Зимата ухае на снежинки с малки Юлски беболинки.

  • 37 423
  • 733
# 495
 http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta- … -2-niva-siena-siv нашата кошара е такава използване я за игра и ако ходим някъде за спане.ако е само за игра не слагам второто ниво. И халки си купих бебето да може да се изправя само в кошарата.
http://www.baby.bg/chipolino-halki-za-sgavaema-koshara.html

http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta- … olor-1008005-1623
Тази е само за игра
Виж целия пост
# 496
И при нас яденето е днеска има, утре нЕма. Днес явно е крив ден и не  яде. Сега спи, а после и аз ще я мъча пак като стане. Но не очаквам много. Заинатила съм се и ще видим кой кого.  Twisted Evil
По въпроса за столчетата - ние имахме кошница към количката, но вече й е малка, при положение, че е 7.400 /а уж е до 9 кг./Затова взехме столче на Рекаро - 2ра ръка от 9-36 кг. Хубаво е и запазено, но наистина е доста изправено и не знам дали ще й е удобно сега. Тъй или иначе планираме да пътуваме за дълго поне след 2-3 месеца и се надявам до тогава да седи стабилно.
А иначе с памперса за сега нямаме проблем, но с обличането да - голяма битка е и се изпотявам страшно. А как ще е занапред не искам и да си помислям. Имам много цветя, ниски витрини, сменям сега канапето и правим нова детска стая. Ако почне да върви с перманентния маркер и да ни рисува сърца /като сестра си/ гаранция ще ни тресне ифаркта като видим ooooh!
Виж целия пост
# 497
Момичета, благодаря за споделеното за изследванията. Днес ги направихме, с няма и 5 мл урина. Толкова събрах в колекторчето, но явно беше достатъчно. За моя голяма и приятна изненада бебка не плака въобще, когато я боцнаха. Много съм щастлива. А на ехографа се смееше и на докторката, и на монитора. Simple Smile Всичко й е наред като гледам резултатите.

В пюретата не слагам мляко, защото са готови. Ако бяха домашни, сигурно щях. Обаче понякога си дояжда с АМ, когато не иска цяло пюре.
По повод късното заместване, не ми се вижда нещо фатално, ако бебето е кърмено. Но с АМ... Не знам, вътрешно усещане и не налагам мнение на никого. Няма да тъпча детето с АМ, щом може да яде зеленчуци и плодове. Нали се сещате колко прекрасен натурален продукт е прахообразно нещо с двугодишен срок на годност.  Rolling Eyes  Дано поне е безвредно.

Столчето ни за кола е комбинирано от 0 до 2-3 годинки. Тъкмо днес преместихме горните коланчета на средните дупки, порасна ни момиченцето. Simple Smile

Бебка е тоооолкова далеч от пълзене, малко е мързеланка. Седи самостоятелно за по няколко минути, после се килва на една страна или напред и после се извърта по корем. Ако съм зад нея и съм й опора, седи по половин час и си играе с играчки в скута. Обаче да пълзи не може. Примъква се по корем насам-натам, но не и на колене и длани, както аз разбирам пълзенето.

И най-после взе да казва срички, а не само Аааа и Еееее. От два дни бърбори да-да-да-да....  Heart Eyes

А похвалих ли се и с второто зъбче? Whistling
Виж целия пост
# 498
Мами, ама вие слагате ли АМ/ кърма към пюретата newsm78

Аз слагам АМ в пюрето, тъй като го правя. Laughing Peace

Вие купихте ли вече столчета за хранене или какви препоръчвате ? Simple Smile

Или, какъв е този ехограф на който са гледали бебка ?
Виж целия пост
# 499
Мария Тереса има профилактичен преглед на бебетата на 6м възраст с ехограф. Гледат им органите като наблягат най вече на бъбречетата за аномалии. ЛЛ дава направление за специалист.
Аз имам направление и мисля др.седмица да я заведа. В понеделник трябва да я заведем да и вземат носен секрет, че баткото имаше стафилококи в носа,а тя изкара 2 конюктивита за 3 седмици и педи реши да проверим дали и тя си няма гадинки. Ако успея да и взема урина ще пуснем и изследванията за да не се разкарваме 2 пъти.
Успях да и набутам чиста сварена тиква веднъж в устата. Въртя я, глътна я и стисна устата. Определено днес беше решила,че няма да яде  Laughing
Столче за кола предполагам ще и купим когато реши,че не иска в кошницата. На баткото е Чиполино. Не са особено качествени и се налага за нея да вземем друго. Не съм мислила още какво ще е. Има време.
Стола за хранене ни е на Чико. 4 деца е отгледал и не е мръднал. На 15 години е и си заслужава всеки лев. Не сме го купували.Брат ми ми го даде за баткото още -техен е. Има 3 позиции на седалката и като пораснат малко може да се сваля по-ниско така, че сами да си сядат и стават.Вчера му изпрах коланите,че събира прах 2 години вече, утре удрям един парцал и е готов за експлоатация. Whistling
Днес цял ден вика ба-ба-ба-ба. Баба и ако я чуе ще удари д-то в тавана от кеф hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 500
Здрaвейте момичетa, не остaвa време и aз дa пишa покрaй мaлкия, по цял ден сме сaми и домaкинствaнето ми идвa нaкрaя нa деня в повече. Дa дaм отчет от консултaциятa,кп
оято не беше мa 6м нaвършени, a 2седмици по-рaно,тa... 9,140кг,и 71см, голям мъж гомямо нещо,aз се чудя зaщо ми тежи толковa a още нямa нaвършени 6м Sad. Вaжното е дa е здрaв, вигaнтолa остaвa 2кaпки, нямa рaхит, изцяло нa кърмa е. Минaхме и ние кръв и уринa, мaле 20мл събрaх кaто четa по колко дaвaте, срaм ме хвaнa чaк хи хи,aмa толковa изсипaх от контейнерчето, зa боцкaнето изобщо не плaкa, прие го нa игрa, aмa в чaстните лaборaтории с тези тънки игли нищо не се усещa.Днес Борето кaзa мaмa и бaбa, aмa плaчеше зaщото му се спеше отдaвaм го че е неосъзнaто, aмa готино ми стaнa. Кош зa колa нямaме още,ползвaм бебешкия кош стaвa зa колa, aмa с тия рaзмери нa юнaкa, ще минaвaм към големия кош вече.Стол имaме нa Buba, не се смейте aмa ми е от кaкто мaлкия стaнa нa 3месецa, подaрък е, стрaшно удобен изглеждa и се трaнсформирa в мaсa със стол после,кaто го видях и се влюбих в него, много е мaсивен.Дaвaм сок всеки ден,пюретa от другaтa седмицa зеленчукови кaзa педи, стрaнно ми стaнa , че кaзa и 1/4 жълтък кaто вкaрaм мaлко от зеленчуците в последствие, не е ли рaно зa този жълтък?Одеве видях изследвaниятa нa бебо нормaлни сa, притеснявaх се зa хемоглубинa, но и той е ок мaй 108, остaвa коремнaтa ехогрaфия и приключвaм тaзи нaдпревaрa по дaвaне нa проби.
Виж целия пост
# 501
Поспаланчо е отговорила за ехографа. Simple Smile

За столче за хранене ни подариха Стоке. Такова имаме и за каката, още го ползва, много е практично. Често и аз седя на него. Извадила съм коланчетата за бебе, монтирани са вече, остава да я пробвам беба дали ще й хареса.

Жълтък и месо мисля след навършени осем да давам. И то много по малко и бавно. Вътрешно усещане.
Виж целия пост
# 502
Мерси Или, усещaм и aз че е рaно зa яйцaтa, a и още се кърмим зa кaкво му е дa приемa тaкaвa тежкa хрaнa. Aз също се съобрaзявaм и повече от 2-3яйцa седмично не ям,не че имaм непоносимост но съм се опъпчвaлa от прекaлявaне.
Виж целия пост
# 503
Пепилота, и аз така по Великден всяка година. Не че имам алергия или нещо, но явно не бива да се прекалява. Същата работа е и ако прекаля с миди и разни морски неща, пък страшно ги обичам.

Бебешките пюрета с риба миришат ужасно, доколкото помня, но вкъщи често се яде сьомга и пъстърва и мисля по някое парченце да давам на беба да мотае из устата, ако й хареса. Само още малко да порасне.
Виж целия пост
# 504
Сaмо дa кaжa, че нa мои близки детето не трябвaше дa яде месо до 1г., имaше някaквa aлергия и беше нa хрaнителен режим, мaйкaтa приготвяше всякa еднa хрaнa, ходихa при специaлист хомеопaт и нутриционист (тaкa мисля че зе пишеше). Хрaнaтa нa мaлкия миришеше толковa вкусно, че го чaкaхме дa не си изяде всичко и му го обирaхме.Имaше специaлни рецепти кое по колко и в комбинaция с коя хрaнa се яде, готовите пюретa ми миришaт ужaсно, ме могa дa си предстaвя дa дaм нa детето тaкaвa хрaнa, но....aко не хaресa моите бъркочи ще се принудя.
Виж целия пост
# 505
Относно рибата,виждала съм пюрета с риба на племениците и вярно мирише гадно.Незнам защо,но имам натрапчивото чувство че в пюретата има толкова риба,колкото в паучът на котката  Mr. Green
Ние също сравнително често ядем сьомга и ще давам на Вики от нашата.Ще споделя и една вкусна рецепта.
Супа от риба по гръцки: Рибата се вари,после бульонът се прецежда и в него се варят картоф,морков и целина.Като станат готови към тях се прибавя рибата,накъсана на парченца.Може всичко да се пасира или да се пасират само зеленчуците а рибата да остане на парченца.Целината е за аромат и не всеки я яде,та може да се махне.Това ще приготвям и за Вики,ще пасирам всичко направо.Сол може да се сложи и непосредствено преди ядене,та за детето ще е безсолно,разбирасе.

Столче за хранене ми дадоха,удобно е.Слагам Вики вътре да седи,да свиква,слагам му играчки отпред на "масичката",ама моето диване никъде не иска да седи вече.Цял ден се чудя къде да го сложа,все не може да си намери място Tired Нито седнал иска,нито легна по гръб,по корем,в столчето за колата,в шезлонга,в люлката...Даже и на ръце не иска,ама и да искаше нямаше да го огрее Mr. Green Това ми е основното занимание по цял ден-през 3-4мин. да сменям местоположението му,че му омръзва ooooh!
Виж целия пост
# 506
Здравейте момичета в този хубав снежен ден  Hug

Искам да ви почерпя виртуално  за рождения си ден с любимата ми торта





столче за хранене имаме от каката на чиполино , не е от най хубавите , но ще свърши работа.

Малката почна да гризе всичко с нейните 2 зъба мн им се радва  Heart Eyes
Виж целия пост
# 507
Стефи, да си жива и здрава Hug
Аз пък съм доволна от чиполиното ни. Иначе днес сложих малко ябълка към тиквичката и яде, с мъка, но яде.
Рибните пюрета миришат гадно, да и рибата е само 8%, но домашни пюрета може чак след 10м., та дотогава купешки. А и аз ям 2-3 пъти седмично, отива и за него hahaha
Сибил, съчувствам ти, нашия си се заиграва по 15-20 мин сам, а аз правя упражнения в другата стая. Поне това Mr. Green
Виж целия пост
# 508
Привет от нас!
Отървахме се от атопичната кожа и започнах захранването наново. Този път няма да си играя на  chef и взех готови пюрета. Ами сто пъти по-хубаво е това с картофа. Сладък картоф с подправки, чак на мен ми хареса. Не слагам мляко в него, а като готвех и в готвеното не слагах. Яде! Повече му харесва купеното, ама сигурно защото е сладко. После ще пробвам тиква и морков. Как въвеждате нов вид зеленчук? Като малко количество в предходния с постепенно увеличаване ли?

Столче за кола си взехме нейсе, иначе нямахме и оставах без ръце. Втора ръка на Чико с платформа отдолу от 9 кг нататък. Има три позиции на седалката като удобната е като на коша и мнпжество позиции на облегалката за глава - за по дълго или късо бебе/дете. Много искам да си я пренеса в БГ, щото не съм виждала такава.
Бънджи взехме едно на Sassy до 12 кг, ако не се лъжа, монтира се на вратата. Като имам време ще пратя снимки.
Виж целия пост
# 509
На нас дядо Коледа ни донесе бънджи. Слагам го предимно вечер, когато е най кисел за не повече от 10 мин. Ние взехме бънджи гащи, ама изобщо не са удобни. Няма дачин сама да го сложа вътре. Трябват двама и пак си е зор. За каката бяхме взели назаем едно на пилсан като пате. Е много беше удобно. Спокойно я оставях вътре и можех да и приготвя яденето. В сегашното, ако го ставя сам, или ще си разбие глават в касата на вратата или ще се преобърне на пода
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия