Боледуване на децата ни - тема 32

  • 36 940
  • 722
# 435
Мейбълин,стискам палци всичко да е наред и да са добри изследванията.Аз също знам какво е да попаднеш на запразнил персонал.Точно преди 2 години на Великден,още живеехме с ММ и свеки и на свеки и стана лошо,закарваме я в болницата,а тя вдигнала кръвно.Е,казвам ти,там я изкараха,че сякаш тя нарочно го е искала и ни изравниха барабар със Земята.ММ беше пощурял и ако не бях го спряла,не знам на какво беше способен.
Силве,радвам се,че имаш добри новини за малката.
Яни,ооф,то все за нещо сме виновни.Ама аз затова все казвам,че който много разбира му го връчам да го гледа.
Лъки,оо,и аз се ядосвам като правят забележки,че не яде.Днеска майка ми затова ме ядоса,защото цял ден яде само една филия сутринта,а на обяд една пълнена пиперка това дете и тя като взе да мърмори,че не яде това дете,е,казвам ти откачих.Казах и да спре да го моли и че той като е гладен си иска.
При нас подейства Ентерола явно.Тази вечер ходи чак,но не беше рядко.

Виж целия пост
# 436
Момичета Hug за съпричастността!
Сутринта изкара жълт сопол.През деня нищо,но хърка.Носът полупроходимбКашлицата стана гадна,бронхитна.Нарядко,но..не ми харесва.Утре сме на слушалка.
Виж целия пост
# 437
Добрутро.  Hug

Ние с вируса съвсем я втасахме. През нощта пак Т на баткото, давах панадол. После започна любимата ми сополива кашлица, при която детето кашля, но сопол не се вижда. Ще звъня на педи, за да обсъдя състоянието. Ще дам може би сироп, но ми се ще да атакувам сопола заради кашлицата. Ще му направя отвара от лайка за носа и ще видя дали педи няма да препоръча нещо по-така за носа.

На малкия пък сополът е уникален - напред, ту гъст, ту бистър, но затова пък интензивен. Абе, вирус. Аз съм по същия начин, но си включвам пулмикорта от днес, защото си имам извинение.

С каката и баткото спим в една стая на едно общо голямо легло, така че чакам и тя да се зарази. Просто тя е пушка с имунитета и винаги се дава последна. Не е вдигала Т май никога (пу-пу) - освен при шарката.

Уми, кураж и на теб!

Дани, излезе ли пусти зъб?  Laughing

Яни, чакаме новини и от твойто педи, за да преценим как да се лекуваме и ние, че май влизаме в отбора на кашлящите  Whistling
Виж целия пост
# 438
оф, отпуши се тоя нос най-сетне.
днес кашлица няма. малко бистър секрет, само напред. минахме през педи, дробчетата са чисти. не ѝ обяснявах за проблемите с ушето, та тя много ни се израдва и каза, че детето е здраво.
снощи мислех да заменя тобрекса с тобрадекс, заради кортикостероида в него, защото мислех, че без него за отпушване няма да минем.
ще изчакам да отмине хремата и започвам пак с надуването на назалните балони, дано се дренира течността от ухото.
Уми, дано се включиш с добри новини.
Дани, радвам се, че овладяхте течното положение.
Мейб, стиснати палци и от нас.
Аш, сополът не се ли повлиява от някакви капки - грипстоп, виброцил, олинт, назик? ако е само бистър, подобни капки би трябвало да дадат ефект.
Виж целия пост
# 439
Ох ,стиснати палци и от мен за всички болнички fingerscrossed  Hug
Виж целия пост
# 440
Ето ни и нас...
Снощи се съдра от кашляне,непрекъснато.Преди да заспи повърна чак от напъване и после се поуспокои и заспа.Слава Богу през нощта не е кашлял,само един-два пъти се обади.Сутринта като станахме пак се започна непрекъснато,ама буквално...не можа да закуси дори.Звъннах на педи-естествено часовете били раздадени,спешно ли било,казвам ѝ,че кашля постоянно и като няма часове поне направление да ми даде за частната и тя се съгласи.Минахме да го вземем(нямаше хора дори и след нас и можеше да го прегледа,ама щом казва,че няма часове,значи няма...уж),отидохме при другата(и без това повече я харесвам като лекар,вярвам ѝ,завеждаше детското отделение преди няколко години,сега е пенсионерка).Гърдите чисти,гърлото малко червено,а според кашлицата каза,че малко издълбоко излиза,суха - фаринго-трахеит(нещо подобно),на амбулаторния лист пишеше ларинго-трахеит,абе нещо от тоя род.Изписа Ериус и Еуреспал,питах я нещо за гърлото-каза "Нищо му няма на гърлото" и така...Не знам кога ще го водя пак,може би в понеделник,дано се пооправи до тогава.Сега се успокои.Дадох първо Ериуса,а след час и Еуреспала.Навън почти не кашля,при докторката от време на време,ама преди да се приберем в магазина до нас като започна да буха...ужасТ,не може да спре.
Това е от нас.Поне аз съм спокойна,че е прегледан и правя каквото трябва по лекарско предписание,пък дано се повлияе  Praynig

Желая на всички спокойствие и здрави дечица  Hug
Виж целия пост
# 441
Яни, стискам палци да намалее тази кашлица при вас и направо да си ходи, ако може. Добре, че успяхте да стигнете до някакво педи.

С нашето педи говорих по телефона и разбира се не беше удобно да се обсъди всичко. Сега ми е някаква каша в главата за илачите, които препоръча. За малкото капки еуфорбиум и цинабсин. За баткото назик кидс и инфлуцид.

Смятам да давам инфлуцид и на тримата обаче, както и да включа назик при каката, за да се свие и нейният "нос" (вкл. всичките му прилежащи части). Това са капки с ксилометазолинов хидрохлорид и, както каза Силвето, може да подействат.

Всъщност не успях да обсъдя с педи, защото тя много бързаше, защо не мога да пръскам от ксилометазолиновите капки на малкото  ooooh!

Също не стигнахме до сиропите за кашлица. Tired
Виж целия пост
# 442
Ами прокашля цялата нощ.Бяхме при педи.После при УНГ.Гърди чисти..за сега.Изписа Ердомед,но каза да го започна след ден два,като започне да одкашля.Изписа АБ капки за нос,които УНГ замени с други с неомицин и кортикостероид,заради голямата сливица..Взе и секрет от гърлото.И стандартните Синупрет,Ериус,Стоптусин.Та от сутринта сме по доктори.Сега се завърнахме.И като слушам как кашля минапомня за предния път и съм обезверена...Дано се оправим без АБ...ама надали. 😞
Виж целия пост
# 443
Аш, за малки дечица ксилометалозин се препоръчва на капки, а не на спрей, защото така по-лесно се дозира. Спреят пръска по-повече от лекарството и е за големи.
За малчо - май е още мъничък за това лекарство Thinking Аз Отривин на капки за първи път слагах миналата година, когато беше на 4г. Преди това не съм слагала препарати с ксилометазолин...Отривина го ползвам само преди лягане, когато много му е запушен носа и се мъчи и не може да диша, съответно не може да спи. Денем не го ползвам...

Яни, а тази пенсионерка педиатърка - не я ли харесваш да се прехвърлите при нея или тя не работи със здравната каса? Ако си доволна от нея, ползвай ЛЛ само за направления, там няма ограничения за педиатър... Peace
Виж целия пост
# 444
Тете, и аз не посмях на малчо да пръсна и ще караме само на еуфорбиум. Макар че, като се бяха закучили нещата миналата пролет с бронхеолита, док му изписа правените капки, а там нали се сещате какъв бъркоч е Simple Smile Каката и баткото ще ги гоня обаче с назик кидс, защото не мога да я трая сополивата кашлица.

Уми, ако капките ви подействат, може и да отървете АБ този път. Дано!
Виж целия пост
# 445
Тета,харесвам я,но не може да я избера за педиатър,частна е.Иначе работи със направления,значи работи със ЗК,но не е джи пи-не знам дали го обясних добре...Тя личната и без това все ни препраща,но тук проблема беше,че тая си брои прегледите-колко пъти си ходил в рамките на направлението(недоволствала съм тук преди по този въпрос).Предния път като бяхме при нея я питах колко пъти мога да отида-първо измънка "два пъти",но я питах,ако детето се разболее пак преди да е изтекло къде да го водя,при личната ли и тя каза "пак тук при мен",можело за две разболявания да се ползва...иди и разбери.Един път тъй,един път иначе.Дано не ми се налага да разбирам  Praynig
Виж целия пост
# 446
А уж здравеопазването за децата в България е безплатно ...
Виж целия пост
# 447
Назикс кидс не го дават за деца под 2 г., сега проверих. Аш, затова не е изписан и за малчо, вероятно..
А иначе аз за Отривина скоро попаднах на спрей и си викам що не го купя, а се мъча с капки Отривин, но тогава прочетох листовката, и видях, че спрей Отривин го дават за деца над 12г. само, а капките-за по-малки деца като нашите стават.
А Назик кидс е спрей доколкото видях в нета и го дават за малки дечица над 2 годинки...сигурно му е по-добра дозировката..

Яни, разбрах те. Детето ми е записано при ЛЛ, който съм виждала 2-3 пъти. Педиатърката ми и ЛЛ на детето работиха в една клиника и се оправяха документално. Винаги съм ходила направо при педи, без да вземам предварително направление. Те се оправяха и оправят и досега, когато педи вече не работи в тази клиника...Та и нашата педиатърка не е джи-пи. Peace
Но важно е да намериш човека, на когото имаш горе долу доверие Peace

Виж целия пост
# 448
Еее,Тета,ти си ударила джакпота направо...В смисъл,че когато нещо те притеснява си отиваш при педи без да се луташ за направления и да броиш дати и прегледи като мен  Crazy
Тя нашата лична педи и тая частната също май са работили заедно,ама не си улесняват пациентите като вашите...всичко е максимално усложнено тук.Да му призлее на човек като му се разболее детето  Tired
Виж целия пост
# 449
Тете, ти наистина си се записала в друга здравна система. Разболяваш се, осигурен си, отиваш на доктор и те лекуват, без да те връщат за направление, или да заплащаш за елементарни манипулации Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия