Университети в Германия и други държави с немски език 6

  • 55 531
  • 743
# 390
bushkata, аз съм изпращала малки пратки с БП и винаги с номера от БГ ми е давало инфо за пратката. Ето линка
://www.deutschepost.de/sendung/simpleQuery.html
Моите пратки пристигаха до Берлин точно за седмица .
Точно там търся, пише:
Цитат
Es konnten keine Informationen zur Sendung gefunden werden.

Suchen Sie nach einer Paketsendung?
DHL-Sendungsverfolgung

chrissy, ще изпратя номера на лични, благодаря!
Виж целия пост
# 391
ivln Много ти благодаря за споделеното.  Hug Аахен е избрала и моята щерка за медицина. Желая успешно взимане на предстоящите изпити.
Виж целия пост
# 392
Честита Нова Година, много успехи на децата и техните майки. Включвам се, за да представя първите впечатления от обучението по дентална медицина в Uniklink Aaachen... [/quot

Поздравления за този пост. Подобни резюмета са безценни, дано инфото стигне до бъдещи кандидати. Да си призная, много бях харесала Аахен, но инфото за жилищните проблеми станаха причина да въздъхна с облекчение, ког.дъщеря ми се насочи в др.посока. А ето, че има и други гл.точки, всичко звучи прекрасно.
Интересно, но и аз съм на вълна колет, след като половината багаж не се събра в куфара. Впрочем останахме и без куфар, след като в Берлин си го е получила непоправимо счупен, едва го е изтътрузила до общежитието.
Виж целия пост
# 393
Ясмина, няма да сбъркате с изборът на Аахен, жалко, че не успявам да кача снимки от клиниката. Ако, имате нужда от помощ,пишете ми. Нали споделих, че в последният момент дъщеря ми взе решение да изостави кандидатстването в България и да се насочи към Германия, така и в последният момент намерих фирма, която да ни помогне да подготвим необходимите документи и тук попаднахме на чудесна, грамотна и спокойна жена, Iris Wiesner,която живее в София, но има офис и във Варна и ни прие документите без да се разхождаме много, защото да пътувам от Добрич за София в онзи екшън момент щеше да ми дойде в повече.
Виж целия пост
# 394
Постът на ivln ме подсети - Имате ли нещо против да съберем координати, цени и отзиви (+ и -) за фирми, занимаващи се с услуги по кандидатстване (превод, легализация, консултации, подготовка на документи за кандидатстване)? Може да го направим по градове. Не знам обаче дали ще нарушим правилата във форума   newsm78
Виж целия пост
# 395
  Аз също мога да препоръчам Ирис Виснер. Синът ми кандидатства сам, но при нея сме ходили на консултация, а след това и е звънял по телефона да я пита за някои неща. Жената е много отзивчива. Германка е, живее и работи в България доколкото знам от доста години. В София офиса, където може да я намерите е точно срещу руската църква. Има приемно време.
Виж целия пост
# 396
 Ivln, и от мен благодарност за споделеното bouquet Рядко мами на медици пишат впечатления от обучението в университета.Ние все още сме в колебание кое уни да ни е приоритет.
Ivln, в една клиника ли учат денталните и хуманните медици?Какво казва дъщеря ви-достатъчни ли са знанията по биология и химия от българското училище,т.е справя ли се с материала ,който се преподава?
Ако не е неудобно, какви  са ви средните месечни разходи?
Виж целия пост
# 397
Да, в униклиник Аахен учат заедно медици и стоматолози, засега почти им съвпадат и занятията. Дъщеря ми се подготвя сериозно за кандидатстване в България, но пък и съучениците й, които бяха решили да кандидатстват в Германия и не посещаваха допълнително уроци по биология и химия се справят. Засега са минали само два изпита- бърза помощ и химия, по нататък ще видим как ще е, не е лесно, но не е й невъзможно. Лекциите им се предоставят разписани с всички схеми, чудесно са подготвени, имат  и онлайн излъчване на лекциите, семинари за подготовка. За  всичко е помислено. Борим се да постигнем месечен бюджет от 250-300 евро на месец, но в началото има нужда от доста неща и не сме заковали още тази сума. Иначе, квартирата е 250 на месец, доколкото разбрах малко по малко са стаи с обща баня и кухня в общежитията до клиниката, а нейният апартамент във ваалс е две стаи,кухня,баня, Wc отделни. Даже,въпреки че са в холандия безплатният транспорт важи до това градче, което е на 3 км от униклиник.
Виж целия пост
# 398
Да, в униклиник Аахен учат заедно медици и стоматолози, засега почти им съвпадат и занятията. Дъщеря ми се подготвя сериозно за кандидатстване в България, но пък и съучениците й, които бяха решили да кандидатстват в Германия и не посещаваха допълнително уроци по биология и химия се справят. Засега са минали само два изпита- бърза помощ и химия, по нататък ще видим как ще е, не е лесно, но не е й невъзможно. Лекциите им се предоставят разписани с всички схеми, чудесно са подготвени, имат  и онлайн излъчване на лекциите, семинари за подготовка. За  всичко е помислено. Борим се да постигнем месечен бюджет от 250-300 евро на месец, но в началото има нужда от доста неща и не сме заковали още тази сума. Иначе, квартирата е 250 на месец, доколкото разбрах малко по малко са стаи с обща баня и кухня в общежитията до клиниката, а нейният апартамент във ваалс е две стаи,кухня,баня, Wc отделни. Даже,въпреки че са в холандия безплатният транспорт важи до това градче, което е на 3 км от униклиник.
bouquet
Виж целия пост
# 399
Здравейте мами!
Моето дете догодина иска да кандидатства в Залцбург за бакалавър или по-точно Multimedia software – designing and realising в Salzburg University of Applied Sciences
Доста търсене падна по различните форуми, но не мога да открия полезна информация нито за университета, нито за града специално като условия за студенти - наеми, пътуване въобще живот.
Ако някой знае нещо по въпроса или познава хора в това положение - всяка информация ще ни е от полза.
Много ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 400
тук има малко инфо за Залцбург, макар и за друго уни, но в края на статията има имейл, на който можете да зададете по-конкретни въпроси

http://faq4uni.com/2013/11/02/salzburg/
Виж целия пост
# 401
Привет момичета. Не сменям темата просто моля за помощ  майките на студенти в Берлин, ако знаете за освобождаваща се квартира или стая в общежитие. След дадено обещание и няколко разговора за една квартира в крайна сметка се оказа вече заета. Тъкмо се бяхме успокоили и сега пак отначало.
 А до края на месеца трябва да освободи стаята в общежитието и остава без  подслон. Thinking
Истински се надявам да получа помощ!
Виж целия пост
# 402
Залцбург е определено скъп град откъм живот и издръжка.
Виж целия пост
# 403
... ако знаете за освобождаваща се квартира или стая в общежитие. След дадено обещание и няколко разговора за една квартира в крайна сметка се оказа вече заета. Тъкмо се бяхме успокоили и сега пак отначало. ...

Съчувствам ви, Кате.  Sad Как така се разпадна уговорката, много жалко!!! Стискам палци и ще се оглеждам. Съветвам те синът ти да пусне съобщения във всички групи на българи във фейсбук - както тази на студентите, така и на работещите, страницата за обяви, за взаимопомощ, има ги поне 5-6 такива страници, убедена съм, че ги знае, но никъде не съм срещала да е писал. Обществото на българите в Берлин е доста голямо, може да изскочи нещо отнякъде. Отделно се появи един посредник за намиране на квартири - българин, който пише, че приоритетно работи с българи и доколкото оставам с впечатление от коментарите - на по-ниска комисиона. При него има боксониери, обаче цената е ужасяваща, затова не съм ти казала (650 евро), но не пречи да му се пише и да бъде питан за някакъв по-евтин вариант. Той пуска обяви във въпросните групи и ако синът ти следи там, със сигурност ще го види. Това се сещам за момента, пиши има ли развитие.  Hug
Виж целия пост
# 404
Залцбург е определено скъп град откъм живот и издръжка.

А Виена не е ли също така скъпа? Или по-скъпа?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия