Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво означава КС?
Какви са симптомите на варицела?
Какви са препоръчителните лечения за варицела?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво означава КС?
-
Какви са симптомите на варицела?
-
Какви са препоръчителните лечения за варицела?
За лечение на варицела се препоръчва поддържане на кожата чиста и суха, избягване на чесане на пъпки, наблюдение за признаци на инфекция и осигуряване на комфорт за детето. Освен това могат да се използват лекарства като Натриев цитрат, Вомитусхииль, Пробиотици, Хидратин алфа и други за облекчаване на симптомите.
-
Как да се справим с повръщането при деца?
-
Какви са препоръките за предотвратяване на честите заболявания при деца, свързани с посещаването на ясла или детска градина?
Лекува си, при това доста успешно
. Два астрономически часа седяхме пред отделението. Беше пълно с деца, чакащи за техните си болести, които по принцип не са заразни, все пак е онко-хематология, но имаше едно 5-месечно с бронхит, а и все пак е болница, вирусите са навсякъде...Връчиха ни резултатите от Германия - потвърждават диагнозата, болен е от хемофилия, а аз съм носител, тоест е наследствено, а не някаква вътреутробна мутация, както се тиражираше преди. Излезе и нова версия, че може аз да съм го наследила от майка ми, а не баща ми (за който съм убедена, че не е болен от това)...ММ му потънаха гемиите, като типичен Рак се затвори в най-дълбоките си дълбини, плака, преувеличава неимоверно, изкарва го смъртна присъда. Аз съм друг тип добитък, дето в такива стресови ситуации изпадам в някакъв психически ступор, губя си чувствителността и се мобилизирам. Отне ми време да го успокоявам и окуражавам за бъдещето...Очаквам да се срина и аз по някое време, но след като се уверя, че той се е възстановил малко, защото няма как и двамата да не сме читави да бутаме ежедневието все пак.