Интериорен SOS /8/

  • 176 491
  • 828
# 465
Уважаеми съфорумки,имам нужда от помощ. Смених пердетата в големият салон у дома . Много красиво,но слънцето е доста силно и ми се ще да сложа и други пердета, с които да намаля малко светлината в стаята. Ще ми се да ги закача директно над стъклата. Видях малко идеи в нета,но ми се ще да открия още. Тук не знам къде точно да търся, а и имам проблеми с постоянен Интернет у дома,т.е. когато имам време да се ровя из нета Crossing Arms Благодаря Ви много предварително bouquet
Виж целия пост
# 466
Много благодаря за съветите  bouquet Определено за ТВ пред прозорец не се бях замисляла и ще опитам и този вариант. Благодаря!
Скрит текст:
Направих ти схемки, не знам колко ще ти харесат, защото ги правя според моите си разбирания какво е удобно.
Скрит текст:
Както виждаш, са почти еднакви, само местата на дивана и масата са разменени. Това защото си мисля, че в долния ляв ъгъл, където основно се минава между помещенията, е неудобно да слагаш мебели. Първо, че вратите ще пречат, второ, ако е ТВ - всеки да минава оттам, докато гледаш нещо, не върви. 2 дивана ми е трудно да си представя в това място. Може би ти ще имаш по-добра идея, но освен ъглов диван, друго не мога да измисля. И това пак с идеята, че може масата да не й ползваш късите страни, за да си спестиш място.
Скрит текст:
Тази е за единичен диван, тук не мога да измисля ъглов или два дивана.
И навсякъде съм се старала ТВ да се вижда и от масата, и от дивана.
Ами, аз хич не обичам такъв вариант, особено лятно време да ми пекне в очите, но ако на теб ти е удобно защо пък не. Simple Smile
Виж целия пост
# 467
Здравейте! В момента правя основен ремонт на жилище от 86 кв.м.. Имам проблем с цвета на подовата настилка. Бих желала във всички помещения и в коридора настилката да е един цвят (ще слагам ламинат). Иска ми се също цвета да е тъмен. Това много ли ще "затвори" помещенията? Ориентирала съм се към светли мебели, с изключение на спалнята, която пък е най- малка.
Първоначално мислех да слагам светъл ламинат, но ми се струва, че с тъмен ще е по- уютно. Моля за съвет.
Виж целия пост
# 468
Много благодаря за съветите  bouquet Определено за ТВ пред прозорец не се бях замисляла и ще опитам и този вариант. Благодаря!
Скрит текст:
Направих ти схемки, не знам колко ще ти харесат, защото ги правя според моите си разбирания какво е удобно.
Скрит текст:
Както виждаш, са почти еднакви, само местата на дивана и масата са разменени. Това защото си мисля, че в долния ляв ъгъл, където основно се минава между помещенията, е неудобно да слагаш мебели. Първо, че вратите ще пречат, второ, ако е ТВ - всеки да минава оттам, докато гледаш нещо, не върви. 2 дивана ми е трудно да си представя в това място. Може би ти ще имаш по-добра идея, но освен ъглов диван, друго не мога да измисля. И това пак с идеята, че може масата да не й ползваш късите страни, за да си спестиш място.
Скрит текст:
Тази е за единичен диван, тук не мога да измисля ъглов или два дивана.
И навсякъде съм се старала ТВ да се вижда и от масата, и от дивана.
Ами, аз хич не обичам такъв вариант, особено лятно време да ми пекне в очите, но ако на теб ти е удобно защо пък не. Simple Smile

Ако тв гледа към прозореца е още по зле, като пекне нищо не се вижда Simple Smile Но така или иначе трябва да се предвидят затъмняващи щори, пердета, капаци...

Набързо една идея, която не съм оразмерявала съобразно даденостите, повечето така позиционирани маси са помощни и за закуска, питие и са по тесни, или разтегателни, но може и с голяма маса да се получи. Може би ако масата е пред вратата на кухнята и непосредствено пред нея диван, само при нужда от повече хора около масата може да се измести за да се ползва и страната откъм дивана. Дано вратата на кухнята не се отваря по посока към хола.

Скрит текст:




Скоро търсех някакво решение за складиране на завивки и възглавници и от тук се сетих за казуса с голямата маса.

Скрит текст:

Виж целия пост
# 469
Здравейте! В момента правя основен ремонт на жилище от 86 кв.м.. Имам проблем с цвета на подовата настилка. Бих желала във всички помещения и в коридора настилката да е един цвят (ще слагам ламинат). Иска ми се също цвета да е тъмен. Това много ли ще "затвори" помещенията? Ориентирала съм се към светли мебели, с изключение на спалнята, която пък е най- малка.
Първоначално мислех да слагам светъл ламинат, но ми се струва, че с тъмен ще е по- уютно. Моля за съвет.
от личен опит,тъмен ламинат се поддържа по-трудно ooooh!
Виж целия пост
# 470
Някой от темата ползвал ли е услугите ма дизайнер? Ще помоля координати на ЛС  Hug
Виж целия пост
# 471
Някой от темата ползвал ли е услугите ма дизайнер? Ще помоля координати на ЛС  Hug
Ти пишеш в темата на такъв, обърни се към нея, няма да съжаляваш, съчетанието дизайнер и архитект е изключително полезно, сам по себе си дизайнът без функционалност е безмислен.
Виж целия пост
# 472
О, много идейно! Благодаря!
Скрит текст:
Много благодаря за съветите  bouquet Определено за ТВ пред прозорец не се бях замисляла и ще опитам и този вариант. Благодаря!
Скрит текст:
Направих ти схемки, не знам колко ще ти харесат, защото ги правя според моите си разбирания какво е удобно.
Скрит текст:
Както виждаш, са почти еднакви, само местата на дивана и масата са разменени. Това защото си мисля, че в долния ляв ъгъл, където основно се минава между помещенията, е неудобно да слагаш мебели. Първо, че вратите ще пречат, второ, ако е ТВ - всеки да минава оттам, докато гледаш нещо, не върви. 2 дивана ми е трудно да си представя в това място. Може би ти ще имаш по-добра идея, но освен ъглов диван, друго не мога да измисля. И това пак с идеята, че може масата да не й ползваш късите страни, за да си спестиш място.
Скрит текст:
Тази е за единичен диван, тук не мога да измисля ъглов или два дивана.
И навсякъде съм се старала ТВ да се вижда и от масата, и от дивана.
Ами, аз хич не обичам такъв вариант, особено лятно време да ми пекне в очите, но ако на теб ти е удобно защо пък не. Simple Smile

Ако тв гледа към прозореца е още по зле, като пекне нищо не се вижда Simple Smile Но така или иначе трябва да се предвидят затъмняващи щори, пердета, капаци...

Набързо една идея, която не съм оразмерявала съобразно даденостите, повечето така позиционирани маси са помощни и за закуска, питие и са по тесни, или разтегателни, но може и с голяма маса да се получи. Може би ако масата е пред вратата на кухнята и непосредствено пред нея диван, само при нужда от повече хора около масата може да се измести за да се ползва и страната откъм дивана. Дано вратата на кухнята не се отваря по посока към хола.

Скрит текст:




Скоро търсех някакво решение за складиране на завивки и възглавници и от тук се сетих за казуса с голямата маса.

Скрит текст:


Виж целия пост
# 473
Здравейте,

поздравления за темата. Може ли да дадете съвет каква мивка може да сложим на светла кухня, под травертин, плот дърво . Мивката трябва да е устойчива на оцветяване, че ежедневно беля и режа цвекло, моркови, целени, а те много оцветяват. Благодаря..
Виж целия пост
# 474
Здравейте,

поздравления за темата. Може ли да дадете съвет каква мивка може да сложим на светла кухня, под травертин, плот дърво . Мивката трябва да е устойчива на оцветяване, че ежедневно беля и режа цвекло, моркови, целени, а те много оцветяват. Благодаря..

Би било красиво да сложите порцеланова.
Иначе може да запитате тези които са от силгранит  и всякакви  названия на композитни материали, как би се държал този материал.

http://glass-studio.bg/produkt/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0 … 0-fiona-575-lino/

И черна мивка би стояла елегантно.
Виж целия пост
# 475
Междувременно открих как да си направя сама римски щори Party Сега трябва да намеря време и да закупя малко материал ooooh!
Но ако някой има идеи,ще съм благодарна ако сподели Hug
Виж целия пост
# 476
Нивиана и момичета, в лятната ни кухня сложихме като акцент сини плочки от тези /майолика Тубадзин/ https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0 … =1280&bih=875 , както и от шарените. Реших да свъжра това синьо със столовете, които да боядисам в същия цвят. На живо тези плочки не са толкова сини, а са тъмно синьо към виолетово леко /мисля, че това е кобалтово синьо/. Проблемът е, че трудно намирам такъв наситен цвят акрилна боя. В крайна сметка в сайт за художници намерих, но е не кобалт, а ултрамарин. В интернет чета, че кобалтът е по-топлият цвят /т.е. по-близко за плочките/, а ултрамаринът е по-студен. Така ли е всъчщност  Thinking
Освен това открих и квадратни стъклени камъни - 2х2 в същия цвят и мисля тях също да курдисам някъде.
Данилу, ние си направихме римските щори. Може на лични да обясня как.
Виж целия пост
# 477
Благодаря. Ние сега сме с композитна и след 1 годишно ползване и цялата захабена.

А какви френски легла можеш да препоръчаш? Изглеждат красиви на картинки. Трябва ми и тоалетка за спалнята. Идеи?
Виж целия пост
# 478
Френските легла са много красиви и високи (което за мен е важно), но са трудни за обслужване- блъскаш си краката, цапат се лесно, много тежат.
Виж целия пост
# 479
Може ли да попитам как да комбинирам цветовете в стаята на сина ми. Той поиска жълти стени и аз се съгласих за да е по топла иначе тъмната стая. Сега съм харесала за мебели комбинация от светло сивеещо дърво ( ПДЧ ) и тюркоазено. Ще се върже ли със стените?
Ето това съм харесала като цветове. Не знам дали ще намеря това синьо точно, но много ми харесва
http://prikachi.com/images.php?images/340/9019340u.jpg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия