Голямата тема за малките масла - 14

  • 101 430
  • 749
# 150
Когато използвах тривитаминол слагах и зехтин, бадемово масло, жълтък, лъжица кисело мляко (понякога и оцет) и няколко капки ракия (или друг алкохол).
Не би трябвало да има проблем да се смесва и с други масла. Но алкохолът може да отнеме малко от цвета, ако се боядисваш.
Виж целия пост
# 151
Аз съм относително "боса" по тази тема, затова бих била благодарна ако някой отдели време да ми обясни по какъв начин въздействат върху косата млякото, жълтъкът, оцета, ракията и прочее в такъв тип домашни маски.
Виж целия пост
# 152
Киселото мляко е за подхранване и заздравяване на косата. Мисля,че млякото действа по-добре на сухи коси. За мазна не мога да кажа.
Ракията и жълтъкът се използват против косопад.
Оцетът дава страхотен блясък.
Виж целия пост
# 153
Млякото съдържа млечни протеини и омекотява косата.
Жълтъкът съдържа лецитин и протеини, витамини, ЕМК.
Ракията /малко количество/ повишава кръвообращението в скалпа. Понеже изсушава косата се ползва по малко.
Оцетът затваря люспиците по косъма и заради това придава блясък /светлината се отразява от "затворения" косъм. Ползва се за финална обливка на косата.

kati_kz, може и самостоятелно /няколко капки и масаж на скалпа/, може и да го добавяш към маслени смеси.

Виж целия пост
# 154
 Hug
Виж целия пост
# 155
Аз започнах да свиквам с маслото от вечерна иглика, което всяка вечер пия чисто по половин чаена лъжица. Не ми харесва, но поне вече не ми се гади. Никога не съм пила рибено масло, но предполагам, че е някаква такава гадорийка. Мисля още 2-3 месеца да го пия.

Искам да ви попитам какво друго масло е подходящо за пиене за добър баланс на Омега мастните киселини. Чия? Някакво друго? Смеска от няколко масла? Вегетарианец съм (макар че рядко мога да се изкуша с риба или морски дарове) така че вариант с желатинови капсули отпада. 
Виж целия пост
# 156
Скрит текст:
https://www.biofetish.com/masla-i-buteri-bg/maslo-ot-avstraliisko-emu-20-ml.html
Здравйте! Някоя от вас поръчвала ли си е това масло? Чета много хубави коментари, че маслото от Ему събужда заспалите фолукули и ми се иска да пробвам. От три години се боря с косопад и косата ми е много разредена и изтъняла. Пия хормонални препарати и използвам професионална козметика за коса, но ми се иска да пробвам и някакво масло. Какво ще ме посъветвате? Абсолютен лаик съм и всяко мнемие и съвет ще  са ми от полза. Да го комбинирам ли с друго масло или самостоятелно да мажа? Колко пъти в седмицата, колко да стоя намазана, това масло от този сайт ли да поръчам или от друг? Каквото се сетите пишете  Praynig
Кати, аз го ползвам от известно време. Слагам го в смес от ЯЧРМ, бадемово/гроздови семки и ЕМ от градински чай или розмарин.
Обобщено и с по две думи (без това да изчерпва ползите на тези масла за косата и действието им върху нея), основните им ползи по темата "косопад":
*ЯЧРМ - стимулира растежа и сгъстява косата;
*бадемово - подхранва, стимулира растежа, контролира косопада;
*гроздови семки - освен че стимулира растежа, подхранва, бори се с пърхута, е и едно от най-подходящите за склонен към бързо омазняване скалп;
* ЕМ от розмарин - стимулира космените фоликули;
* ЕМ от градински чай - намалява косопада, стимулира растежа.

Ако не си погледнала все още на първа страница на темата - от там можеш да си извадиш много полезна информация. Особено за ЯЧРМ - има цял файл, в който са извадени цитати от съфорумки коя как го ползва  Peace Има и таблички, които съдържат информация кои масла за какъв тип скалп са и върху какво въздействат.

Дано успееш да се пребориш с гадния косопад  #2gunfire
Виж целия пост
# 157
Скрит текст:
https://www.biofetish.com/masla-i-buteri-bg/maslo-ot-avstraliisko-emu-20-ml.html
Здравйте! Някоя от вас поръчвала ли си е това масло? Чета много хубави коментари, че маслото от Ему събужда заспалите фолукули и ми се иска да пробвам. От три години се боря с косопад и косата ми е много разредена и изтъняла. Пия хормонални препарати и използвам професионална козметика за коса, но ми се иска да пробвам и някакво масло. Какво ще ме посъветвате? Абсолютен лаик съм и всяко мнемие и съвет ще  са ми от полза. Да го комбинирам ли с друго масло или самостоятелно да мажа? Колко пъти в седмицата, колко да стоя намазана, това масло от този сайт ли да поръчам или от друг? Каквото се сетите пишете  Praynig
Кати, аз го ползвам от известно време. Слагам го в смес от ЯЧРМ, бадемово/гроздови семки и ЕМ от градински чай или розмарин.
Обобщено и с по две думи (без това да изчерпва ползите на тези масла за косата и действието им върху нея), основните им ползи по темата "косопад":
*ЯЧРМ - стимулира растежа и сгъстява косата;
*бадемово - подхранва, стимулира растежа, контролира косопада;
*гроздови семки - освен че стимулира растежа, подхранва, бори се с пърхута, е и едно от най-подходящите за склонен към бързо омазняване скалп;
* ЕМ от розмарин - стимулира космените фоликули;
* ЕМ от градински чай - намалява косопада, стимулира растежа.

Ако не си погледнала все още на първа страница на темата - от там можеш да си извадиш много полезна информация. Особено за ЯЧРМ - има цял файл, в който са извадени цитати от съфорумки коя как го ползва  Peace Има и таблички, които съдържат информация кои масла за какъв тип скалп са и върху какво въздействат.

Дано успееш да се пребориш с гадния косопад  #2gunfire
Rumy, благодаря за съвета! Вчера успях да прегледам набързо файловете от първа страница и получих доста полезна информация. Ще следя с интерес темата! Мисля като за начало да започна все пак с Ему и чесново, а в последствие да добавям и още. Интерес предизвика и маслото от вечерна иглика, нали е за регулиране на хормоните, а при мен това е основният проблем + стрес. Ще почета малко и за него. А дали е удачно да се пие заедно с хормонални препарати?
Виж целия пост
# 158
Harpalike , а защо не си вземеш Вечерна иглика на капсули? Знам, че маслото от пореч също подпомага хормоналния баланс, а също е хубаво за косата, кожата и ноктите.
Виж целия пост
# 159
Здравейте , дами !


Искам да попитам какви маски използвате с кокосово масло и има ли ефект от тях Simple Smile


Лека и спокойна вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 160
Здравейте момичета, може ли да ми кажете кое ЯЧРМ поръчвате: оригиналното или dark ?  newsm78 за съжаление и двете не са налични, но ще изчакам да заредят.  bouquet
Виж целия пост
# 161
Аз се записвам с драстично намален косопад само от ЕМ от розмарин.
Също така вместо препарати у дома чистим пода пак с масла , ала си признавам ,че ги слагам за аромат само. Не съм сигурна кое ще е подходящо за трепане на бактерии ( чаено дърво , може би )
затова сега се връщам да ви чета и да се захващам Simple Smile

А , и още една идея : мием си зъбите с паста от кокосово масло + куркума + масло от мента Simple Smile
Мъж ми се фука със силно побелели зъби
 
Чудна ви е темата!
 Браво , момичета bouquet
Виж целия пост
# 162
Здравейте , дами !


Искам да попитам какви маски използвате с кокосово масло и има ли ефект от тях Simple Smile


Лека и спокойна вечер Simple Smile

Можеш да използваш чисто кокосови масло, при мен така най-добре ми се хидратира косата. Нанасяш на суха коса и стоиш поне 3-4 часа.  Peace

Здравейте момичета, може ли да ми кажете кое ЯЧРМ поръчвате: оригиналното или dark ?  newsm78 за съжаление и двете не са налични, но ще изчакам да заредят.  bouquet
Дарк варианта е по-богат заради по-високото съдържание на прпел, в която пък се съдържат повече полезни вещества.  Peace Аз харесвам и двата вида.
Виж целия пост
# 163


А , и още една идея : мием си зъбите с паста от кокосово масло + куркума + масло от мента Simple Smile
Мъж ми се фука със силно побелели зъби

пробвах само първите 2,ама не се издържа при мен...тая куркума много гадна Confused
Виж целия пост
# 164


А , и още една идея : мием си зъбите с паста от кокосово масло + куркума + масло от мента Simple Smile
Мъж ми се фука със силно побелели зъби

пробвах само първите 2,ама не се издържа при мен...тая куркума много гадна Confused

и на мен ми е гадна, а и от маслото сутрин започва да ми се гади. Затова писах , че само мъжо
се фука с бели зъби  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия