Защо се разведохте?

  • 49 870
  • 336
# 150
Нямам точна дефиниция за "соц брак", но има такова нещо и като че ли наистина е причина за разводи.

Изобщо всеки брак, сключен защото трябва и "за обществото". Да, може да са се обичали, ама това е било в началото, останалото- мъка...
Виж целия пост
# 151
Доста бракове и преди соца са се сключвали заради обществото. Било е срамно да не си женен/омъжен.
Времената са били такива в цял свят.
Виж целия пост
# 152
Както е било срамно и да се разведеш. Особено важно е било какво ще кажат хората и разводите са били рядкост. Затова и на мен ми се наложи да търпя това недоразумение "брак" на моите родители години наред. Пълна простотия....
Виж целия пост
# 153
То за някои хора и в днешно време е срамно да си разведен... ставаш "втора ръка" човек (за справка свекърите ми Stuck Out Tongue), а децата от такова семейство автоматично са "развалени" (аз съм дете на разведени родители и родителите на бившия ми бяха много против нашата връзка, защото съм от лошо семейство)...  newsm78
Виж целия пост
# 154
Да и в днешно време много хора отричат развода. Ето пример - мой близък иска да се раздели със съпругата си, но тя отказва категорично, защото било срамота! А са по на 40 и няколко години! В тях са страшни панаири, взаимни изневери, но брака да си стои.
Виж целия пост
# 155
Ако живеят в малко населено място, може.
В големите градове на хората отдавна не им прави впечатление кой е разведен.
Виж целия пост
# 156
В София живеят! Е не е мегаполис, но за нас си е голям град.
Виж целия пост
# 157
Винаги може да си останеш женен - за някои хора нещастния брак е за предпочитане пред развода.  Peace В този смисъл те не са чак толкова нещастни - не ги мислете  Grinning
Виж целия пост
# 158
В София живеят! Е не е мегаполис, но за нас си е голям град.
Не случайно казват за много хора, дошли в града:
"Може да излезеш от селото, но селото не може да излезе от теб"..........
Виж целия пост
# 159
В София живеят! Е не е мегаполис, но за нас си е голям град.
Не случайно казват за много хора, дошли в града:
"Може да излезеш от селото, но селото не може да излезе от теб"..........



В много твои постове виждам, че отношението ти към хората от провинцията е негативно, но тук не знам къде е селото, като жената е кореняк, айде мъжът  е от близък град. Това, че един човек е от столицата не го прави по-по от другите.
Виж целия пост
# 160
Разделихме се, защото моите приоритети след раждането на децата се промениха. Оказахме се различна порода хора  Whistling Пътя до мечтите "ни" различен, забавлението ни - различно, разбиранията - различни...
После разбрах, че на него всички тези различия са му тежели, но си е мислил, че ще се променя  newsm78 В един момент просто спряхме да се избираме!
Виж целия пост
# 161
Доста бракове и преди соца са се сключвали заради обществото. Било е срамно да не си женен/омъжен.
Времената са били такива в цял свят.


То и в наши дни много сключват брак заради натиска на обществото и родителското тяло.
Повечето ми много близки приятелки си го признават най-искрено... И за да не са сами, разбира се, след една определена възраст.
Някои се разведоха, а 1-2 ходят на психотерапевт, защото са изпълнили чужди желания, омъжвайки се леко насила и това е генерирало други проблеми.
И при мъжете го има. Дори един приятел също ходи на психотерапевт, изтъквайки горната причина като основна.

Виж целия пост
# 162
Моят случай е абсолютно тривиален - позамогнал се мъж, младо гадже...От дистанция на времето мога да кажа, че отношенията ни са били обречени и по-добре, че нещата се развиха в период от живота ми в който по-лесно можах да преживея всички гадости и помия, и най-вече без деца, които да страдат!
Ако можех да върна времето назад, единственото което бих променила щеше да е да си тръгна първа и да не бъда толкова всеопрощаваща! Благодарна съм му за хубавите моменти, защото е имало такива, а гадостите ги помня до толкова, че да не позволявам на някой друг да ми ги причинява!
Виж целия пост
# 163
Бившият също с години беше вегетарианец и нямахме проблем. Проповядването почна с веганството. Crazy
мисля, че проблема не идва от начина на хранене, а от обявявяването му за божество. Новата жена го обожествява, издига, пази божествената семка, а ти го принизяваш, омърсяваш и изцеждаш, вмирисваш аурата, а си и с прецакана карма. лоша жена си ти.

Отдавна не бях чела нещо толкова ограничено като жалбата Анонимен.
Виж целия пост
# 164
Моят четеше някакви книги как ако на мъжа не му върви, то за това е виновна жената, която с енергията си не го подкрепя достатъчно. Особено ако откаже да се извисява духовно- тогава направо го дърпа надолу.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия