Дали е каша или пък пюре, ред е на ЮНЧЕТО с лъжичка да яде.

  • 56 586
  • 739
# 330
Катериче, пътуваме.. Все още не сме се прибрали в Бг. За сега всичко е наред - на бебка и понася добре пътуването. Като се върнем живи и здрави ще разказваме за нашето голямо пътешествие Simple Smile
Виж целия пост
# 331
Здравейте дами  bouquet

Минавам набързо да ви честитя новата година : )
Желая на вас и любимите ви хора крепко здраве, нестихващо щастие, безкрайна любов и постоянни успехи  Hug
Виж целия пост
# 332
Честита Нова година, дами! Нека семействата ви бъдат много здрави, да имате много щастливи моменти през новата 2016 г.

Да ви се оплача- почти никаква нова година не видях, бебка страшно се плашеше от пиратките и фоерверките навън.

Следващите дни ще пиша повече, сега само наминах да честитя
Виж целия пост
# 333
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА МИЛИ МАМЧЕТА И БЕБЧЕТА!!!
Нека новата година ни донесе много щастие,здраве и сбъднати мечти.Скъпите ни дечица да растат здрави,силни и усмихнати,отгледани с много любов и търпение.

 bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 334
За много години, момичета! Много здраве и щастие за вас и близките ви!
Ние сме горе-долу добре, но не ми остава време да седна на компа да пиша. Мишелин е малко болна в момента и е на АБ, но май не й помага много. Батко й пи АБ за пръв път на около 4 годинки, а тя започна на 8 месеца. Ама така е като има кой да носи зарази в къщи Sad.
Иначе ми е кротко бясче  Mr. Green. Много е активна - пълзи, изправя се, прави белички. С две думи не застава на едно място  Laughing. Иначе със спането и храненето нямаме проблеми за сега /да чукна на дърво/. Е, има си по-изнервени периоди, но като цяло е ок. Попарка все още не съм въвела сутрин, но смятам скоро да го направя, все пак вече навърши 8 месеца. За сега на обяд си хапва 190 гр. домашно зеленчуково пюре, а следобяд - 190гр. домашна каша+плод. Въвела съм жълтък и пуешко от месата, предстои да вкарам заешко и пилешко, вече се сдобдих с домашни Wink. Глутен официално не съм въвела, но на Бъдни вечер тя се самозахрани с питка, така че скоро ще започна да давам глутенови каши  Simple Smile.
Виждам, че сте обсъждали сирената - аз мисля да купя домашно. Това му е хубавото на малкия град - можеш да намериш всичко по-био от био магазините Wink.
Виж целия пост
# 335
ЧНГ и от нас с Маги!
Пожелавам на всички ви много топлина в душите, любов в сърцата и нестихващ детски смях в домовете  newsm53 love001 newsm32
Дано годината ни донесе само хубави мигове, които да споделяме тук заедно!  Heart Eyes

Празниците вече свършиха и аз като magi_sveta очаквам да се върнем към обичайния ритъм, защото се уморих. Макар и умората да е приятна искам вече да ми е спокойно. Ние не сме имали ден без гости (с изключение на самата НГ) или се събираме с приятели в някое заведение. Изкарахме чудни празници с много подаръци, смях и приятно прекарано време с близки и приятели. А най-хубавото и различно беше, че тази Коледа си имахме най-ценния подарък - бебе Магдалена  Hug
Тя си расте, няма драми със спането, хапва си всичко, което й предложа. Всичко й приготвям домашно. Готови пюрета ползвам еднокомпонентни, които добавям към моите, в случай че нямам дадения зеленчук/плод или не искам да дам купешки (като морков, например). Досега не съм предлагала изцяло купешко пюре. Заместила съм 2 хранения, засега мисля така да остане, поне докато не промени малко режима си. Утре започвам с жълтък. Само незнам колко време трябва да го давам през ден преди да дам месо за първи път?!?  newsm78

Относно глутен, сирене, масло, попара - ще изчакам най-малко още месец и тогава. Аз имам непоносимост към глутен и лактоза и малко ме е страх. Въпреки че педи казва, че ако детето има алергия ще я прояви независимо дали ще захраня на 6, 8 или 10 месеца  Rolling Eyes

Сега отивам да се спретна, докато тя спи, че довечера пак сме на заведение  Crazy
Виж целия пост
# 336
Честита Нова Година🎄🎁🎆Момичета да ви питам , бебоците спят ли спокойно? Нашата сладурана от 1месец се събужда през 1-2 часа отначало си мислех, че са зъбите ама вече месец нищо newsm78 на какво може да се дължи това според вас?
Виж целия пост
# 337
Eveto, жълтък 1/4 през ден. След около 2 седмици можеш да въведеш месо и да редуваш ден месо с ден жълтък. Някои педиатри съветват първо да се въведе месото. Теории много можеш да чуеш/прочетеш. Аз първо жълтък въведох и след това месо, но не съм стриктна в редуването, т.е. има дни, в които не давам нито едното от двете.
GERINCETOVV, възможно е да са зъби. Те започват да мъчат бебоците доста преди да избият. Мишлето сега заспива около 21 ч., хапва около 5-6 и се събужда окончателно около 8. Имаше периоди, когато се будеше по-често и ставах да давам биба, но понякога и тя не помагаше, а си искаше млякото. Баткото беше на кърма и в периодите, когато излизаха зъби сучеше почти денонощно...
Виж целия пост
# 338
Elle, благодаря ти! Въртеше ми се и на мен две седмици, ама след 9 години такива детайли избледняват. И също като теб, с голямата ми дъщеря, не съм била стриктна в редуването на месо и жълтък. И сега няма да съм по-различна Simple Smile
Колкото до теориите - моята е първо жълтък. Така съм процедирала и първия път, а и педиатъра каза да започна с жълтък, за да съм можела след това да въведа месо (като не уточни интервала между двете, а и аз не попитах).
Като гледам как се изнизват дните и колко бързо минаваме през всички тези стъпки Sad
Спокойна нощ на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 339
Elle, аз също и давам бибата. Мляко не и давам понеже от третият месец не яде вечер Simple Smile и не ми се иска пак да свиква.Аз също не съм стриктна в редуването на месо и жълтък
Виж целия пост
# 340
Честита Нова година момичета! Пожелавам ви най-вече здраве, късмет и много поводи за усмивки!
Алекс май го мъчат зъбки, но в общи линии е крутушка. Водата я побутвам със сокче-хип разреждам 1 към 4 с вода. Давам предимно круша и ябълка. От 4 дни давам жълтък и по съвет на Елле ще дам след 2 седмици месо.
Виж целия пост
# 341
aYnaT, браво, много сте смели!  Hug Наистина се надявам всичко чак до завръщането да ви мине по вода!

Ел, бързо да оздравява Мишето  Praynig Браво, че е толкова активна  Simple Smile При нас Сиянчето изостава от кака си на същата възраст, но важното е да ми е здравичка. Другото ще дойде  Simple Smile А със сигурност от гледна точка био продукти малките населени места са далеч по-добре от София...

GERINCETOVV,
и аз с каката се питах защо се будеше толкова много през нощта докато стана на 2 години... Все си мислех, че е от зъби, но първото зъбче проби венеца на годинка месец и половина  newsm78 Дано при вас много по-бързо да приключи този период  Praynig Лошото е, че не могат да си кажат малчовците... Сега обаче си мисля дали бибата няма нещо общо с буденето посред нощ  Thinking Каката започна да спи спокойно като махнахме бибата. Не бях правила тази връзка преди, но сега Сиянчето е без биба и си спинка. Дано така да продължи  Praynig Каката като се събудеше и не можеше да заспи сама без да й подадем бибата или водичка... Иначе и според мен не връщай нощно хранене. Просто давай достатъчно вечер, за да си сигурна, че не се буди нощем от глад.

За жълтъка, сиренето и месото - и аз не редувам. Като сготвя пюре, то обикновено го правя за 2 дни. Едното се изяжда веднага, а другото - в хладилника. Просто 1 път правя с жълтък, друг път - с месо. Така всъщност редувам през 2 дни. Сиренце слагам когато преценя, че с него пюрето ще е по-вкусно, а и сирене има в попарата Wink
Виж целия пост
# 342
Мамита,
Има ли нечие бебоче, което да е проявило непоносимост към картоф. В навечерието на Бъдни вечер дадох картоф с тиквичка и имаше 3 поредни обилни повръщания. Картофът въведох първи преди повече от месец. Домашно приготвен и купен уж от био ферма. След втори прием на синфлорикс и ядене на картоф с тиква преди 20 дни, се стигна до повръщане на жлъчка дори;( след още два дни обяд на картоф с морков-2 повръщания;(




Виж целия пост
# 343
Ел, бързо да оздравява Мишето  Praynig Браво, че е толкова активна  Simple Smile При нас Сиянчето изостава от кака си на същата възраст, но важното е да ми е здравичка. Другото ще дойде  Simple Smile А със сигурност от гледна точка био продукти малките населени места са далеч по-добре от София...

При нас е обратно. Баткото беше много мързелив, той дори пропусна пълзенето. Направо тръгна малко преди годинката. Децата са различни и по-добре да не ги сравняваме, за да не се вкарваме в излишни филми  Wink. Пюренцата и аз ги правя за 2 дена, че не ми се цапа всеки ден Wink.
gergamelka, как е Алекс? Наред ли е всичко с крачето. Извинявай ако си писала из предните страници, но признавам си - не съм чела всичко   Blush.
rallyto, не можах да разбера след всеки прием на картоф ли има повръщане? Ако е така вероятно е от него. Картофът по принцип е една от най-подходящите храни за захранване, тъй като е слаб алерген и е лесно смилаем, но все пак на всеки организъм различно действа. Пробвай да не го даваш известно време и после опитай отново и наблюдавай.
Лека, момичета!
Виж целия пост
# 344
Честита Нова Година и от мен  bouquet Много здраве,късмет и сбъднати мечти ви желая.
Ellle само да те подсетя да внимаваш,домашното сирене да е от пастьоризирано мляко,че повечето май не са.Аз одста неща си намирам от селото на ММ,но сирене там няма от пастьоризирано мляко Tired
Днес започнах да слагам по малко обезмаслена извара без сол в плодовите пюрета следобед.Педи беше казала преди 20-тина дена още,но покрай празниците пътувахме и давах купешки пюрета(колкото и да не ми се искаше) и бяха някакви "йогурт" Педи каза че от тях също може.Та сега за следобедно хранене почвам да редувам към плодовото пюре лъжица заквасена сметана,извара или ситно смлени овесени ядки  Whistling
На обед въведох месо за първи път на Коледа-пуйка.Шегувахме се че Вики ще хапва коледна пуйка.И тя беше от купешко пюре.Днес за първи път дадох заешко от домашен заек.Хареса се и беше изядено бързо  Crazy Утре ще е на чист зеленчук и после няколко дни ще давам заешко с различни зеленчуци а после ще почнем патешко-от домашно пате.

Вики също се буди нощем,поне 5-6 пъти.Давам му вода или бибата и заспива.Мисля че още са нещо като колики,а понякога от зъби.Още няма избило зъбче обаче.

Правим усилени опити за пълзене-той се мъчи,аз помагам.Като му подложа ръце зад петичсите се плъзга напред доста бързо,но го прави много смешно.Свива двата крака едновременно и после ги изпъва едновременно,като се приплъзва напред с брадичка подпряна на кревата а ръцете му се влачат отпуснати до тялото му  Joy Иначе когато сам се мъчи си ползва ръцете да се подпира,но не се получава за сега.Надига памперс и забива нос в кревата  hahaha Хич не седи стабилно,тренираме.Не иска и да стъпва стабилно на стъпалцата си,като го изправя ту едното краче вдига,ту другото,ту ги криви.Рядко стъпва добре.Тренираме и клякате,ама не иска да свива коленцата а опъва краката прави  ooooh! Иначе си е супер де,водихме го на ортопед и си е добре детето,просто някои неща не иска да ги прави за сега,май на инат  Mr. Green Поне въртенето от гръб на корем е усъвършенствано.На 6 месеца е половина е,има време за всичко.

Сега е малко болен,ММ му донесе някакъв вирус с гадна хрема,но поне без други симптоми.Взехме аспираторче за нослето(аз му викам "носочистачка" или "носо-изсмуквачка" Joy) и чистим нослето през 2-3 часа.От начало много ревеше при тази процедура,сега май научи че е за добро и примрънва само за да изкаже протест,но седи мирен.Давам и осцилокопциум сутрин и вечер по половин доза.

Ами това е от мен,че пак стана дълго.Лека вечер мами и бебчета   Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия