Университети в Германия и други държави с немски език 6

  • 55 530
  • 743
# 465
Голямата през първия семестър си намери работа за съботите в една рекламна агенция за 50 евро въпреки че си имаше финансиране за първата година, освен това гледаше за 7 евро на час едно детенце докато родителите му са на кино или ресторант и беше много щастлива щото това обикновено беше вечер и детенцето си спеше а тя учи и накрая си тръгваше с 20 евро, минаваше през супера и си пазареше за седмицата и интересно тези 20 евро и стигаха за пресно плодове и зеленчуци за седмица. Така че има начини за някакви частични доходи, но не и за пълна издръжка. От втората година вече кандидатства за тутор в нейния университет и за 12 часа на месец и плащаха 920 евро с които прекрасно се издържаше сама. Сега да видим малката, как ще се справи Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Натоварването не е най-голямо в началото, дори напротив /от нашия опит с двама студенти/. Проблема е, че в началото трябва време за адаптация, да се поогледат, научат това онова. После идва Коледа, после първите изпити .......
Всичко е въпрос на организация и желание. Има деца, които работят много и то от самото начало. Най-добрия вариант според мен е в университета, защото не се губи време за придвижване.
Виж целия пост
# 467
Голямата през първия семестър си намери работа за съботите в една рекламна агенция за 50 евро въпреки че си имаше финансиране за първата година, освен това гледаше за 7 евро на час едно детенце докато родителите му са на кино или ресторант и беше много щастлива щото това обикновено беше вечер и детенцето си спеше а тя учи и накрая си тръгваше с 20 евро, минаваше през супера и си пазареше за седмицата и интересно тези 20 евро и стигаха за пресно плодове и зеленчуци за седмица. Така че има начини за някакви частични доходи, но не и за пълна издръжка. От втората година вече кандидатства за тутор в нейния университет и за 12 часа на месец и плащаха 920 евро с които прекрасно се издържаше сама. Сега да видим малката, как ще се справи Simple Smile
За каква работа  дават 920 евро за само 12 часа работа месечно ?За тези  пари бая немци ще се наредят на опашка за 12 часа на месец  работа ..Че те хората  толкова взимат за 12 часа дневно  за месец. newsm78 Shocked
Нещо тази сума не ми изглежда реална за 12 часова работа месечно .
Виж целия пост
# 468
И аз на това се чудя, още повече познато дете работи в LMU на същата позиция и изобщо не говори за такава сума.
Виж целия пост
# 469
Екзистенц минимумът у нас се нарича линия на бедност и е към 250 лева - сумата, под която дадоха коледни добавки на пенсионерите. Ако направим паралел, в Бг не може да се оцелее с под 250 лв, а в Германия със 700 evro. А това си е сума за някои деца.
Виж целия пост
# 470
Ами толкова си получаваше детето Simple Smile
12 часа и се водеха упражненията, и още 12 часа подготовка , така че и плащаха за 24 часа но реално със студенти имаше 12 упражнения по 1 час.
Дори като завърши бакалавър, и плащаха още повече за упражненията, защото тя си остана за магистратура в нейния си университет.
Виж целия пост
# 471
Ами толкова си получаваше детето Simple Smile
12 часа и се водеха упражненията, и още 12 часа подготовка , така че и плащаха за 24 часа но реално със студенти имаше 12 упражнения по 1 час.
Дори като завърши бакалавър, и плащаха още повече за упражненията, защото тя си остана за магистратура в нейния си университет.
каква е тази работа така и неразбрах ?
Виж целия пост
# 472
mama_Tin Да не би да става въпрос за 12ч на седмица, а не на месец?

Дъщеря ми в момента работи 20ч. на седмица и въобще не виждам как би могла да съчетае и тежко следване. Със сигурност не и през първите две години.

Но работата в университета, която споменава mama_Tin, е възможно най-идеалният вариант.
Виж целия пост
# 473
Тутор е все пак вид преподавателска работа, нещо като асистент на професора и е възможно заплащането да е високо. Все пак се изискват знания и умения, отговорност за водене на упражнения. Дъщеря ми по време на Еразъм имаше преподавател, който още не се беше дипломирал като бакалавър, но имаше успешна компютърна фирма и водеше само един курс лекции, за които му плащаха над 5000 евро.
Виж целия пост
# 474
Ясмина, не греша, 12 упражнения на месец бяха Simple Smile
Не знам защо се учудвате, естествено имаше удръжки върху тези пари, но не бяха много големи, та и оставаха достатъчно за нея.
Водеше упражнения по микроикономика .
Виж целия пост
# 475
Отивам да уча в Германия !
950 еврака за 12 часа работа месечно няма да откажа. Hug
Нито пък 5000 евро за един курс.
Браво на българчетата , немците спят спят. Sunglasses Mr. Green
Виж целия пост
# 476
В университета на дъщеря ми всеки месец им правеха анкети дали са доволни от преподавателите, дали бързо отговарят на мейлите им, дали са доволни от консултациите и въз основа на атестацията си получаваха заплатите. Най-добрите им професори печелеха по 10 хиляди евро на месец, а тези с най лоши резултати бяха освобождавани. Също като в нашите университети Simple Smile
Виж целия пост
# 477
Markrit Нали не си представяш. че всеки може да я върши тази работа? Говорим за квалифицирана дейност, не за почасова работа във фирма за кетъринг например.

mama_Tin поздравления за умното ти момиче. И друг път съм го споменавала - тя е пример и вдъхновение за нас.  bouquet Hug
Виж целия пост
# 478
Markrit Нали не си представяш. че всеки може да я върши тази работа? Говорим за квалифицирана дейност, не за почасова работа във фирма за кетъринг например.

mama_Tin поздравления за умното ти момиче. И друг път съм го споменавала - тя е пример и вдъхновение за нас.  bouquet Hug
Естествено , че разбирам.Много добре даже. Laughing
Виж целия пост
# 479
Типичното заплащане на студентския труд преди 4-5 години беше 8,50-9,50 на час. По същото време Уни Кьолн даваха 8,50 евро за тутор. Няма как друго учебно заведение да дава 38 евро на час (920 евро за 24 часа).

В момента минималното заплащане по закон е 8,50. Сигурно в университета също са вдигнали малко заплащането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия