Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 34!

  • 64 193
  • 750
# 690
Здравейте, момичета. От няколко дни съм със силни болки в десния бъбрек. Днес бях на нефролог и се оказа, че имам хидронефроза (задържане на урина в бъбрека) втора- трета степен. Бебето някак е застанало и ме притиска. Сега трябва да си следя температурата и ако започне да се вдига, трябвало да ми сложат стент.
Имала ли е някоя от вас подобни оплаквания и как са се развили нещата.

В друга тема имаше две момичета с тази диагноза. На едната й казаха нищо да не прави, докато не роди, само я наблюдаваха и наскоро роди близначета, нямаше проблем. Другата май че пи антибиотик, но и тя нямаше проблем след това. Слушай доки и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 691
Оо aз се връщaм от болницaтa зaрaди бъбреците.Т.е единия,при мен беше първa степен.Пия неуренaл + но шпa,не могa дa кaжa,че съм добре...aмa и не умирaм,зaщото болките сa ужaсни.Някъде четох,че бъбречните болки,предизвиквaт контрaкции.При мен кaто се стигнa до бъбречнaтa кризa,тя беше съпроводенa от високa темперaтурa...която не де повлиявaше от позволения зa нaс пaрaцетaмол,и се нaложи дa постъпя в болницa.
Виж целия пост
# 692
В 29 г.с. и 2 дни съм. Аз днес пуснах обикновена урина, утре ще пусна и стерилна. За момента нищо не ми назначиха освен Но шпа за болките, но много се притеснявам за бебето. Температура нямам, но ще я следя. 

Sofinka, при теб от какво се получи? На мен ми казаха, че бебето притиска. Аз първоначално помислих, че е бъбречна криза, защото направо едва дишах от болка. После болката стана по- тъпа и горе- долу се търпи, а и като лежа е по- добре. Казаха, че ако се наложи, ще ме хоспитализират. Много се притеснявам тази тръба, която слагат, да не повлияе на бременността. Притеснявам се и от бактерии, понеже аз съм с хроничен цистит и много се пазя и следя. Сега с това задържане на урина сигурно се увеличава и рискът от инфекция.  Sad Пък и моята хидронефроза е втора към трета степен.

Roha, спомняш ли си в коя тема бяха момичетата с хидронефроза?


Виж целия пост
# 693
В 29 г.с. и 2 дни съм. Аз днес пуснах обикновена урина, утре ще пусна и стерилна. За момента нищо не ми назначиха освен Но шпа за болките, но много се притеснявам за бебето. Температура нямам, но ще я следя. 

Sofinka, при теб от какво се получи? На мен ми казаха, че бебето притиска. Аз първоначално помислих, че е бъбречна криза, защото направо едва дишах от болка. После болката стана по- тъпа и горе- долу се търпи, а и като лежа е по- добре. Казаха, че ако се наложи, ще ме хоспитализират. Много се притеснявам тази тръба, която слагат, да не повлияе на бременността. Притеснявам се и от бактерии, понеже аз съм с хроничен цистит и много се пазя и следя. Сега с това задържане на урина сигурно се увеличава и рискът от инфекция.  Sad Пък и моята хидронефроза е втора към трета степен.

Roha, спомняш ли си в коя тема бяха момичетата с хидронефроза?




Забременели след инвитро 22
Виж целия пост
# 694
Здравейте, аз съм 27 г.с. и миналата седмица усетих тежест и периодична болка в двата бъбрека.Ходих на нефролог и уролог- диагноза двустранна хидронефроза - 1-2 степен. Пуснах изследвания на креатенин и урея, обикновена и стерилна урина. Нямам бактерияя, но имам 5-7 левкоцита, казаха ми, че това ми състояние засега трябва да се наблюдава на 2-3 седмици, като на всеки преглед да си пускам същите изследвания.Надявам се да се задържат така нещата и да не ми се налага и на мен стент, че аз преди това съм била 3 пъти с такъв и хич не ми понася. Иначе съм с тъпи до остри болки понякога.
Виж целия пост
# 695
Форест, опитай се да помогнеш да бебето да се измести от това положение като си вдигнеш краката високо горе на стената.
Всеки ден стоя в тази поза, но поради друг проблем.
Виж целия пост
# 696
Мерси, момичета. Дано нещата при всички с този проблем се наредят. Ще пробвам съвета на Мохини. Някоя от вас има ли представа до колко трябва да е ТСХ при бременност? Преди месец моето беше 1.57, а днес излезе 2.37.
Виж целия пост
# 697
Мерси, момичета. Дано нещата при всички с този проблем се наредят. Ще пробвам съвета на Мохини. Някоя от вас има ли представа до колко трябва да е ТСХ при бременност? Преди месец моето беше 1.57, а днес излезе 2.37.

до 2,5 се счита за ок. Ти по какъв повод си го пускала?
Виж целия пост
# 698
Аз досега три пъти съм го изследвала- веднъж в началото на бременността- беше 1.92. Тогава лекарят ми го назначи заедно с другите хормони на щитовидната жлеза, не ми е обяснявал защо. Втория път преди около месец, понеже пулсът ми стигаше 120.  Изследвах  TSH, FT4, Anti- Tg, Anti- TPO. ТСХ-то ми беше 1.57, но FT4 беше 6.15 при норма 7.85- 14.40. Поради това ми казаха да проследявам веднъж на няколко седмици ТСХ. Днес ТСХ излезе 2.37. Направи ми впечатление, че се е повишило само за месец. Между другото го пуснах към 10 часа. Не знам има ли значение това, че по- късно съм го пуснала, или може по всяко време на деня.
Виж целия пост
# 699
Има значение дали си яла и пила кафе преди изследаването. Тсх се изследва на гладно, най-добре сутрин. 2.37 не е високо тсх
Виж целия пост
# 700
Да, на гладно ли го пуска? По принцип нямаш много повод за притеснение с това ТСХ.
Виж целия пост
# 701
На гладно го пуснах, да. Бях пила само малко вода сутринта.
Виж целия пост
# 702
Аз съм страшно тъпа, почуствах се малко по добре и четири дни не се спрях. Резултата адски подути и болящи крака, болезнени контракции и гадене. Как може 26 седмици издържах на легло сега накрая се юрнах, яд ме е на себе си и ми идва да вия. Извинявам се ако ви натоварвам, но днес ми дойде в повече. Говорох с док ако до утре не овладея нещата ме иска в болница. Толкова съм глупава
Виж целия пост
# 703
Аз съм страшно тъпа, почуствах се малко по добре и четири дни не се спрях. Резултата адски подути и болящи крака, болезнени контракции и гадене. Как може 26 седмици издържах на легло сега накрая се юрнах, яд ме е на себе си и ми идва да вия. Извинявам се ако ви натоварвам, но днес ми дойде в повече. Говорох с док ако до утре не овладея нещата ме иска в болница. Толкова съм глупава
Не се притеснявай,просто се успокой и дай възможност на тялото ти да си почине. Идва момент в който искаш да се почувстваш, като нормален човек и да се порадваш на бременността си особенно със хубавото време на вън.И аз съм като теб два дни си позволявам да излизам на кафе, а пък днес бях цял ден на крак.Ходих на доктор бебето е добре нещо си премляскваше и въртеше очи  Grinning шийката е около 2.4см.
И  аз се чувствам много изморена.
Довечера мисля да си поставя първата инжекция Флостерон, но незнам дали може да се съчетава с антибиотик (последното хапче ми е )
Виж целия пост
# 704
Аз съм страшно тъпа, почуствах се малко по добре и четири дни не се спрях. Резултата адски подути и болящи крака, болезнени контракции и гадене. Как може 26 седмици издържах на легло сега накрая се юрнах, яд ме е на себе си и ми идва да вия. Извинявам се ако ви натоварвам, но днес ми дойде в повече. Говорох с док ако до утре не овладея нещата ме иска в болница. Толкова съм глупава
Не се притеснявай,просто се успокой и дай възможност на тялото ти да си почине. Идва момент в който искаш да се почувстваш, като нормален човек и да се порадваш на бременността си особенно със хубавото време на вън.И аз съм като теб два дни си позволявам да излизам на кафе, а пък днес бях цял ден на крак.Ходих на доктор бебето е добре нещо си премляскваше и въртеше очи  Grinning шийката е около 2.4см.
И  аз се чувствам много изморена.
Довечера мисля да си поставя първата инжекция Флостерон, но незнам дали може да се съчетава с антибиотик (последното хапче ми е )

И аз съм така, момичета. Ако един ден си позволя волности, после два дни трябва да лежа, защото съм с контракции и болки
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия