Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кои продукти на Wella Professonnel и Wella SP са препоръчителни, как влияят върху косата и кои серии са популярни с техните предимства за косата?
Каква козметика трябва да се използва след боядисване - протеинова или хидратираща?
Какви продукти се използват за уплътняване и обем на косата? Кои са най-добрите продукти за уплътняване и обем на косата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кои продукти на Wella Professonnel и Wella SP са препоръчителни, как влияят върху косата и кои серии са популярни с техните предимства за косата?
Отзивите за продуктите на Wella Professonneal и Wella SP варират. Някои потребители се радват на сериите като Wella SP Specialist Hair & Scalp Experts Pre-Service Treatment for Colour & Perm, докато други не са впечатлени от други продукти на марката. Важно е да изберете продукт, който отговаря на специфичните нужди на косата и да следвате инструкциите за употреба. От марка Wella Professionnel и Wella SP има различни споменати продукти и серии като Luxe Oil, серията за боядисване в червено коса, шампоана за чувствителен скалп без аромати, обогатен с алантоин и бетаин, както и червената маска за нормална коса. Отзивите за тях са смесени; някои хвалят боята Colosteon, но има и отрицателни отзиви за някои от маските и шампоаните, които не са оставили силно впечатление. Освен това има коментари, че продуктите на марката са по-подходящи за естествена коса без третиране, като някои от тях се описват като слаби за третирани и изтощени коси. Много обичани продукти от Wella включват боята Colour Touch, терапията Liqiud Hair на SP, серия Luxe Oil, дълбоко почистващият шампоан Scalp Balance, маската Enrich за плътни кичури коса и серумът Enrich за краищата на косата. Отзивите са положителни с отбелязване, че боята Colour Touch е най-добрата дълготрайна боя, а терапията Liqiud Hair на SP осигурява възстановяване и обем на косата.
-
Каква козметика трябва да се използва след боядисване - протеинова или хидратираща?
След боядисване е най-добре да използвате хидратираща козметика, тъй като тя помага за възстановяване на влагата в косата и поддържа цвета. Протеиновата козметика може да бъде полезна за укрепване на косъма, но може да доведе до избледняване на цвета. Важно е да изберете козметика, която отговаря на специфичните нужди на косата след боядисване.
-
Какви продукти се използват за уплътняване и обем на косата? Кои са най-добрите продукти за уплътняване и обем на косата?
За уплътняване и увеличаване на обема на косата могат да се използват различни продукти като DeniSfiqe серия на Kérastase, ампулi от серия Fibre Force Schwarskoop, млечна терапия на MSH, продуктите на Alterna, Redken Extreme, ботокс ампули L'Oréal Professionnel , ампули DensiFiq и мус DensiFiq. За обем в корените се препоръчва силни стилзиращи продукти като VolumiZing Shaмпоан на Kерастасе. За уплътняване и удебеляване на косата се препоръчват протеин-базирани продукти като протеинови серии, шампоани и маски с протеини, включително Protein 2 Step System от Apohgee, DenSfiqe Shampoo и Architecture Kerastaсе, както и Purple Shampoo и Mask от Sexy Hair.
-
Какви продукти се използват за добавяне на обем в корените на косата?
-
Кои продукти могат да се използват за уплътняване и удебеляване на косата?




скоро ще се завръщам към лилавата серия-безспорния ми фаворит,когато ползвах серията косата ми беше в най-доброто си състояние.
Не мисля, че мострите са ти стигнали заради подстригването, пак е чудно как, при тази гъстота и дължина? Ти защо отряза толкова много? Аз заради гадния климатик в работата отрязах цяла педя и нещата не се подобриха. След работа сухота и зверско заплитане. Нищо от моя арсенал не помага, защото духа точно в косата ми по цял ден.
Няма ли как да го насочите поне нагоре да не ти бие в главата, че то освен за косата и за кожата е гадно, да не говорим, че не е полезно за здравето да ти духа към главата.
Нищо не съсипва моята коса, като цъфтежа, а напоследък го забелязах, че стремително пълзи нагоре. И реших да го спра докато е време, макар че още има тук там, на кичурите покрай ушите и най-долния пласт, където ми е най-уязвимата и фина коса.
Върнах само за ревюто на Фрея
За розовото червило пък, нямам думи 