Боледуване на децата ни - тема 32

  • 36 939
  • 722
# 465
Което ме подсеща, че е добре да потърся застрахователен фонд с покритие за цялото семейство.



В службата сме покрити от Булстрад (за сметка на работодателя) с опция за включване на членове от семейството, като премиите са 20 лв на месец за нас (които ги покрива фирмата) и по 26лв за член от семейството, които ни ги спират от заплатите. Покритието на застраховката е 2000 лв май, които включват 200лв за зъболекар, 200лв за лекарства (включая хомеопатия и витамини, стига да са предписани от лекар и да имаш амбулаторен лист), 100лв за очила (без рамките), 700лв за раждане, 300лв за изследвания по време на бременност и останалите за каквито изследвания си искаш (цитирам по памет). Можеш и да се откажеш по всяко време на годината, като дължиш някакви дребни суми неустойка за денталните услуги и медикаментите. До 15 дни след подаване на искането за refund, ти превеждат сумите по сметката. Сега, не знам дали има някакъв елемент на преференциалност защото сме 400 човека, но със сигурност предлагат и за частни лица. Преди 2 години бяхме на ДЗИ, но нашия HR ги смениха, което ме навежда на мисълта, че Булстрад предлагат по-добри условия.
Това ти го разказвам за ориентир...Ако намериш нещо друго, сподели да знаем.
Виж целия пост
# 466
Което ме подсеща, че е добре да потърся застрахователен фонд с покритие за цялото семейство.

Питах за такова покритие в Дженерали и ми отговориха, че не предлагат пакет за семейство, защото им трябват много хора, за да се разпредели рискът - т.е. като са повече застрахованите, процентът на боледуващите спрямо платените вноски е по-малък. Правели застраховки само през работодател - когато броят на служителите си заслужава. Това е фодът, в който съм застрахована от работата. Ами сега, ако намериш работещо решение, ще го шеърнеш, нали Simple Smile А, сега видях, че Мейбълин е писала за такова...

Фер, ние защо мислиш сме си само ние тази Коледа (за пръв път от 5 години насам)  Mr. Green
Виж целия пост
# 467
Мейбълин, ако искаш да ходиш на частен преглед, поема ли се от застраховката? Като се замисля, в 90% от случаите лекарите не издават бележка за прегледа. Само в определени болници ли може да ходиш или във всички?
Виж целия пост
# 468
Дъждец, поема се. Докторите издават амбулаторен лист, като им кажеш, че ти трябва за фонда. После фондът покрива до лимита, който си е определил. Например фондът казва, че ще покрие 500 лв. за годината. За всички прегледи, които кумулативно не надвишават тази сума, фондът ти дава парите. Ако примерно с 10-ия преглед на стойност 50 лв. минеш над сумата от 500 лв. (защото досега си имал 9 прегледа за около 480 лв.), няма да ти върнат парите. 
Виж целия пост
# 469
Дъждец, можеш да ходиш във всички болници, клиники, лаборатории и тн, просто в някои определени (от застрахователя дават списък) не плащаш, а само си показваш картата със застрахователния номер. За всички останали трябва да си искаш амб. лист, фактура, касов бон и рецепта (последното ако е релевантно). Същият пакет от документи важи и за частните прегледи. Законно ли е да не ти издават бележка за прегледа или поне амб лист със свалена анамнеза?
Виж целия пост
# 470
Не е законно, но какво мога да направя. Когато си на зор, можеш ли да се разправяш с някой от тях?
Тези дни обикалям болниците с майка ми. Примерно нито един от неврохирурзите не издаде нищо. Как да му кажа, като после един от тях ще я оперира?! Отвън чакаха още 10 човека и е цяло чудо, че изобщо влязохме.
Виж целия пост
# 471
Дъждец, разбирам те, но нямат право да откажат амбулаторен лист. Казваш, че ти трябва за фонда и това е   Rolling Eyes Може да влязат в положение, пък и може сестрата да го попълни, може и по-късно ...
Виж целия пост
# 472
Значи те ще я оперират,  но няма да ти дадат документация... Как става тази работа. Това е сериозна процедура...
Виж целия пост
# 473
Момичета, благодаря ви за пожеланията  Hug Да ви пожелая и аз много здраве, много любов и щастие в семействата ви през новата година!
Моето дете дълго нямаше личен лекар по ЗК и ходехме само на частно (имаше при раждането, но след няколко месеца се скарахме, не ми се влиза в подробности защо), но като тръгна на ясла ми стана много неудобно така защото лекарката идваше да преглежда в медицинския център има-няма по веднъж на 2 седмици, а на мен ми трябваха бележки за градината, отделно че си имахме нужда и от прегледи с якото разболяване в началото. Сега пак, като има нужда от преглед в извънработно време, ходим на частно, обикновено в Токуда, като има нужда от специалист също я водя направо на частно, не тормозя никога личната по телефона, Абе въобще идеалните пациенти за всеки ЛЛ сме  Mr. Green и въпреки това пак с триста зора намерих ЛЛ по каса, когато ми се наложи. Или не искаха да записват въобще нови пациенти, или записваха само новородени. Сегашната да ни е жива и здрава, колкото и рядко да ходим, доволна съм, не съм ѝ искала никога направление, но за изследванията за градината например по-скоро тя ме гонеше да ми даде, отколкото аз да ѝ се моля.
Виж целия пост
# 474
За тези фондове скоро четох тема тук в мамата, но нещо много сложно ми се видя Rolling Eyes

Яни, не се притеснявай да викнеш линейка по празниците, ако ти се наложи за детето. За дете винаги идват. Или можете да отидете направо вие в спешния кабинет, ако има нещо, което те притеснява покрай състоянието на детето. Дано не се налага де. Но да знаеш и да не се притесняваш, варианти има, нищо, че са празници.

Фер, разбирам те с храната и диетата. Моето като до 3г. беше без яйца, мляко, подозирах даже майка ми, че му дава тайно Rolling Eyes от забранените храни и веднъж се престраших и направо я заплаших Mr. Green В смисъл обясних й, че съм твърдо против и да не й и минава даже през главата..Мисля, че се съобразяваше в краткото време, когато го гледаше...Но определено е трудно, гледат те като извънземно, питат защо мъчиш детето, ама дай му мъничко да си опита - това от близки реплики. Което е голямо глупост - щом сме с алергия, организма не трябва да има досег с  алергена, па макар и залък...ама иди им обясни....Абе борба си беше.. ooooh!

Ален мак, за болки в коремчето може да даваш Рекомфорт....на колко беше детето?

Аш, моят пък постоянно вади едни лепкави мечки от носа си и се опитва да ги мажи навред Mr. Green, ама бързо му обясних за какво са кърпите. Сега пък за една мечка ползва отделна мокра кърпа, после не иска да я ползва, че била вече мръсна ooooh! Само за пакети с мокри кърпи ще работя май... Mr. Green
Виж целия пост
# 475
Тета,мерси  Hug  bouquet
Моето понамали кашлицата значително след третия прием(вчера на обяд,снощи и тая сутрин) на Еуреспал.Не смея да се зарадвам...Дори хапна малко.

Тета много ме разсмиваш с тая
"мечка"  hahaha  Joy
Виж целия пост
# 476
А, що...вие "пилета" ли им викате? Joy

Аз като ходех на ДГ, така им викахме, сега може да е архаизъм, знам ли Thinking
Виж целия пост
# 477
аз съм запомнила Тета с “мечката“, много симпатичен лаф  Laughing
Виж целия пост
# 478
Не е лаф, момичета, истина е Naughty
То не е много прилично така в ефир да се изразявам разговорно, ама карай... Laughing
Виж целия пост
# 479
аз им викам “корички“ и малката така покрай мен, тя първо сама си ги беше кръстила “лепилки“  ooooh!
по мое време не си спомням как са ги наричали, не знаех, че има жаргон и за това  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия