Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9

  • 53 849
  • 889
# 645
Може и да си е до организъм, но често и самото бебе го причинява.
Моите зърна винаги са излизали плоски от устата на бебето, защото той има къса юздичка и не захапва правилно. Но се научи да яде. Когато, обаче, пораснаха зъбите му, започна ежедневно да ме боли и трябваше да коригираме наново. И тогава не съм получавала вазоспазъм и не можех точно да разбера какво е(макар, че ме е боляло). Но тук, покрай растежа на зъбите се случи и хо отдавам само на захапката му, друго ново не е имало.
Етаниел,а дали не е в някакъв нервен период? От онези "кризи" на растежа. Или да са започнали зъбите. Моят син не захапва добре(като за него) от лиготия и от болка, когато излизат зъби.
Виж целия пост
# 646
Ирайн той няма два месеца...не са зъби...нещо не е наред, ама не знам какво...днес го събличах гол и така сукахме, подобрих позата (щото той беше благосклонен да я промени като остана само по памперс) и не се поличават спазми на зърното...но пък като му намалее струята и пуска и не иска да суче, а хленчи, че е гладен...слагам го по два пъти на двете гърди (пинг понг)....само шише го оправя...само тогава е доволен и се усмихва, а аз със помпата изцеждам, не е като да нямам мляко...
Виж целия пост
# 647
Да де, ама той при мен сучеммного нервно и постоянно пуска зърното...смених сто позоции и помещения...не иска да суче и това е! След това реве от глад и се наложи да цедя и да му дам шише да миряса...
Как ще продължим не знам
Освен като в началото skin to skin и голи в леглото и това е Sad
Виж целия пост
# 648
Синът ми нямаше проблем- шише, гърда, залъгалка, сега, обаче с малката след шишето развалихме и захапка, и желанието да се понапъне като намалее струята. Може и при вас в следствие на шишето да се получава така.
Виж целия пост
# 649
Да, най вероятно...още повече, че той в началото беше захранен със шише и гърдата дойде впоследствие насилствено така да се каже...аз избягвам са давам шише, но като много реве цедя и давам...нямам нерви, а и много време да пробвам с лъжички и други способи...
Ще отида на ЛЛЛ среща и ще ги помоля за подкрепа, то се е видяло...някой по вещ трябва да види къде бъркаме Simple Smile
Виж целия пост
# 650
Как може да се установи дали при мен е налична млечница?
Устната кухина на дъщеря ми е чиста, при мен обаче има чувство за гъделичкане/сърбеж по ареолите и в зърната. Не ме боли - нито при кърмене/изцеждане, нито след това. Няма промяна в цвят, вид, не се бели кожата и е здрава без наранявания. Не съм имала гъбични инфекции и през бременността включително. Само това усещане за гъделичкане/сърбеж. Появява се и по цялата гърда, когато се препълнят.
Преди десетина дни бях на кожен по друг въпрос свързан с кожата на гърдите и зърната, но тя не отбеляза някакви проблеми, а и тогава не ми правеше особено впечатление, но сега се притесних нещо.
Аз рани имах само в родилното, после не съм допускала, но съвсем до скоро ме болеше ужасно при кърмене, особено при захапването. При изцеждане не.
Виж целия пост
# 651
И мен ме сърбят гърдите от време на време. При млечницата би трябвало да има някакво външно проявление - зачервяване, побеляване, белене.
Виж целия пост
# 652
Vermilion, нямам идея при така описани симптоми, предполагам, че не. Както казва Лейди, трябва да има нещо външно.
Аз да питам по темата, малката е със силно бял език, как да го почистя? Честох за марля със сода, но ми се струва малка за такива експерименти, давам вода с лъжичка, пие една, но не се измива. Не мисля, че е млечница, защото е само езика.
Виж целия пост
# 653
При нас големи драми (извинявам се, че не мога дапомогна на другите мами)....тия вазоспазми не отминават...в смисъл след кърмене се появяват и след някакви минути изчезват, но гърдите ме болят и неприятно усещане има...
Още повече, че най напипах запушено каналче...твърда част в долната страна на зърното в ареолата Sad
Може ли да има връзка между двете неща? Запушен канал, оттам неправилно сукане, оттам вазоспазми?
Днес на обяд какво се случи: сука господина от двете гърди, не беше доволен и гленчеше...айде пинг понг...и като почна едно дране! Рев до небето...какво става...взимам помпата, цедя след пинг понга - 80 мл от двете, като това го постигам за 5 мин щото изревава света Sad, давам ги тия пусти мл и си ги изпива като пич Sad
Защо така не може да суче добре от гърдите? Явно мляко има, но не стига до него?
При такива случаи ми иде да зарежа всико! Хубаво кърмене, ама не на всяка цена...това си е мъка за мен, за него, за околните...а и като гледам как си предпочита шишето изобщо няма да му липсва гърдата Sad
Моля дайте съвет какво да правя...
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 654
Vermilion, нямам идея при така описани симптоми, предполагам, че не. Както казва Лейди, трябва да има нещо външно.
Аз да питам по темата, малката е със силно бял език, как да го почистя? Честох за марля със сода, но ми се струва малка за такива експерименти, давам вода с лъжичка, пие една, но не се измива. Не мисля, че е млечница, защото е само езика.
50/50
Някои лекари отхвърлят търкането с марля и сода, защото се разнасяла млечницата, ако е такава. Понякога езичето побелява от самото мляко. Наблюдавай бузките, венците и горното небце. Появи ли се побеляване, първоначално леко прозрачно, а в последствие плътно бяло, значи е млечница. Може превантивно във водата за изплакване да слагаш по мъничко сода, но за толкова малко бебче не знам дали е добре. Иначе - задължително изплакване с водичка след хранене - една лъжичка, еена да е, все е нещо.
Виж целия пост
# 655
Etaniel, това което описваш се случва и на мен с бебето. Само, че аз вероятно, защото кърмя за втори път, приемам нещата коренно различно. Да не говорим, че синът ми вече минава 6 килограма, което очевидно говори, че яде и наддава. Нормално е да плаче бебето, както и да изпива на екс изцедено мляко след хранене ( кой се отказва от лесното). Има периоди, в които и моето се дърпа от гърдите и реве. Аз не го отдавам на глад, по-скоро е нервност някаква ( ако не е спало) или струята му е мн.силна. Бебе, което ака и пишка по n-пъти на ден няма как да е гладно.
Вазоспазмите не минават за ден, слагай топли компреси след всяко кърмене.
Виж целия пост
# 656
Lady, радвам се за вас и доброто наддаване. На мен също ми е второ и уж имам някаква памет от преди, но ми се искаше някак си нещата да вървят плавно към подобрение...
А това, че мога да изцедя над 80 мл след като той е бил на гърди и реве, за мен значи, че не е успял да ги изсмуче
Да ти кажа, когато не е гладен ми е отказвал шише с кърма...т.е. Невинаги пие от шише, а само когато не му е достигнало от гурдите...
Ще слагам компреси...ще видя и с тоя запушен канал какво ще сътворя...ще взема пак лецитин, ще му слагам брадата към болното място...
Ще трябва и аз да го измеря контролно...от 3 седмици не сме го мерили...
Лейди твойто на колко месеца е? Заедно ли бяхме или се лъжа?
Виж целия пост
# 657
ZOi  моето беше така винаги с бял език. Вода отказваше по всякакъв начин. Нищо не съм правила, като не беше млечница какво да го тормозя, казваха ми че е нормално за кърмено бебе. Не съм имала проблем.

etaniel мила  Hug защо не даваш от шише. Имам приятелка и нейното така не пожела да суче и си се кърмиха през шише до края.
Лошото е че ти трябва да цедиш като луда всеки път и няма да можеш да мръднеш никъде. С кърменето си е по лесно, но пробвай известно време да даваш от шише и по натам пак от гърда.
Виж целия пост
# 658
За топчето, ако боли наистина вземай лецитин, за ден-два ще се отпуши.
Моето бебе е на почти 2 месеца. Суче на час и половина, два, три - много различно. Нощем също има поне 2 кърмения. И при мен се случва да реве след хранене, то даже да не реве не ми се е случвало. Изобщо доволен и спокоен за момента не е бил Simple Smile. Но видимо наддава, ака постоянно, ако не сменя памперса след хранене пропуска до следващото. Е какво да го мисля тогава.
Брат му сучеше на три часа, като часовник беше и през останалото време спеше. Сега нямам този късмет, но поне съм спокойна, че расте.
Виж целия пост
# 659
Lady, да значи заедно сме Simple Smile, кажи сега, че и баткото е на 8 и сме близначки Simple Smile
При мен се случва да е доволен все по често, гука, мяука, заглежда се по играчки и слуш музика...затова като реве търся причина да я отстраня
Иначе суче също така рзлично...само нощем ми оствя два пъти по три часа пауза
Ака добре (вече по рядко но обилно), пишка много...от три седмици не съм го мерила, ще звънна на педиатърката да мина през кантара...
Значи си е и до дете явно, той мъжът ми се шегува, че ние сме дом за благородни девици и престолонаследници (щото всеки нещо капризничи) Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия