КГБ = Клуб на Готините Баби - 164.

  • 68 701
  • 734
# 420
Привет!
ЧЕСТИТ ИВАНОВ ДЕН!
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ И ТЕХНИТЕ СЕМЕЙСТВА!
Благодаря за поздравите към моите именници малък и голям Иван.
В момента изпратих едни гости,продължаваме с други.
Купона е на макс,ако не друго у нас винаги е весело.
Поздрави от ММ и мен за всички вас.

Виж целия пост
# 421
Честит празник на всички именици в темичката ни!
Носете с гордост най-българското име!
Бъдете здрави  и щастливи!
Наздраве!
Виж целия пост
# 422

 Добро утро, бабетки! По новому днес е БАБИНДЕН! ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ЗАРАДИ НАЙ-ЦЕННОТО НИ - НАШИТЕ ВНУЦИ!
Първо кафето с парче торта - да си подсладим живота:

           
Виж целия пост
# 423
Добро ви утро , мили ми приятелки ! Хубаво да ви е днес!

Току-що погледнах през прозореца – Снежна Витоша е погалена от червено и златисто слънце – като на картичка от Алпите (Айдеее, отнесох се Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes)

И от мен "Да ви е сладко"



У нас всенародните празници приключиха снощи. Благодаря за поздравленията и пожеланията към моите хора. За месец (09.12 – 07.01) имаме 4 именни дни и два рожденни дни. После цяла година затишие

За бабин ден – честито на бабите !Освен да се отъркам във вас , та и мен да ме “полази”

" ТАЙНАТА НА ЩАСТИЕТО Е ДА ИМАШ ПРОСТИЧКИ ЖЕЛАНИЯ И СЛОЖЕН УМ . ПРОБЛЕМЪТ Е ТАМ , ЧЕ ЧЕСТО УМЪТ Е ПРОСТ , А ЖИВОТЪТ - СЛОЖЕН .
/ Фернандо Саватер /

Ако някой го интересува:
Скрит текст:
800-ГОДИШНА РЕЦЕПТА ЗА СЪРДЕЧНИ БОЛЕЖКИ
.. повлиява както дребни болежки, свързани с него, така и сериозни заболявания.Ако страдате от остри режещи болки или сърцето ви прескача, особено след състояния на стрес,
10 пресни стръка магданоз (без корен)
Един литър домашно червено или бяло вино
2 лъжици винен оцет
300 грама натурален пчелен мед
Сложете стръковете магданоз заедно с листенцата във виното, като добавите 1-2 супени лъжици от чистия оцет.Варете течността на слаб огън за около 10 минутки. След като добавите меда, оставете да ври още около 4 минути и сложете още горещата отвара в добре измито шише. Затворете добре.Приемайте от отварата всеки ден по една голяма супена лъжица, докато проблемите не отшумят. При по-тежки проблеми е нужен по-дълъг прием.

ЕДНА ЛЪЖИЦА ОРИЗ НА ГЛАДНО ЗА ПРЕЧИСТВАНЕ НА ТЯЛОТО
Предлагаме един начин за пречистване на организма, препоръчван за по-възрастните хора./ние не сме от тях/ Той не е агресивен, а напротив - щадящ, безопасен, лесен и достъпен. Накиснете за 1 нощ ориз в тенджера, на сутринта излейте мътната вода и го залейте с прясна вода. Сложете на бавен огън, изчакайте, докато кипне и бързо махнете от котлона. Изсипете водата и ориза в сито, изплакнете обилно с течаща вода. Процедурата по заливането на ориза с прясна вода и завирането му трябва да се повтори 3 пъти. После оризът е готов за пречистване на организма.На сутринта на празен стомах изяжте 1 супена лъжица ориз. После не яжте и не пийте нищо в продължение на 3 - 4 часа. Пълният курс на пречистване е 2 седмици. Това е периодът, през който тялото ви ще се изчисти от токсините и трайните натрупвания. За да подсилите положителния ефект, може да ядете по 1 супена лъжица ориз и преди вечеря, като после хапнете само овесена каша със сушени кайсии. След пречистващия период ще се чувствате много по-свежи, подмладени и енергични. Освен това, на всяка цена ще нормализирате теглото си.

Виж целия пост
# 424

Добро утро и от мен, бабетки-кокетки и небабетки!  hahaha

Ех, този Бабинден. Всяка година по два пъти го празнуваме, май. Ама, няма лошо. Хубаво е да има празници.

Ние май се разболяваме.  Малкият мъж е с температура от вчера, че може и от онзи ден, ама не сме я мерили. Бая се почудих дали да го пратя в училище вчера, ама той като рече, че ще ходи и отсече. Снощи сложих термометъра и изненада. Днес ще стои у дома и дано до понеделник да е свеж. Мама и нея отново я боли това-онова и май няма да се размине антибиотика. А баба и дядо се пробват с бабини превантивни илачи. Докладвах.  Laughing


Днес ви поднасям много мило, даже невероятно стихотворение за баба. Щом денят е Бабин, нека бъде!


Скрит текст:
Мария Донева

Бабичка една

С пръсти, изцапани със химикалка,
мила, бъбрива, и смешна, и малка.
Още на пътя отчупва от хляба.
Боже, и тя е на някого баба?!

То е направо дори неприлично -
другите баби изглеждат различно -
повече мрънкат и повече шетат,
щом ги погледнеш – накуцват и кретат,
бабешка мафия от поучителки,
с грохнали кокали, пра-пра-родителки.

А пък ей тази, с палтенцето врабешко,
не е прихванала нищичко бабешко,
вечно заета да ръси вълнения,
смешки и мръснички стихотворения.

Нещо с дантела, на слънцето проснато,
нещо невинно, добро, недокоснато,
хубава мисъл, небрежно изпусната,
в миг неуверен – прехапана устната,

вкусно живее, дори допълнително
иска да вземе. И нищо мъчително,
тъжно, погубено тя не споделя.
Тя си живее в безкрайна неделя.

Смешна и шантава бабичка. Само че
има във нея подскачащо пламъче.
Странна е и я избягват съседите.
Тя сам-сама си поправя повредите.

Внуците идват един път в годината.
Тяхната баба за тях е родината,
тяхната малка и весела бабичка,
странна и смешна, и крехка, и слабичка,
бабичка-огън със нейни си навици.
Вечер във скайпа им праща наздравици.

Толкова умна, в добро настроение.
Да e далече си е разхищение.
Плаче на ум, а на глас се шегува
и във един екземпляр съществува.

Виж целия пост
# 425
Маринче , много ми допадна стихотвотението. Усмихна ме и ме зареди .Изкефи ме-както бабичката
Мисля , че този дух много подхожда на нашата темичка....

Бързо оздравяване на малкия мъж и на всички около него. И ние с ММ около новата година бяхме в подобно състояние. Този път се лекувахме с разни илачи, които бях купила от Истанбул / аерозал за болки в гърлото ; нещо като Фервекс и др. - много по-ефектни от нашите (мнения на лекари) и по- евтини/ Може и внушение да е , но се оправихме за 1-2 дни .
Виж целия пост
# 426
ЧЕСТИТ БАБИНДЕН, БАБЕТКИ-КОКЕТКИ!   cheers
ДА НИ СА ЖИВИ И ЗДРАВИ
ВНУЦИТЕ, ДЕЦАТА И НИЕ СЛЕД ТЯХ!  newsm10
ДА СМЕ ЖИВИ, ДА СМЕ ЗДРАВИ,
ЛОШОТО ДА НИ ЗАБРАВИ,
ДА ИМАМЕ ЩАСТИЕ, УСПЕХИ
И ПАРИ ЗА НОВИ ДРЕХИ! 
ВЕСЕЛ ПРАЗНИК!


 Heart Eyes Hug Two Hearts newsm68 newsm10
Виж целия пост
# 427


Скрит текст:

Има си баба внученце. Мъничко, ала хитричко. Ядат му се ябълки. Но кошницата високо.

— Бабо, била ли си мъничка?

— Била съм, бабиното. Който не е бил мъничек, не може да остарее.

— По-добре да не си била малка, че да не остаряваш.

— Ех, де да съм знаела, бабиното.

— Бабо, когато си била малка, играла ли си с топка?

— Играла съм.

— Бабко, земи една ябълка от кошницата! Хвърли я като топка да си спомниш младите години. Аз ще се мъча да я хвана. Ако не я уловя, ще се натърти. Не бива да се слага в кошницата. Може да изгние. Ще повреди и другите ябълки. Ще я умия и ще я излапам.

— Ами ако я хванеш? — пита баба му.

— Ако я хвана, направо ще я изям, да стана голям, та ябълки да си вземам сам.
Край

Ран Босилек

То  празникът е ден на родилната помощ,баби са се казвали някогашните акушерки,но защо да не се присламчим,нали без нас няма да има децата ни,и  внуците ни,нали без нас няма кой  да се радва толкова  разглезващо .
Времето е болестотворно  и простудно и  грипно ще дойде...По-малко  да са болестите и болните,  и грижите на бабите,че те треперят най-много....

Танитка пак във вихъра ,не пропуска новите дрехи...ама така е като е все на сцената на живота.Аз съм заключена и на топло,вчера бях готвачка ,днес ще съм друго,щото храна си имам.По  няколко часа  да не съм капо цял ден ,да има нещо пипнато...иначе съм мързел ,не като вас,девойки на работа ...Като си нямам на кого  да шетам,кого да наблюдавам и дразня...
Само снаха може да се дразни без нищо да правиш,и  нея  няма та   съм си добре,не ме мислете.

Ама такова кафе видях ,на баба внуците са в него...малко късно за кафе,та ....

Виж целия пост
# 428
Привет девойки Hug
отварям форума, пак некъв празник. Бе кой ги мести тия работи не знам, по попски стил ли е , що ли е. Еми чудя се, защото мойта щерка е родена на 15.1. Ако си спомняте навремето, родилките оставаха в болницата минимум седем дни.  Та на 21. 1 дойде в родилното телевизионен екип по случай бабин ден, а тогава болницата по пътя  към Овча купел  беше съвсем нова, модерна  и представителна. Влезли при бебетата и след това всички  акушерки дойдоха да ми кажат че снимали моята щерка като най хубавото бебе newsm68 newsm53.
Иначе ако някоя е забелязала че полипсвах, у нас все още е балаган, но вече е полу. Майсторите свършиха, но подреждането всичко на място става баааавно бааавно.Нали младите са на работа, като се върнат вечер кое първо да хванат.Но важното е че мръсотията свърши, сега е изчистено, боядисано, паркета здрав и читав е сложен. Четвъртък е ден в който от общината минава камион да събира домакински вещи. В сряда вечерта натрупахме навън столове, бюра, маса и още един тон работи, на сутринта за камиона гледаме не останало вече почти нищо. Ама пък се радвам че отиват при хора дето имат нужда. А зет ми се смее, кани ме да отидем на местния битак, да си ги купим обратно Joy . Както и да е, боли ме когато се хрърлят хубави неща, а много се радвам, когато има  някой  на който  да му служат .
Днес се очаква пак да се върне зимата. От снощи заплашват с проливни дъждове, ама де ги. newsm78 Имаме много столове от пластик за двора, бяха под един навес , но са се измърляли от пясъчните бури. Та реших да ги измия този път не за моя сметка.Разпръснах всеки поотделно в двора да се измият от обещаните проливни дъждове. Да видим колко ще ги огрее Joy Иначе през нощта имах чувството че навън е Сибир и ще ми  литне стаята, такива ветрове свистяха Joy
Та така отчетох се подробно, детайлно.А да , вчера вечерта видях на много места във фейса все чиститят националния празник ивановден. Наистина ли са измислили такава простотия или се кодошат newsm78
Хубав уикенд мили девойки Hug
Виж целия пост
# 429
Здравейте красавици.
Днес здраво поспах. Станах чак към обяд. А у дома тихо, тихо...Скучно.
Гледам кафета, пастички, други вкусища... НЕ!!! Твърдо НЕ!

Не щъ ни хляб, ни пасти, ни кифтета,
от странна лудост съм обзета.
Паласки вред стърчат трагично,
мъжо ма гледа все критично.

Затуй подкрепа вий ми дайти,
проблем страхотен е шъ знайти.
Аслъ на сичко съм гутова,
да съм кат Ана Курникова.

Невъзможен глад от днес мъ гони,
не влизам в никви панталони.
Реших! Шъ фърля мазната мекица,
шъ ставам първа убавица!

Автор Неизвестен Simple Smile

Днес съм решила да оправя кухнята. Смятам, че до довечера ще сколасам.
Нямам навик днес да празнувам Бабин ден. Стринка ми беше акушерка и тя казваше, че си празнуват празника на 21. януари. Винаги тогава я поздравявах. Жалко вече я няма...

МАРИНКА, дано бързо овладеете положението. Поздрави на моя човек! Hug

Гушкам ДОБИ, АЙША, МИМИТО и ЯНКА, също ИХА, ТАНИТА и БОРЯНКА.
ГЪБКЕ, смая ме с твоя пост от четири реда hahaha Joy Туй ни мой си ти...

Хайде пак да подхващам работата, че току вижте леглото ме привикало. А каква интересна книга чета...

До после newsm47 

ПП Ето с коя дружка се сбутах на входа. С Кари. Липсваше. То е ясно. Ама като знам, че правехте ремонт, какво да те закачам. Само до писане ти е било. Честито ви подновена, отремонтирана къща. Направо ще си на биг далавера, ако дъжда измие столовете Joy  За Иванчо президент и Иванов ден национален празник е шега разбира се. Хайде, не мислиш ли да прелетиш разстоянието и пак да си с нас? Hug

Виж целия пост
# 430
Мили момичета! Честити пропуснати от мен празници и поводи! Честита Нова година! Честита Коледа! Честити именни и рождени дни на всички! Да сме здрави и щастливи и да ни се случват само хубави събития!

 Преди няколко минути ми пуснаха нета и бързам да се обадя,че вече съм на моя територия. Не съм чела темата от месеци и сега ще го направя.
  
Липсвахте ми!
Виж целия пост
# 431
Урааааааааа

Яжка вече е при нас  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 432
Мило другарче ЯЖКА, приготви се да четеш мнооого, все едно приказките от 1001 нощ. smile3529
Привикваш ли към родната действителност?
Виж целия пост
# 433
  Родната действителност ме връхлетя и повали. Започнах с Виваком и го преодолях.Сега се боря с Енергото. През ноември е имало силни гръмотевици и комшиите са пострадали с изгорели ел.уреди.Вероятно тогава ми е прекъснато заземлението на ел.инсталацията.Сега тока ми спира постоянно и го пускам с крана на топлата вода. hahahaСмешно е,но може да ми пострада климатика или някой друг уред.Днес чаках 4 часа техниците на Енергото/напразно/Утре ще търся частен майстор.
Виж целия пост
# 434
Добре дошла в България!Малко зловещо звучи,но се надявам бързо да си припомниш  родната действителности  да не се стресираш  много...Иначе се радвам,че  си тук,липсваше ни много...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия