Университети в Германия и други държави с немски език 6

  • 55 527
  • 743
# 150
   Тъй като стана много дълъг предният ми пост,вчера девойката се прибра към 19.00ч .като свършили с изпита към 14.00 останали в училище да коментират с госпожата,после на кафе с групата,няма нужда да звънне на ошашканата си майка.Казва,че е очаквала по-големи трудности,мисли,че се се справила,но за какво ниво,не знае!
Виж целия пост
# 151
Темата за ДСД явно е излязла предварително,
синът ми " докладва " , че точно тази тема са работили последните часове лайстунга  Wink

За кой град става дума.Лайстунгите в 91 НЕГ София не държат такъв изпит.

Варна
Виж целия пост
# 152

..........Миналата година беше изрично обявено, че по регламент точки на децата не се казват, само изкарани нива. Е, не само че ги казаха, ами и ги написаха сигурно в 99% от училищата. Точно както стои и въпросът с изтичането на темите за СК... Знае се, че е крайно нередно случващото се, ама  въпреки това се прави.
Глей ти Joy какви неща разбирам аз като е свършила играта вече Joy Наистина не знаех, че по регламент не е разрешено да се съобщават точките от всеки компонент на ДСД-то...Защото по миналата година в НЕГ НЕ ги обявиха...., само нивото....И сина беше много раздразнен, защото искал пък да си знае и точките....Сигурно е станал явно някакъв скандал по този повод, защото си спомням, че даскалицата от немския отдел, която отговаряше за изпита категовирчно е отказала да ги каже....И аз се очудих кво пък толкова се правят на интересни, а то това били правилата. Но или сина ми нещо е спал и не е разбрал изобщо че не е позволено, или просто това не ми го е споменал тогава Joy Joy
Иначе-да, за негов съученик, който имаше В2 само на устния, изискаха да се яви на изпит в Германия-преди да го приемат...Изпита си спомням, че си беше писмен и устен...Но детето изкрало толкова високи резултати на писмения, че му казали -не е нужно да се явяваш на устния....Това е същото дете, дето ви казах, че на устния изкара В2 не от незнание, а просто защото по характер си е мълчалив много и скромен и не говори много и на български Joy Затова пак ви казвам-посъветвайте децата на устния да бъдат отракани и със самочувствие  и да говорят. Че няма да говорят като немец, на тях им е ясно и никой не го очаква от тях...Въпросът е те да го преодолеят това притеснение...
Виж целия пост
# 153
Да, Марулета, точно за това става дума. Дали го наричат шпиц някъде или лайстунг другаде  е все тая, става дума  все за паралелки с подготовка за ДСД. Разминаването е с понятието лайстунг в 91 НЕГ в София. Там не става дума за ДСД паралелки. Въпросните 2 класа на випуск учат по немска система, завършват с бг и немска диплома за средно образование (а не сертификат за владеене на немски) и логично не държат ДСД. Peace
Виж целия пост
# 154
Русалке поредният глупав въпрос от мен. Embarassed
ДСД дипломата с по-голяма тежст ли е в немските учебни заведения от ТестДаф сертификата?Или от С1 сертификата на Гьоте институт /този май не важи особено там/.
Виж целия пост
# 155
Не съм русалката, но мога да отговоря, че ДСД и Тест Даф имат еднаква тежест.
С1 на Гьоте също се признава някъде, но е индивидуално. Като ниво не е по-ниско от първите два, но форматът е различен, затова университетите предпочитат изпитите, които са с приблизително еднакъв формат и след  издържането на които се счита ,че учениците са подготвени за следване/ например с описанието на графики и резюмето на текст/
За предпочитане са първите два сертификата.
Виж целия пост
# 156
Няма тежест и нетежест Simple Smile Всичко е С1.

Иначе, моят личен опит е, че за моя университет, за който кандидатствах за прехвърляне по средата на ученето, ДСД не им беше известен и питаха какво е това, също както тогава ме питаха имам ли нещо от Гьоте институт (ДАФ или ЦОП). Разбрахме се накрая, де, но на сайта им бяха познати само Гьоте сертификатите.

Проблеми нямаше с признаването, де, просто още едно обяснение какво е, аджеба, ДСД.
Виж целия пост
# 157
Just a woman, Емиа вече ти отговорила най-пълно и точно Simple Smile
Виж целия пост
# 158
   Русалка,благодаря!Сега вече ми е ясно.
Виж целия пост
# 159
Иначе-да, за негов съученик, който имаше В2 само на устния, изискаха да се яви на изпит в Германия-преди да го приемат...Изпита си спомням, че си беше писмен и устен...Но детето изкрало толкова високи резултати на писмения, че му казали -не е нужно да се явяваш на устния....

За последно пиша по този въпрос. И на двете места, където я приеха, не са споменавали нищо за допълнителни изпити. Записа се в Хамбург и директно започна да учи.
Виж целия пост
# 160
Таня, много добре знаеш, че нещата в немските унита не са общовалидни. Peace Всеки университет (даже отделен факултет понякога) си има своите изисквания. Това че на дъщеря ти не са й искали в два универиситета, не променя факта, че на много други места искат. А и всичко зависи не само от унито, а от специалността в него. Не мисля, че ще приемат някого медицина с В2 на някой от компонентите. Или ако все пак има такова място, то със сигурност ще искат нещо допълнително, било то препитване или паралелен курс по немски през първия семестър. То и с ДАФ е така, на места се правят компромиси и се приемат без допълнителни условия деца с тройка на един от елементите, която да е просто балансирана с петица на друг, въпреки че принципно ДАФ се води за взет със С1 при минимум 4 четворки, а не просто при сбор 16. И това, че някъде приемат някого и с тройка, не значи че навсякъде става..Опасни са обобщенията. Най-добре е интересуващият се от конкретна специалност в конкретен убниверситет да си чете на сайта, а при съмнения и да пита..
Виж целия пост
# 161
Emia благодаря! Peace

Няма тежест и нетежест Simple Smile Всичко е С1.

Май има... Wink Някои университети не признават С1 сертификат на Гьоте институт,явно заради по-различния формат.Искат ДАФ или С2.

Виж целия пост
# 162
О, интересно Simple Smile Благодаря за поправката в такъв случай.
В крайна сметка, аз години по-късно изкарах С2 в Гьоте, да ми е мирна главата. И като ви слушам как нонстоп нещо се променя, май добра идея е било...
Виж целия пост
# 163

DAF е С1, защо ще искат С2 по друга система?
Виж целия пост
# 164
Изредени са сертификатите/дипломите,които признават.
Вероятно,защото може направо да си се явил на С2.
Коя е другата система?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия