. За Андрей асоциациите са ми същите, но е вярно, че името е по-познато у нас. Както и да е, хубави имена, славянски ( с гръцка жилка
Аз държах да не си кълчат езиците родата в бг и да си имат имен ден( имат и двамата) и достатъчно различно,че да не го носи всяко второ дете. В класовете им тук са единствени и в бг по площадките не са чак толкова много. Аз също имах съученик Алексей( майка рускиня) и няколко Андрей познавам без да имат руска връзка.Понеже тук има от всякъде,ми е направило впечатление,че и двете имена са познати и използвани и в други страни в Европа.Аз също се чудя на повечето родители,които толкова държат да са уникални,че измислят някоя велика простотия накрая. Преди да родя първото дете ми подариха една книга с 5000 имена от цял свят. Дълго я четохме и пак се върнахме на начална позиция.Смятам,че и на двамата си им подхождат имената и значението им
Препоръчани теми