Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 34!

  • 64 193
  • 750
# 75
Лелее кога подкара 39та? Ето да видите лежащите че с лежане можеш и да преносиш.

Deer не съм от Пловдив ама за спешно бих отишла на частно, май Селена се казваше болницата в Пловдив?
Виж целия пост
# 76
Здравей Deer,
 Аз съм от Пловдив имам едно детенце, с два спонтанни аборти и сега съм в 28 седмица.
В Пловдив , при проблеми и болки, може да идеш по всяко време в "Св.Георги" болницата така наречените хирургии на бул. Пещерско шосе, отделение патологична бременност.
Аз миналата година съм лежала два пъти там.
И все пак дано да не ти се налага.
Виж целия пост
# 77
Spasi  благодаря, дано не се налага на никоя от да ходи на лекар по спешност,но все пак , да си знам.
От снощи имам някаква не много силна,но по остра болка по в дясно и даже имам чувството ,че и към десния крак тръгва , много странно.
Виж целия пост
# 78
Deer,аз не съм от Пловдив,но съм ходила там в "Св.Георги".Имат патология и неонатологично,което за теб е добре.За болката в дясно,може да е от нарастването на матката,но може и да са признаци за абендисит...по описанието,което даваш.Ако болката продължава,мини през лекар,тук във форумите всеки има предположения,от собствена гледна точка или от преживяно...друго си е да те види специалист.Пробвай с но шпа,ако е от матката,ще ти мине Simple Smile Успех
Виж целия пост
# 79
Пия но шпа и си лежа , и си търпя. Утре съм на преглед и се надявам да не ми се налага по-рано да тичам.
А иначе не очаквам диагноза, просто си споделям ,че на тавана му писна от мен Grinning
Виж целия пост
# 80
      Deer,   бъди позитивна и послушна.Стискаме палци. До утре. Heart Eyes
Виж целия пост
# 81
Erminia, ти нали си с конизация, нормално ли ще раждаш? Аз съм с конизация и всички лекари ми казват единствено секцио.
По тоя въпрос моят д-р казва, че съвсем накрая ще се взема решение как, ако имам хубаво разкритие, няма смисъл от секцио. Но не са ми казали категорично секцио. Аз искам да родя естествено, но каквото дойде- бебчо да е добре. Другата седмица пак съм на преглед, трябва вече да изкоментираме това.
След 2 дни подкарвам 39 седмица- чистя по цял ден, а като се върне ММ излизаме на разходка. Бол ме кръста, костите на таза и сгъвките на бедрата, но не зная защото наближава ДЕНЯТ или защото много се разшетах. Други оплаквания нямам.
Ти имаш ли признаци за скорошно раждане?
Признаци за предстоящо раждане май имам-доста нисък корем, контракции, някои от които са болезнени. На мен ми казват, че ако тръгна да получавам разкритие, можело да се получи неприятно разкъсване на шийката, тъй като там се бил образувал белег от рязането. Не трябвало да се допуска никакво разкритие, както и болезнени контракции. Затова и непрекъснато се притеснявам дали ще издържа до датата на плановото секцио.
Виж целия пост
# 82
Здравейте Лежащи, бъдещи майки!Понеже лежането до края е моята съдба смятам че моят форум е за тук!Накратко първа бременност завършила в 23г.с сега водя битка за втората в 8г.с кървене поради отлепяне лечение лежане във вкъщи утрогестан 3*1 през влагалището и 3*1 през устата и нош па 3*1 отмина една седмица от тогава и кървенето спря но явно се оттича кафеникаво такова което задължително трябва да спре до 16.12 тогава ми е насрочен серклаж поради първата бременност!Вярвате ли ми много ме е страх!Мислех че този път всичко ще е по добре а тосе оказа по сложно.Някой изпадал ли е в подобна ситуация!В петък съм на преглед не е ли изминало малко време от лежането страх ме е да ставам!
Виж целия пост
# 83
Miiiii,всичко ще е наред,бях в твоята ситуация,а сега резултата ми мрънка в количката.Само кураж и позитивизъм и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 84
Алиска,честит имен ден на бебчо!Да е жив и здрав,нека бъде все така борбен и скоро да забравите всичко лошо Simple Smile))
Виж целия пост
# 85
Мацки, в 38 г.с съм и имам не регулярни контракций съпроводени с болки. Като се движа мн ме боли ниско долу. В голям шок съм. Вечер не мога да спя от болки. Чудя се да звъня ли на доктора или да си изчакам прегледа до няколко дни, ако не са ме хванали истинските...
Виж целия пост
# 86
Chochi, според мен се обади на доктора, щом толкова те боли. Няма да ти навреди един преглед.
Виж целия пост
# 87
Erminia, ти нали си с конизация, нормално ли ще раждаш? Аз съм с конизация и всички лекари ми казват единствено секцио.
По тоя въпрос моят д-р казва, че съвсем накрая ще се взема решение как, ако имам хубаво разкритие, няма смисъл от секцио. Но не са ми казали категорично секцио. Аз искам да родя естествено, но каквото дойде- бебчо да е добре. Другата седмица пак съм на преглед, трябва вече да изкоментираме това.
След 2 дни подкарвам 39 седмица- чистя по цял ден, а като се върне ММ излизаме на разходка. Бол ме кръста, костите на таза и сгъвките на бедрата, но не зная защото наближава ДЕНЯТ или защото много се разшетах. Други оплаквания нямам.
Ти имаш ли признаци за скорошно раждане?
Признаци за предстоящо раждане май имам-доста нисък корем, контракции, някои от които са болезнени. На мен ми казват, че ако тръгна да получавам разкритие, можело да се получи неприятно разкъсване на шийката, тъй като там се бил образувал белег от рязането. Не трябвало да се допуска никакво разкритие, както и болезнени контракции. Затова и непрекъснато се притеснявам дали ще издържа до датата на плановото секцио.
Оф и аз вече незная какво да си мисля с таз шийка, нали съм (уж) с изгладена такава още от октомври, а още никакви признаци , че ще раждам. дори нямам болезнени контракции. Кошмари взех да сънувам.
При колкото и д-ри да ходех никой нищо не коментира за раждането. На 3ти съм на ЖК. Но нещо имам предчувствие, че работата отива на преносване. Като си гледам корема- стърчи си напред. Четох за много мами , след конизация, родили вагинално- без проблеми и усложнения. Явно всичко е много индивидуално.
Гледам да не се панирам, а да устискам до 3ти, когато ще започна 40 г.с.. По майчина линия всички са преносвали, четох , че било наследствено. Ай да видим.
Стискам палци на всички  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
На малкия Стилиян- Честит Имен Ден Борецо!
Виж целия пост
# 88
Да си кажа резултатата от днешния преглед. Копирам поста от другата тема за кървенето, което все така не се знае от какво и защо е ...

Аз днес бях на преглед . Гледаха ме на магарето за полипи,евентуално заради тях да е кървенето ,но не нямам. На вътрешния ехограф ми пуснаха да чуя сърцето му, много се успокоих. Но пък казаха,че има някакво местенце , за което има възможност да е отлепяне, но не е сигурно,защото до 12  седмица плацентата не била изцяло развита или нещо подобно. Казахасъщо,че бебето отговаря на 8г.с. по размер, а трябва да е 9 г.с . И ме убедиха да си направя БХС ,което ще почака до 12-13 г.с.

Разрешиха ми да ставам , когато се чувтсвам добре, да правя дребни неща, което си е пак нещо Simple Smile

Забравих да кажа, изписаха ми и профилактично гино перварил(ако не бъркам името). Нямам гъбички,но лекаря каза, че профилактично понеделник и четвъртък до края на бременноста да слагам, за да нямам и в бъдеще. Честно казано за момента все още се чудя,дали да ги слагам.
Виж целия пост
# 89
Браво Деер,
Радвам се , че всичко е наред. А БХС  препоръчват на всички бременни. Горе главата след третия месец може да си по- добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия