Здраве,щастие,късмет и весели игри, за МАЙското детенце през следващите 366 дни

  • 65 025
  • 631
# 315
здравейте

АНП, хубаво си решила да посетиш друг лекар, дано да има и други варианти за лечение

около нас новото е, че малката днес беше втори ден на детска ясла  #Crazy
честно казано не очаквах да имам толкова пораснало момиче - била е добра, послушна, не е плакала много, давала да я гушкат, яла е, заспала е, заигравала се, а аз се тресох от нерви и драми, трябва да се поуча от нея и да й имам повече доверие  Heart Eyes
утре я искат за цял ден, толкова са доволни от нея и казват, че нямат проблеми  Hug

Щях да ви пиша за капките на д-р Бах, една приятелка ми ги препоръча, защото ги е ползвала и за двете си деца, тях ми ги предписа хомеопат, специално нашите капки се водят за ясла, подпомагали детето да възприеме раздялата, почнах да й ги давам няколко дни преди яслата и ще й ги давам докато преценя, че е посвикнала
иначе има различни видове капки, които подпомагат всякакви нервни състояния
тези капки са екстракт от билки и имат вкус на коняк

хайде лека вечер от нас
Виж целия пост
# 316
Джули, после като порасне да не се чудиш ако заобича коняк. Simple Smile Не знам нищо по въпроса за такива хапчета и то за деца.
Ние сме добре, нищо интересно.
Ние като ходим да пазаруваме и в един магазин има акваруим с големи риби и Габи много обича да седи там и да ги гледа.
Да, Мони скоро не е писала. И аз се надявам всички други, които не са писали скоро да са добре.
Виж целия пост
# 317
Някой беше писал, че си е пиеъчал Тиха книжка от Ушито с любов. Джули, ти ли беше? Пиши ми моля те колко пари ти иска и за коя книжка. Може и на лични.
Мерси
Виж целия пост
# 318
Цвети, аз се бях свързала с Ушито с любов за коледен подарък, но тя каза, че е много натоварена и го отложихме за РД
истината е, че тя приготвя книжката в зависимост от това, което клиента иска, аз съм й разгледала нещата и съм си избрала да има котенце, да има перално, да има дървета - ябълки и круши, т.е. след като разгледаш какво прави, си поръчваш книжка съобразно твоите предпочитания
видях, че прави Маша и мечо, има кукла, има и други неща, които са доста интересни, като жаба и мухи и разни животни, така че избор има голям
аз точно за това ги харесах, защото са индивидуални
цената на книжката зависи от броя на страниците, аз не знам точно колко е на страница - 7 или 8 лв, може да е променила цените, но е хубаво, че може да си регулираш нещата с по-малко или повече страници
може да има готови книжки, но аз не съм се интересувала за това, защото искам да си е индивидуална с името на малката и със специфичните неща, които знам, че ще й допаднат
Виж целия пост
# 319
А, освен във ФБ някъде другаде може ли да се поръча, понеже там нямам регистрация.
Много се радвам, че малката бързо се адаптира в яслата!
Виж целия пост
# 320
Мерси много Джули. Вчера видях, че приема поръчки за септември и и писах за цена, но тя ме пита коя книжка. Сега трябва да ги разгледам и да помисля какво да поръчам. ММ като чуе колко пари ще дам. Simple Smile. Аз правих такава книжка за колежа, но истината че отнема много време, та цената си заслужава.
Виж целия пост
# 321
Здравейте!
Оо, браво, Джули. Дано да е все така в детската. Аз имах с Д добри първи дни, но след това пълен отказ да стои без мен. Засега спрях да я водя в частната.  Сега се ядосвам покрай поредната кампания.за държавните градини. На всичко отгоре ги гледах преди няколко дни от яслата под нас, че са изведени по пантофи. Да се чуди човек иска ли или не иска да му приемат детето.
Интересни са ми тези тихи книжки. Може ли линк да ги видя.
Аз имах идея да зашия големи копчета на парцалчета и да направя илици на друго парцалче, за да си ги закопчава и откопчава. На нея са.и интересни копчетата. Все се опитва да ги закопчава. Та мислех да направя такава игра, но някак си нямам около нас магазин с голям избор на копчета. Искаше ми се поне да са ярки цветове, ако няма с по-интересна форма. Та така си и остана засега.
Иначе, нищо интересно.
Утре има празненство за Баба Марта в киното на нашата улица и мисля да минем. Дано да реши да постои известно време Simple Smile
Отивам да метна няколко пъстърви във фурната, че ей сега ще се прибере един малък гладник и ще 'гладна, гладничка' Simple Smile
Виж целия пост
# 322
http://10fingers.bg/Ushitoslyubov/ намерих този сайт на Ушито с любов, което не е във фейса, но не знам до колко е актуален

аз бързах да ви се похваля за малката, но в петък като я взех и усетих, че нещо се хремави, съответно в събота вече хремата беше факт и започна кашлица, утре сме на лекар, та тази седмица ще пропусне яслата
тъкмо малко да си почине  Joy
а на мен така ми хареса да съм свободна през деня, можех да си организирам времето, както ми харесва на мен, което отдавна не ми се беше случвало

АНП, а мен ме изумиха с обратното - видях, че вътре малката е с ботуши и не само тя, а и другите деца, понеже нашата градина качва снимки във фейса, а в петък имаха театър и съответно са качили снимки как децата гледат постановката
веднага им писах на фейса на лично съобщение, но още нямам отговор  newsm78

хайде лека вечер от мен
Виж целия пост
# 323
Здравейте,

Тук сме, добре сме Simple Smile нещо мн интензивно ни стана ежедневието с това хубаво време хехе по цял ден почти вън и разбира се по 300 пъти на пързалката (до пълно наелектризиране хаха)

Не съм ви забравила, следя ви през телефона, но не успявам да се включа овреме Simple Smile

Вс ден минавам покрай градината до нас...всяко лято през август напълно ремонтират площадките (защотот са мн на брой) и от септември може би за месец ги ползват...цяла зима си седят така...децата хич не ги извеждат...лятото пък е бясен пек там и пак толкова излизат...общо взето по-лесно им е да са вътре, явно  Thinking

За тихите книжки - мамите на февруарета или априлчета, не помня...май февруарчета коментираха, че докато станат книжките, нямоло децата да имат интерес към тях  Thinking но пък вие си познавате дечицата и можете да предвидите как ще се прилагат

Иначе игрите с малката стават все по-забавни, записала съм се във фб и в една монтесори група, тачерпя идеи Wink

Ох,...сега пък падна батерията на лап топа...
айде...добър повод да ставам, че да поизлезем и да изпратим малко мартенички по пощата Simple Smile

до скоро
Виж целия пост
# 324
Здравейте!
мерси за линка, Джули. Явно трябва да се регистрирам за да вляза. На мен ми е притеснението по-скоро, че Д. не проявява интерес към книга, която не е от хартия.
Тези пък не им събуват обувките. Да ти кажа аз предпочитам така, отколкото по пантофи навън през февруари. После се чудим защо са все със сополи.
При нас в момента има драматично пробиване на кътник. Не знам кой е, но е голяма мъка. А навън от вчера не иска да излиза. До градинката зад блока не иска да припари. В количката трябва да изнасям рецитали, за да мирува. В парка стои 15 Мин и иска да си ходи. Ужасно
Давам идея за занимавка, която не струва нищо и поне при нас много се тачи. Изрязвам разни картинки от брошурите, които пускат в пощата и лепим тематично. Например плодове, зеленчуци, дрехи, цветя и т.н. след това взимаме моливите и дорисуваме каквото ни липсва. Голяма забава е. Някои от нас отлепват на финала каквото могат Simple Smile
Хубава вечер и спокойна нощ
Виж целия пост
# 325
Здравейте . След 3 седмици вкъщи тази сме на ясла. Естествено диването се дере на вратата, изчаках малко след като го взеха и вътре само чух как госпожата учудено го попита "защо ревеш, няма за какво" и нашият млъкна. Пълна тишина  Grinning

Вчера пък ме изуми тотално колко много изяде за 3 часа. Прибрахме го към 6 и до 9 не спря да яде. То не беше 1 банан, 1/3 кофичка кисело мляко, 3-4 бисквити, 1 яйце на скарата с баща си хапна, после реши ,че ще пие мляко = 300мл. За капак тамън ми стана пилето с ориз и познайте кой ми изяде ориза Grinning Че и сирене му рязах, и него яде... Направо ме втрещи с това ядене  Shocked
Въобще не му стига явно следобедната порция в яслата...

Анп, идеята ти е добра. Аз съм му купила книжка , в която се изрязват разни картинки, лепим ги със сухо лепило и после има и за оцветяване. За сега не проявява много голям интерес, само с лепилото му е забавно ама бързо го прибирам ,защото почва да го яде Grinning

Джули, как е малката? Ходихте ли на лекар? Стискам палци да не е сериозно и бързо да оздравее  Hug

Виж целия пост
# 326
честита баба Марта! Бъдете здрави!

пълни сме с играчки, но обичам и аз да правя от нищо- нещо Simple Smile. напр събрала съм капачки от пюрета ,залепила съм от вътре и от вън различни цветове хартия - задачата д да ги сортира . Другото е празни ролки от тоалетна хартия, пак обвити в цветове и поставени из стаята -ходи и слага кореспондиращата топка по цвят.

поръчала съм на мм да вземе магнитни букви и цифри без дъска , защото обича да си играе с магнити на хладилника Simple Smile та там площ бол хехр

тъй, малко томашен фитнес и излизаме. Мрачно е , но е топло 12-14С

поздрави
Виж целия пост
# 327
Честита Баба Марта! Да сте живи, здрави, румени, засмяни!
При нас нищо интересно. Сега отивам да взема малката, че ми се обадиха, че имала Т. Тоест утре ще седи вкъщи с мм. Много хубави идеи имате, особено за тоал.хартия. Габи и тя много обича да реже и да прави колажи. Тези дни е малко трудно заспиването при нас, явно идва 2-я кучешки. Simple Smile
Лека вечер на всички
Виж целия пост
# 328
Влизам набързо да кажа Честита Баба Марта. Да сте бели и червени, румени, засмени!
Болничките да оздравяват бързо!

Бях си събрала и аз капачки, защото Д играеше с тях, но майка ми ги изхвърли най-нахално. Това с рулата може да го опитам. Само трябва да намеря топчета Simple Smile Иначе има магнитна дъска с магнити към статива, който съм и купила за рождения ден. Само дето са с азбуката на латиница, но видях, че продават и на кирилица, та ще купя и от тях. Очаквам много да и харесат.
Щруделче, и племенницата ми се връща от градина гладна като вълк, а е злояда до немайкъде.

Дребната не търпи мартеници по ръцете. Другите ги пришивам на дрехите, за да няма инциденти с игли.
Иначе да я похваля. Днес нареди самостоятелно един пъзел - животни и всяко си има отделно гнездо. Не се беше занимавала с него от доста време, но днес го поиска и си ги нареди.

Лека и спокойна нощ на всички
Виж целия пост
# 329
здравейте и от нас
честита баба Марта, пожелавам ви здраве

Силвето е със сополи и кашля, вдигна ми на два - три пъти Т, но от няколко дни не е вдигала, игрива е и все дивее
напр. днес не искаше да излиза навън, та я прилъгах някак, после пък не искаше да се прибира, все иска някъде да се катери, нещо да къса и разваля, да разглобява, като види пакетче с носни кърпи - докато не ги извади всичките не се спира  ooooh!
а аз пък вземам едни фигури, които се пускат в дупките на една къща, слагам ги на един лист и ги очертавам, после я карам да ми каже с кой цвят да ги оцветим, тя също ми помага, изрязвам ги и това е, нашите фигурки са триъгълник, трапец, кръгче, звездичка, луна и др.
в понеделник, ако е здрава, ще я пускам на детска

пожелавам ви хубав ден
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия