Дефицитите на една журналистика

  • 380 930
  • 4 536
# 4 395
Някъде бях срещнала инфо, че тези надписи се създават автоматично, не ги набира човек. Когато този, който чете новините, не артикулира ясно, се случват такива грешки. Също и ИИ не може винаги да свърже произношение с правопис.
Ако е вярно – има логика и обяснява масовите грешки в надписите.

ПП Както е тръгнало, ИИ не само ще създава и разпространява новините, но и ще диктува правописните и правоговорните правила. Simple Smile
Виж целия пост
# 4 396
А ИИ няма ли вграден речник? Аз тук не мога да напиша пъри - преправя ми го на пури.
За мен такива грешки са достойни за уволнение, добре че не коля и беся в някоя тв.
Виж целия пост
# 4 397
Покъртително. И ИИ да е, никой ли не го контролира? Няма ли главен редактор или някой, който да е изкласил поне 3-ти клас 😂
Виж целия пост
# 4 398
От Евронюз"

"Войната на половете"

Правилно е "Войната между половете".
Виж целия пост
# 4 399
Виж целия пост
# 4 400
Е, не, стига де! То бива да си неграмотен, ама чак толкова не бива.
Да не споменавам липсващата запетайка Yum
След Титри всичко им е позволено.
Виж целия пост
# 4 401
Да не би изкуствен интелект да им пише титрите ? Титри Терзиев го търсят и в Гугъл.
Виж целия пост
# 4 402
А някой знае ли къде са разписани правата на разследващите журналисти, освен общите приказки в Конституцията?
Виж целия пост
# 4 403
Цитат
АМ "Хемус" остава натоварена и усложнена - особено между София и Варна

Ти да видиш, удължили са я JoyJoy
Виж целия пост
# 4 404
Виж целия пост
# 4 405
Франкъл ми е любим американски президент!
Виж целия пост
# 4 406
Пак, че не са написали Бенджамин Франкенщайн. Wink
Виж целия пост
# 4 407
Вече няколко пъти, при репортажи за кризата с боклука. показват контейнери с трибуквени думи.

Скрит текст:

Няма ли редактори в тези медии ?
Виж целия пост
# 4 408
Дълбоко се съмнявам да има редактори. Преди няколко дена, в обедните новини по БТВ казаха, че някакъв продавач сам установил кой му е пробутал  фалшива банкнота от 100 евро. Някакси, не ми звучи добре, национална медия да използва думата пробутал в новините си.
Виж целия пост
# 4 409
От статията не става ясно дали златото на Атина е българско Joy

 

На това едно време му викаха "нерде Ямбол, нерде СтамбОл"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия