8-ми Март е ден на мама и няма радост по - голяма ЮЛЧЕТО да каже първото си МАМА

  • 43 048
  • 738
# 300
Мария Тереса ябълка, круша, слива, банан. Праскова и кайсия се водят алерген и аз ще ги дам след годинката по препоръка на педиатърката.
Каша давам всеки ден.Оризова с намачкан банан или пюре от круша/слива, че малката се запича от кашата.
Виж целия пост
# 301
От плодовете доста сме яли. Ябълка, круша, банан, слива, грозде, ананас, давала съм да пробва мандарина,манго, праскова, кайсия. Не всички се препоръчват за нашата възраст и аз не препоръчвам да ги давате. Аз съм малко по смела. Първо защото в нашата рода няма никой с алергии , второ на каката също съм ги давала и не сме имали проблем ( което не е гаранция , че малката няма да прояви, но за сега не сме имали проблем)
За прасковата само да вмъкна
Прасковата не е алерген! Проблем е мъхът, но ако се обели и измие спокойно може да я давате. Може дори да погледнете в календара на Хип , че не е алерген. В готовите пюрета едва ли я правят с кората , но пък знам ли  не съм видяла с очите си.
Виж целия пост
# 302
Здравейте и от нас,след дъъъълга приятна разходка Simple Smile

Мария Тереса,Рафия ,благодаря,че споделихте - значи в Майчин дом няма да се ражда Sad  Аз скоро четох потресаващ разказ на една жена за МД ,тук във форума...Та вече ми се затвърди съвсем  #2gunfire

Мария,радвам се много за теб,дано да минат и замайванията,и всичко и да си абсолютно здрава ,скоро!  Praynig

Търнърче,спомням си твоето раждане,все се вайкаше,че последна ще останеш,а ти бяха изтекли водите пред входа ! Май беше тръгнала някъде да излизаш  hahaha

Аз май като цяло имах супер раждане,доволна съм си и от болницата и от акушерката,живот и здраве,другия път пак съм при тях! То това ми раждане беше супер бързо,пък второто не знам сигурно ще падна под един час  hahaha

Хоупче,има една паста за зъби Астера Хомеопатика ,че Поморина верно много гаден...

Ние сме трети ден на захранване със сладък картоф - днес си го хапна с кеф,сама си буташе лъжицата в устата.Доволна съм  Mr. Green
Виж целия пост
# 303
Здравейте и от нас,след дъъъълга приятна разходка Simple Smile

Мария Тереса,Рафия ,благодаря,че споделихте - значи в Майчин дом няма да се ражда Sad  Аз скоро четох потресаващ разказ на една жена за МД ,тук във форума...Та вече ми се затвърди съвсем  #2gunfire

Мария,радвам се много за теб,дано да минат и замайванията,и всичко и да си абсолютно здрава ,скоро!  Praynig

Търнърче,спомням си твоето раждане,все се вайкаше,че последна ще останеш,а ти бяха изтекли водите пред входа ! Май беше тръгнала някъде да излизаш  hahaha

Аз май като цяло имах супер раждане,доволна съм си и от болницата и от акушерката,живот и здраве,другия път пак съм при тях! То това ми раждане беше супер бързо,пък второто не знам сигурно ще падна под един час  hahaha

Хоупче,има една паста за зъби Астера Хомеопатика ,че Поморина верно много гаден...

Ние сме трети ден на захранване със сладък картоф - днес си го хапна с кеф,сама си буташе лъжицата в устата.Доволна съм  Mr. Green

точно  hahaha

сега прочетох , че грах се давало след годинка, а аз дадохи се спукада пръцка детето  Blush вие пробвали ли сте  newsm78
Виж целия пост
# 304
Здравейте и от нас,след дъъъълга приятна разходка Simple Smile

Мария Тереса,Рафия ,благодаря,че споделихте - значи в Майчин дом няма да се ражда Sad  Аз скоро четох потресаващ разказ на една жена за МД ,тук във форума...Та вече ми се затвърди съвсем  #2gunfire

Мария,радвам се много за теб,дано да минат и замайванията,и всичко и да си абсолютно здрава ,скоро!  Praynig

Търнърче,спомням си твоето раждане,все се вайкаше,че последна ще останеш,а ти бяха изтекли водите пред входа ! Май беше тръгнала някъде да излизаш  hahaha

Аз май като цяло имах супер раждане,доволна съм си и от болницата и от акушерката,живот и здраве,другия път пак съм при тях! То това ми раждане беше супер бързо,пък второто не знам сигурно ще падна под един час  hahaha

Хоупче,има една паста за зъби Астера Хомеопатика ,че Поморина верно много гаден...

Ние сме трети ден на захранване със сладък картоф - днес си го хапна с кеф,сама си буташе лъжицата в устата.Доволна съм  Mr. Green

Благодаря ти Бела! bouquet Би ли ми дала линк към тази история! Моля те! Simple Smile Hug

Мами благодаря Ви, че споделихте за пюретата! bouquet
Виж целия пост
# 305
И нашата консултация мина днес. Качила е 350 гр. и е порастнала 1 см. Биха ни и последната хепатитна и привършихме с ваксините до годинка. /тази на 11 м. я правели на 1,1 год./Тези дни ще придвижа и изследванията, дано всичко е наред, че ми е притеснено.
Казаха да давам вече през ден по 1/4 жълтък и след седмица почвам месата. Само пуешко и пилешко. И след още две седмици почвам смело и кашите следобед. Вече съм харесала всички безглутенови на Слънчо. Mr. Green
Ленинка, Поспаланчо, Бела, благодаря че споделихте за графика. Ще я мъча и аз да свиква пюре към 12,30-1,00 и каша в 4, а после и закуска в 10. Поспаланчо, стискам палци бързо да се оправиш.
За раждането - първото беше нормално. Много мъка, много болка, припаднах по едно време от това, че ме натискаха зверски, за да изкарат бебето, шевове и усложнения след тях. Първите дни умирах като трябваше да стана и да седна. Второто тръгна в същия ред, но като видяхме, че не става докторката сама предложи секцио. Немедленно се съгласих. /след 2 часа напразни напъни и адски болки/. Ами отлично ми понесе/поне до сега/. Така че случаи всякакви. Иначе и двете раждания бяха в Шейново, но едното при доктор Мишел, а другото при доктор Китанова.
Почвам да вкарвам и готовите пюрета, а там има всякакви комбинации, тъй че явно ще вкарам и грах и зелен боб и броколи и т.н.
Виж целия пост
# 306
Здравейте, пак ли ще раждаме?  Mr. Green На мен ми е травма голяма. Да не казвам, че не мога да погледна мъж.

Приеха ме 38 седмица, изтекоха малко води и аз се изкъпах и взех багажа и оп в болницата. Вечерта леки болчици, през нощта зачестиха към 3ч. Виках за преглед и нямаше голямо разкритие - 3 см, в 4ч дойде дежурната с акушерката за втори преглед и мисля, че ми направи механично по-голямо разкритие - боли много. Каза, че вече е 7 см има - ама как така? За епидуралната трябва по-малко, иначе е изпуснат момента! Те ама какви ги говориш щом досега си издържала никаква епидурална: ревах като магарица: искам си доктор Илиев искам си анестезиолога! Докараха го към 5 часа и ме надупчиха, пуснаха ми и окситоцин, водите направо ниагарски водопад изтекоха към 5:30. После контракции - тонове перфектни, ама излезе и се прибере бебето. Оттам аз крещя не ме режете моля! Той слага дежурната докторка да прави Кристелер (скачане по корема)  и така десетина пъти и не става, идва той да го прави и не става! Вика дайте вакуума! Аз крещя пак като луда САМО НЕ ВАКУУМА! Пробват с него - боли! Не става и пак Кристелер. Мислех, че ще умра преди да родя, накрая резнаха перинеума пак Кристелер и бебето изскочи и изплака! За два часа активно съм раждала. Шиха ме вътрешно и външно още толкова време. Докато раждах виках Не искам да раждам повече. Докато ме шиеха му казах на доки, че никога повече няма да правя секс. Толкова омърсена и засрамена не съм се чувствала никога...
И вярно, че след два часа хвърчах по коридорите с количката с бебето, амаааа трявмата си е травма. Сто пъти обяснявам на ММ, но не се разбираме. Имам 2 пъти близост от тогава досега. Нямам никакво желание.
Виж целия пост
# 307
Като чета за естественото раждане и хем добре, че не ме е боляло, хем еми искам пък да знам какво е да родиш. Така и не знам какви са мъките на бременността и раждането (като изключим психо нещата). Нямах гадене, нямах киселини и определено нямах никакви контракции. Най-кофти ми беше първият триместър, че имах сума ти приятелки със спонтанни аборти и такива по медицински причини и добавката беше един растящ миом, който си изчезна после.

За пюретата тиква, ябълка, круша (и до днес повръща малко след нея), слива в началото, а в момента всичко което го има в магазина и пише 4+ ябълка с горски плодове, шипка, грозде, манго, праскова, кайсия. Зелен боб, грах и домат въведох с различни смесени купешки пюрета, Венци много харесва славянския гювеч на Слънчо.

Някой друг слагал ли е лук, копър или нещо друго за подправяне на домашните пюрета  newsm78
Виж целия пост
# 308
Крейзи  не се коси. Не е от това. Първото ми раждане беше мечта макар,че имах външен шев. Ми докато кърмех изобщо нямах желание мъжо да ме докосва. И сега е така. При някои жени кърменето и хормоните си действат така на либидото. После ще се обичаме пак  Mr. Green Laughing
Виж целия пост
# 309
Дами, привет! Нямате изчитане! Joy

Не знам дали да почвам за раждането... натоварващо е, предупреждавам.

Скрит текст:
При мен си беше драма. Както съм казвала вече - диагноза рак на лимфите, открит в седми месец и потвърдена с биопсия диагноза в осми, докторите бяха на нокти всичките. Аз само питах бебето добре ли е, за бебето риск има ли, болно ли ще е, преминават ли ракови клетки през плацентата и т.н. Те ми казаха, че няма проблем за бебето и ми обясняваха какво лечение ще правя, но аз хич не можех да мисля за това. Хематолозите и онколозите настояваха да вадим бебето веднага, гинеколозите и неонатолозите да чакаме. Оставиха решението на ММ и мен. Аз все си питах за бебето, накрая един доктор почти ми се скара, Абе оставете го това бебе, то си е добре, помислете за себе си.
Щом получихме точната и потвърдена диагноза, от Хематологията се обадиха в Майчин дом да ми осигурят веднага секцио. От там бяха готови с екип веднага, за същия ден!!  Shocked
В крайна сметка, не исках да поемам твърде голям риск и ни казаха, че седмица-две няма да са фатални, така че избрахме ден за секцио - първия на 37-ма г.с. Исках бебка да има навършени 36 г.с., за да съм спокойна, че ще е достатъчно силна и здрава. И така и беше. Heart Eyes

За МД и лекарите там (а и в Хематологията и Онкологията също) мога да кажа само хубави неща. Дали заради страшната болест по време на бременността, дали просто попаднах на хора, но всички бяха мили и помагащи. А и определено имаше значение заболяването при секциото, по различен начин ми сложиха упойката, анестезиоложката ми обясни в подробности. Аз исках Токуда, но в Хематологията настояха за МД, защото имали опит и бяха прави.

Три дни преди секциото полежах на пети етаж (може и да сме се засекли, без да се познаваме  Whistling ).
Анестезиоложката (д-р Георгиева) беле до мен през цялото време! Държеше ми ръката, обясняваше ми. Подготви ми за натискането на корема, което не помня от първото секцио. На първото нямах чувствителност от гърдите надолу и да са ме на стискали не съм разбрала. Сега от кръста надолу не чувствах, но нагоре да.
Изобщо не беше страшно, бях изчела куп страхотии тук за "скачане по корема". Беше един единствен силен натиск в горната част на корема с избутване надолу. И бебка се появи. Heart Eyes Малка, оплакваща се, намусена. Simple Smile
Д-р Георгиева ми каза, че ще ми я вземат за малко, за да й придадат по-търговски вид Mr. Green и докато не беше до мен тя ми докладваше- Сега я къпят, Сега я мерят, Сега я повиват... После ми я дадоха увита и спокойна. А после пак ми я взеха. Чух я да плаче много, повече отколкото първоначалния плач. Питах докторката дали е моето бебе и тя отиде да провери. Успя някак да ме разсее от тоя въпрос, но после разбрах, че са я наболи да й взимат кръв. Правело се за всички бебета с майки с онкологични заболявания, за да се уверят, че плодът се е хранил добре и няма изоставане.
Ръчичките й бяха сини месец след това. Cry
След секциото станах и се раздвижих много трудно, защото кръвното ми все падаше. Но пък две седмици по-късно вече дори придърпване не усещах.

Най-тъжната част беше кърменето или по-точно липсата му. Трябваше са правя допълнителни изследвания, за да определят стадия на заболяването. С контрастни вещества, скенер и т.н., абсолютно несъвместими с кърмене. А после да почна и химиотерапия, която е съвсем изключваща кърменето.
Имах около 2 седмици, през които можех да кърмя, ако искам, но лекарите ми казаха, че е по-добре да не го правя. Заради мен, не заради бебето. Хематолозите и онколозите бяха категорични, да спираме кърмата веднага след раждането. Аз се чудех, не може ли поне малко да кърмя и говорих с гинеколожката ми. Тя каза "За бебето има смисъл и един ден да бъде кърмено. Обаче за теб може да е проблем. Първо ще трябват няколко дни, докато ти дойде кърмата, после трябва да я спреш преди да се е регулирала, а това може да ти докара допълнителни усложнения. Предстои ти тежко лечение, трябва да си силна, не ти трябват допълнителни проблеми, каквито могат да дойдат от насилствено спиране на кърмата толкова скоро след раждането. По-лесно и безпроблемно е да се спре веднага след раждането."
И така, още в родилнито взех таблетки и кърма така и не се появи. Меки, празни гърди. Само докато хранех бебка с шише, сълзеше коластра... Хайде кажете после, че няма психологически момент. Много ми беше мъчно.
Обаче си казах, че детето няма нужда от майка си само за кърмата, а доста дълги години. И за мен е важно да съм до децата си дъъъълги години. Затова го преглътнах и стиснах зъби за лечението. И така.

По повод кърменето, знам че не бива да се съди с лека ръка отстрани. Понякога просто не се получава, колкото и да има желание майката.

За протокола, кръщелницата ми щеше да бъде уморена от глад, поради упорството на майка й да я кърми изключително. На двайстия ден от раждането бебето беше спаднало с няколкостотин грама от изписването!  Майката много упорито искаше да кърми, на поискване, никакви шишета, цедене (безрезултатно) след всяко кърмене и т.н. всичко по правилата. Ама не. Педиатърката здраво им се беше скарала, а приятелката ми й възразила, че бебето не плаче и си мислела, че щом не реве, значи е сито и му стига. А докторката казала, че не плаче, защото няма сили. Като се замисля, не съм чувала за друго бебе, което вместо да качи половин-един килограм първия месец, отслабва. Та случаи всякакви. Rolling Eyes

Изобщо, годините и опитът ми са ме научили, че отстрани е лесно, но не бива да се съди. Иначе като цяло споделям мнението, че на доста жени просто не им се занимава.

Ох, супер дълго стана. Embarassed

От плодовете яде ябълка, круша, банан. Опитвала е грозде.

От кашите оризова и овесена, като определено овесената й е любимо нещо- не отказва!

Месо, яйце и млечни не съм давала още, но се прежалих за една бисквитка, хареса й, както се очакваше... с тая захар вътре. Twisted Evil

Най-после овладя пляскането по команда. Като я питам как се пляска с ръчички и се прави "браво", почва да пляска щастливо. Голямо момиче, днес прави осем месеца. Heart Eyes
Виж целия пост
# 310
Или, честити 8 месеца на малкото Кате Hug

Първото ми раждане беше ужасно. Продължи 16 часа като ми направиха разкритието с ръце. Болеше много. Загубих много кръв , но не ми преляха заради кръвната ми група. Вдигнах се на крака след още 16 часа и щях  да припадна, защото хемоглобина ми беше много нисък. Не исках никога повече да ми се случва. Дори не можех да се зарадвам на детето. Както Крейзи и аз се чувствах омарсена и употребена. Бях в депресия месец след раждането. Е, второто беше песен. За 4 часа и за 5мин напъни Габи се роди. Станах след час и половина след раждането. Без шевове без нищо. О ,колко е хубаво да можеш да си седнеш на дупето без да те опъва нещо и без да те боли. Пожелавам такова раждане , че дори и по леко на всички. Hug
Виж целия пост
# 311
И аз да кажа за моето раждане накратко.След 6-7 опита инвитро и 10 години ходене по мъките бременноста ми беше направо песен-няма такова изживяване.Първите 3 месеца доста се по измъчих психически докато се успокоя в някаква степен,че най накрая се случва,но после всичко беше ок.Ходих на 3 прегледа при различни лекари всеки месец да се застраховам.Раждане планирано секции. До последно се чудих епидорална или пълна упойка, и взех грешното решение-епидорална. Усещах почти всичко и имаше моменти аха аха да припадна ох болка.А иначе не съм глезла,след 2 лапароскопии и ужасна колянна операция пък и инвитро процедурите съм свикнала,но нейсе.И естествено като се появи човечето забравих за болката,като изключим гадното дърпане при шиенето. Сори,че много дълго стана,ама друго си е като се сподели.Спете спокойно, милички бебчета и грижовни мамчета.
Виж целия пост
# 312
Много се радвам,че доста мами се включиха отново .Ние още нямаме зъб,но спим спокойно вече.Ще видим докога така.
Аз давам плодови пюрета-банан,ябълка,кайсия,праскова.Тези дни ще пробвам Манго(микс+банан и  ябълка,) и Горски плодове.Плодовите ги купувам,а зеленчуковите си ги птиготвям аз.Като въведа и местните ,може би и тях ще купувам.Каша не давам ,защото не я харесва ,но нямаме и избот защото имА само 3 вида безмлечна ,а ние само такава можем да ядем.Пък и тя си върви дунда-почти всеки месец качва не по малко от 800гр и расте по 2 3см.
Е май товА е от мен.Лека
Виж целия пост
# 313
Много благодаря на всички момичета, които се отзоваха с коментар по каша-въпроса Grinning.
Сякаш съм знаела какво ще ми кажете, днес купих безмлечна оризова на Хип. Много търсих такава с елда, защото приятелка е захранила близнаците си първо с такава, но не открих..

Или, нямам думи да изкажа възхищението си от това, което правиш и начина, по който си преминала през премеждието. Пожелавам ти всичкото здраве на света! И много сладки компенсации за трудните мигове до момента. Мой приятел казваше - предопределената гадост е фиксирано количество. Можеш цял живот да си я кльопаш на части, или да я изпиеш цялата наведнъж. Мисля, че ти си вариант Б, нали?

Наде, в книгата на Магдалена Пашова пише следното:
"Още след първите няколко седмици на захранването може да започнете да добавяте към зеленчуковите пюрета зелени подправки (копър, магданоз, босилек, мащерка и т.н.). Сухите и пикантни подправки, както и солта, запазете за по-късно".

Мария Тереса, на 06.07 се роди моят син. Възможно е да сме се засекли някъде по коридорите на Майчин Дом. Наизуст познавам тази сграда, по едно време стаята ми там ми беше по-дом от обичайното ми местонахождение. Не се оплаквам, наградата си заслужава.

Поспаланчо, ти, мисля, беше препоръчала Мантаркова за ехограф, но нещо не беше доволна..? Каква беше с нея ситуацията? newsm78

Пюретата - току-що изтърпях кратка телефонна лекция от другата ни баба, която просто не може да се примири, че не съм отворила досега някой и друг буркан Grinning. Нямам нищо против купеното пюре, просто не знам защо си мисля, че мога поне зеленчука/плода да приготвя по-добре - по-добре за малчо. Рибени и месни така или иначе мисля да купувам. Войната е безмилостна. Като се замисля, май и с кърмата така ме бяха подхванали - "детето е гладно!". Хубаво е човек да умее да отстоява позиция Laughing. Но за да не хвърлям камъни само в градината на свекървата, днес собствената ми майка почерпила Владко с капка от битата сметана, която си сложила в кафето, защото я "гледал жално". Не знам как оцеля след това. Мама, не Владко Laughing.
Виж целия пост
# 314
Сега за моето кърмене на баткото Laughing
Скрит текст:
Родих в държавна болница. През 3-те дена престой идваха на всеки 3 часа да ми предлагат да дохранвам. Предпоследния ден една лекарка си позволи да ме заплаши,че ако не дохранвам бебето ще го оставят в болницата, защото щяло да спадне много на тегло. 4 денонощия да спах 5-6 часа сумарно. Прибрах се вкъщи меко казано изтощена с гърди като камък, а нямах помпа и стерилизатор. Мъжо хукна по покупки и да доведе педиатърката да види бебето и да си поговорим какво ни чака следващите 14 дни до първата консултация. Докато си говорехме тя ме накара да го кърмя. Следващите 10 дена бяха кошмарни-той спеше заради силната жълтеница и не искаше да суче, а когато все пак се събудеше ревеше сякаш жив го дера. Аз влачех помпата и само облекчавах гърдите, защото идея си нямах кога ще се събуди да суче. Майка ми мърмореше,че прибирам кърмата във фризера пък бебето гладно седи. Ревях по всяко време, защото следродилната депресия и преумората ме смазваха направо.Някъде към 10-тия ден цял ден той не се събуждаше да суче. Към обяда вече не издържах и грабнах помпата, изцедих се хубаво и му набутах шишето както си спи. Изпи го диването му с диване. Така я карахме целия остатък от деня. През 2-3 часа бутах шишето, а той спейки се хранеше. Събуди се за къпането в 8. Бях отписала кърменето-вече бях решила за себе си,че сме приключили и той повече няма да иска да суче,а аз ще цедя докато мога. Изкъпахме го и видях очите му широко отворени за пръв път откакто се е родил. Погледа му беше блеснал. Инстинктивно му подадох гърда и той захапа и се нахрани добре. От този момент нататък вече не беше така сънлив и сучеше през 2-3 часа по 1 час. Аз продължавах да поцеждам и да прибирам във фризера. Получавах дежурното мърморене от майка ми- детето гладно ти във фризера слагаш.Мързела му с мързел не захапваше както трябва и ми станаха ужасни рани на зърната. По едно време всяко кърмене започваше с текнали сълзи от моите очи. Изпитвах ужас, когато трябваше да го сложа на гърда. Мазане, миене, проветряване не помагаха изобщо. По едно време някъде към 17-18 ден от раждането реших,че ще оставям да ми се регулира кърмата и няма да цедя много, а само когато гърдите ми станат много твърди. На 20-тия ден се почувствах зле и ме втресе, дигнах 38,5 температура. Изслушах тирадата на майка ми как и защо аз съм простирала предния ден и съм се простудила, и разболяла, и колко опасно било да карам някаква родилна треска, която хващала родилките и т.н. Мъжо ме завлече в болницата да проверят дали няма нещо останало от раждането вътре. Докторите ме прегледаха,опипаха гърдите и ме пратиха след прегледа вкъщи да се цедя. Една млада лекарка ми показа как да цедя на ръка и ми разказа как е карала мъжа и да и изсмуква буците, защото детето и не искало Laughing. Казаха ми да не давам кърмата на бебето,а да я хвърлям и да не му давам да суче заради раните. Дадоха ми 24 часа да сваля температурата и щяха да ми изпишат АБ, ако все още беше висока. Звъннах на педиатърката да я питам мога ли да давам кърмата и тя каза, ако няма кръв в нея че няма проблем. Вечерта дигнах 39градуса, а гърдата ми стана болезнена и зачервена и се усещаше вече солидна буца в нея. Заспах и като идваха да ме будят не можех да стана-само ги поглеждах. Накрая някак мъжо успя да ме изкара от кревата да хапна и да се изцедя. 2 денонощия се въртях на откачената въртележка масажи и натопляне на гърдата, цедене 1 час, половин час хранене на бебето и гушкане час и половина да заспи, защото след хранене от шише не искаше да заспива и така за сън и почивка време не ми оставаше изобщо. Раните започнаха да се затварят, бебето скимтеше жално и се опитваше да ме хапе през блузата. Кърмата ми драстично намаля-първия ден цедях 120мл от едната гърда, на третия по 40мл от двете. До този момент обаче стигнаха запасите, които бях складирала първите дни, когато той спеше. На третия ден някъде по обеда просто психически не издържах да гледам сина си как скимти и се опитва да ме захапе през блузата и му подадох гърда-засука здраво, макар,че беше току що изцедена, празна и мека, подърпа 5 мин на сухо и заспа. Като пусна зърното се усмихна блаженно,а  на мен пак ми текнаха сълзите от очите. Следащата седмица си я изкарахме като скачени съдове. На всяко мрън се хранехме. Направих ужасната грешка да видя колко кърма имам и се изцедих. 60мл, а той трябваше да изяжда по 90-100. Звъннахме на педи и я попитах какво АМ да взема. Недоволната физиономия на майка ми ми действаше като шамаросване. Дадохме му АМ-изпи 20мл и заспа. Спа 4 часа. Дохранихме го и след следващото кърмене пак спа 4 часа. Мен ме глождеше,че така няма да се кърмим. На другия ден твърдо отказах да дам добавка. Майка ми мърмореше нон стоп. Бебето почна да пищи по 2-3 часа, давахме капки за колики, но се успокояваше само като захапе гърдата. Пак поредното мърморене,че бебето е гладно. Един ден просто не издържах и казах на майка ми да си тръгва вече. Тя се врътна сърдита, аз седнах да рева, но почувствах че изведнъж гърдите ми се напрегнаха. Като се поуспокоихме и двете се разбрахме,че тя остава още 5-6 дни да ни мине консултацията на 1м и след това си заминава,а ние ще се оправяме както можем. Все пак сме големи хора. Оказа се че недохраненото, гладно бебе, ревящо и т.н е качило за 2 седмици 600гр. въпреки спада в кърмата, запушването и борбата да увеличим количеството Laughing Баба му си тръгна доволна, а аз постепенно се успокоих и спрях да рева денонощно за каквото ми падне. Той обаче си пореваваше с часове понякога. Към 2 месечен почна да повръща-силно, много и ужасно. От тоя момент нататък ми увисна на ръцете постоянно.След всяко хранене по пода имаше локви кърма. ooooh! Според педи беше от лакомия. Опитвах различни пози на кърмене и полза никаква. Лекарства не му изписаха никакви, креватчето повдигахме и все тая си беше. Носехме се постоянно да е прав и така аз заякнах в ръцете,а нашия момък си качваше по кило въпреки повръщането. На 4 м ми направи стачка. Цял ден не сука. ПолудЕх. Накрая го тръшнах в кревата и започнахме да се храним легнали. Следващите 2 месеца така ги изкарахме-суче 5 мин, носим се 10 да се оригне/повърне и айде пак суче. Навън в количката пищеше неистово до полилавяване та и слинг си купих. А чуя мрън,а намушвам в слинга. Може би над 10 пъти имах запушвания на гърдите, но знаейки вече за какво става въпрос се справяхме бързо с тях. И така до 1,3 се кърмихме. След годинката постепенно почнах да го отбивам и една вечер когато беше останало само вечерното кърмене той просто забрави да си потърси, а аз не го подсетих. Сети се след 2 дена-дадох го на бащаму и излязох от стаята докато се успокои. Аз го преживях по-тежко. С месеци ми липсваха тези моменти Crazy През първите 6 месеца си казвах айде още един месец да устискаме и още един и така си устискахме до тичащо човече, което просто забрави в един момент и нямаше ужда от успокояващата глътка вечер преди лягане Simple Smile
Много дълго стана Crazy
Сега с Бубето кърменето тръгна лесно, нямах рани, не се дърпаше да суче. Запушвах се няколко пъти, но с лецитин и хомеопатия се оправях бързо с бучките. Само  Бубето се задавяше зловещо, но си изкашляше после млякото без проблем. Към 4 месечна и тя отказа да суче,ако съм седнала-явно и идваше силна струята и я давеше и започнахме да се въргаляме в кревата. Laughing НАдявам се да разиграем същия сценарий с края като батко и, но има време и ще го решаваме в движение.
Рафия първо не ни бяха запазили часа на регистратурата та ако се насочите към нея си вземате лично час, а не по телефона-като мен. После не си изми ръцете преди да провери малката за сраствания в областта на срамните устни и след това май не се изми.  Това ме потресе  Crazy Общо взето прегледа беше точно 2 мин, но погледна стомахчето, жлъчката, дробчето, далака и пикочния мехур, а после я обърна по коремче и бъбречетата погледна набързо Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия