или някой от семейството , щото тогава не е лесно да си над нещата . Дано да съм много , ама много лош пророк! Praynig
В Израел хората доколкото съм чувала така си живеят. Всяка седмица някой някъде се взривява - я на спирка, я в автобуса, я на пазара.
Направо "рай" !!! smile3557
Споменах за Израел и попаднах на тази статия: http://www.dnes.bg/world/2016/03/23/vmesto-da-iade-shokolad-belg … i-s-terora.297014
Все пак хората имат опит и сигурно трябва да се вслушаме в тях.
Виж целия пост
# 2 244
В разузнаването хич ги няма службите. Не знаят как се вербува ли?...
Виж целия пост
# 2 245
Е, той 'голямо изказване' е направил; белгийците шоколад ядели; пържените картофи ги забрави; Въпреки работата на Израелските служби, пак стават атентати;
 

Въобще не спят службите; Очакваха още по-голямо активиране след събитията от предната седмица (акцията във Ворст и ареста на Абдеслам)

и това е най-страшното, че атентатите не можаха да бъдат предотвратени.

И сега има опасност.



Виж целия пост
# 2 246
18u38 
 

Вторият камикадзе идентифициран
Вторият камикадзе, който се самовзриви вчера на Брюкселското летище е идентифициран като Najim Lachraaoui. Това е потвърдено пред VRT.


La Dernière Heure съобщи по-рано днес още, че Lachraaoui е бил арестуван днес сутринта в Андерлехт. Прокуратурата отрече това съобщение днес по време на пресконференция.

 
Lachraaoui, който първоначално под псевдонима Soufiane Kayal е попаднал в полезрението на следователите, е бил също така този, който е направил коланите-бомби, които са били използвани при атентатите в Париж.
Виж целия пост
# 2 247
19u14 



Реакция на Министър Koen Geens
Министърът на Правосъдието Koen Geens каза относно обвинителните съобщения от Турция, че вече идентифицирания терорист самоубиец Ibrahim El Bakraoui миналата година обратно в Нидерландия е върнат, след като той е бил задържан на Турско-Сирийската граница. Той не е бил към този момент известен на съда за тероризъм.


Според Турският Президент Recep Erdogan, нашата страна е била многократно предупреждавана, че El Bakraoui е бил IS-джихадист.

Виж целия пост
# 2 248
19u51 

Aanslagen gepland voor paasmaandag
 De terroristen hadden hun aanslagen eigenlijk op paasmaandag gepland. Dat bevestigt journalist Faroek Özgünes aan VTM Nieuws. “Paasmaandag is een symbolische dag, een christelijke feestdag. Ze hebben hun plannen versneld moeten uitvoeren door de arrestatie van Salah Abdeslam, uit vrees dat hij iets zou vertellen.”

Атентатите, планирани за Великденския понеделник
Терористите са били планирали всъщност атентатите за Великденския понеделник.
Това потвърди журналистът Faroek Özgünes пред VTM Nieuws. "Великден Понеделник е един символичен ден, един християнски празник. Те е трябвало да ускорят изпълнението на техните планове поради ареста на Salah Abdeslam, от страх, че той ще разкаже".

De speurders wisten dus van een nakende aanslag op onder andere de luchthaven. De rol van Abdeslam is nog onduidelijk. “Zekerheid is er niet over het feit of hij zou meegedaan hebben aan de aanslagen zelf”, aldus Özgünes.

Следователите следователно са знаели за един предстоящ атентат на летището. Ролята на Абдеслам е все още неясна. " Не е сигурен факта дали той е щял да участва самия в атентатите" каза Özgünes.

Виж целия пост
# 2 249
Меко пипаха белгийците... За три дни можеха да го пречупят, ако искаха, ама нали човешки права.....
Мир на праха на жертвите! Голяма трагедия...

За съжаление усещам, че почвам да свиквам и да смятам, че вероятността да съм засегната от атентат е същата като тази да участвам в катастрофа (преди една година катах по 200км на ден и винаги имах едно на ум, че е доста вероятно да ми се случи).

Само за децата се притеснявам....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия