Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 34!

  • 64 193
  • 750
# 660
На мен ми правиха 3 дни преди да родя,3 инжркции ми сложиха.Според мен,ако има опасност от преждевременно раждане е хубаво да се направят.
Виж целия пост
# 661
На мен ми сложиха две тройни дози миналата седмица, защото шийката е вече 12 мм. Вярвам на лекарката си, а и четох добри отзиви на майки, които са минали през това.
Виж целия пост
# 662
В коя седмица се прави това най-рано. При мен е още рано си мисля, но да знам за по-нататък кога да повдигна въпроса. Сега съм 17 седмица.
Виж целия пост
# 663
28 г.с.
Виж целия пост
# 664
На мен започнаха в 26 г.с + 2 дни да ми слагат Дексаметазон . По 3 инжекции през 2 седмици . Родих в 35 г.с. + 1 д. живо и здраво момченце, дишащо само . Сега ми къса нервите и прави бели Simple Smile Не се притеснявайте от инжекциите, ако има опасност от преждевременно раждане, те са най - добрия вариант за бебето !
Виж целия пост
# 665
И аз бях на косъм от тези инжекции още в 26 г.с., но не се стигна до тях. Лекарите трябва да преценят най- добре.
Виж целия пост
# 666
Гръб,кръст ..кaкво не ме зaболя от обездвижвaне ooooh!
Виж целия пост
# 667
На мен ми казаха да сложа 4 инжекции Фостерон по една на 12часа в 28 г.с.,но проблема е че това ще влоши диабета ми,а пък и дигали кръвното за което аз съм предразположена за това, отново поради диабета та нещата стават сложни, но аз ще искам да ги сложа. По добре повече инсолин отколкото други проблеми.Някоя мама с моя проблем?

Извинявам се ако поста не е за тази тема.
Виж целия пост
# 668
Предполагам, че ще ти изпишат и лекарство, което да балансира кръвното, инжекцията ще го покачи, а другото ще го понижи.
Виж целия пост
# 669
Предполагам, че ще ти изпишат и лекарство, което да балансира кръвното, инжекцията ще го покачи, а другото ще го понижи.
Надявам се нещата да се нормализират по един или друк начин.Знам само, че със сигурност искам да сложа инжекциите.
Виж целия пост
# 670
Здравейте, момичета. В 16+1 съм и от 10-ина дни усещам освен болки ниско долу и втвърдяване. От тогава насам ми изписаха Магнерот 3х2 /освен него пия Папаверин и Утрогестан от началото на бременността именно заради болките/. Втвърдяването продължава и много ме плаши вече. Някъде четох, че контракции били, когато се втвърдявал целия корем, а не само там където е бебчо. При мен сякаш е разположен много ниско, на нивото на кокалчетата и болката и втвърдяването са точно там-ниско в дясно. Аз нямам и кой знае какъв корем още и го усещам поизпъкнал само там долу. Не мисля, че е просто движение на бебо.. От понеделник съм в болничен и само лежа, но въпреки това продължава да се втвърдява и подивявам вече.. Казаха ми и че не е добре да се докосва корема, особено ако са контракции, но аз го пипам, за да разбера дали е твърд когато ме стегне при болка.. Охх, просто исках да споделя на място където знам, че биха разбрали усещането и притесненията ми..
Виж целия пост
# 671
Здравейте, момичета. В 16+1 съм и от 10-ина дни усещам освен болки ниско долу и втвърдяване. От тогава насам ми изписаха Магнерот 3х2 /освен него пия Папаверин и Утрогестан от началото на бременността именно заради болките/. Втвърдяването продължава и много ме плаши вече. Някъде четох, че контракции били, когато се втвърдявал целия корем, а не само там където е бебчо. При мен сякаш е разположен много ниско, на нивото на кокалчетата и болката и втвърдяването са точно там-ниско в дясно. Аз нямам и кой знае какъв корем още и го усещам поизпъкнал само там долу. Не мисля, че е просто движение на бебо.. От понеделник съм в болничен и само лежа, но въпреки това продължава да се втвърдява и подивявам вече.. Казаха ми и че не е добре да се докосва корема, особено ако са контракции, но аз го пипам, за да разбера дали е твърд когато ме стегне при болка.. Охх, просто исках да споделя на място където знам, че биха разбрали усещането и притесненията ми..

Каквито и притеснения да имаш обсади ги с лекаря, който те наблюдава. Според мен терапията е добре.
Виж целия пост
# 672
Не се притеснявай, ако не стане с хапчета, ще споделиш с лекаря и ще те вземат за няколко дни на системи в болницс. Системите пак са магнезий, но ефекта е по- голям. Аз бях така само че в 22 г.с. Бях с болки и контракции и полежах някоко дни в болница. Сега съм на 3х2 магнерот и пак от време на време имам втвърдявания, особено ако се претоваря физически или психически. Лежане и почивка е ключът и по- малко нерви.
Виж целия пост
# 673
Хайде и аз да се запиша при вас. 22 г.с с диагноза плацента превия парциалис. Ужасно притеснена и шашната. Д-р Чачева каза до 26-27 не е нужно постоянно да лежа, док в ЖК каза лежи колкото можеш повече и направо не знам...
Виж целия пост
# 674
Хайде и аз да се запиша при вас. 22 г.с с диагноза плацента превия парциалис. Ужасно притеснена и шашната. Д-р Чачева каза до 26-27 не е нужно постоянно да лежа, док в ЖК каза лежи колкото можеш повече и направо не знам...
Нежи, не се притеснявай, ще родиш със секцио и всичко ще е наред. Почивай повече, за да не се появи кървене и да се предизвика отлепване. Слушай си доки и всичко ще е наред. Повече почивка няма да ти навреди:))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия