Голямата тема за малките масла - 14

  • 101 402
  • 749
# 315
Привет момичета:) От известно време  ползвам масла и съм много доволна. Първо започнах с тези за коса , а сега вече и за лице. Доволна съм най-вече от аргановото, кокосовото и от карите за косата, а за лицето от шипковото и гроздовите семки. Искам да ви попитам според вас кое масло има най- изразен противобръчков ефект за вече появили се бръчки  Confused
Виж целия пост
# 316
Опитах да използвам маслото от шипка за околоочния контур. Нанасям вечер и на сутринта долните клепачи са подути и оттекли. Дали е алергична реакция? Случвало си е някой друг?

И на мен ми подпухваха очите и за това спрях да слагам. Иначе много ми харесваше, но дори гела, който слагам сутрин срещу подпухване и много харесвам, не ми помагаше. Sad
Виж целия пост
# 317
Момичета ,поръчах си масло от синапено семе от зоя с идеята да го ползвам за косата.
Някоя от вас ползвала ли е и ако можете да ми кажете колко време се стои с него ?
Виж целия пост
# 318
Момичета ,поръчах си масло от синапено семе от зоя с идеята да го ползвам за косата.
Някоя от вас ползвала ли е и ако можете да ми кажете колко време се стои с него ?


Не съм ползвала маслото на Зоя и не знам колко е концентрирано.
Ползвам това натурално масло от синапено семе. С него се седи час-два или повече, но задължително се разрежда с някакво базово масло (бадемово, кокосово, орехово, зехтин), защото е силно и концентрирано.

pandishpandichka, може да е алергична реакция, а може и да прекаляваш с количеството. Peace

ani_d, масло от морковени семена, от невен, от синя анемония, от бодлива круша опунтия, от бурити, от инка инчи (саша инчи), сквалан...
Виж целия пост
# 319
Дивиана, възможно е... Аз спрях да го ползвам за момента, но мисля след известно време пак да пробвам.
Виж целия пост
# 320
Дивиана , благодаря ти  Hug
А какъв ефект забелязваш от него за косата ?
Виж целия пост
# 321
Момичета, препорьчайте ми масло за против цьфтеж на косата, бях чела че маслото от гроздови семки помага , уж сьм спряла уредите от половин година и пак си цьфти , а я постригвам на 3 месеца Rolling Eyes
Виж целия пост
# 322
Вели ,сещам се освен споменатото от теб и за :
Масло от пшеничен зародиш ,бадемово ,жожоба и зехтин  Peace
Виж целия пост
# 323
Можете ли да препоръчате противоцелулитно масло за масаж с вендузи в домашни условия?
Ако дадете направо линк ще е още по-хубаво...  bouquet
Виж целия пост
# 324
Дивиана, благодаря ти, ще ги разгледам, че половината не съм ги чувала Simple Smile

Възможно ли е от маслото от гроздови семки да ми се пресуши кожата и да се бели или да търся причината другаде??
Виж целия пост
# 325
Дивиана, благодаря ти, ще ги разгледам, че половината не съм ги чувала Simple Smile

Възможно ли е от маслото от гроздови семки да ми се пресуши кожата и да се бели или да търся причината другаде??

Ани,според мен е напълно вероятно... #Crazy
Виж целия пост
# 326
Дивиана , благодаря ти  Hug
А какъв ефект забелязваш от него за косата ?


Hug
Общото състояние на косата ми е добро - не цъфти, не се къса, лъскава е. Непрекъснато ми израстват нови растежи и редовно съм като бодил в главата. Simple Smile

Ани, може да ти е попресушило кожата. То е подходящо за мазни кожи, твоята каква е?
Може да е и липса на витамини. Приемаш ли добавки? Храниш ли се рационално?

MiMoMi, Маслена смес против целулит
veli977, тази бленда.
Виж целия пост
# 327
Благодаря за темата !  bouquet
Любимото ми масло е кокосово. Ползвам го за коса,лице и за готвене . Мажа се всеки ден и за сега нямам стрии( в 5 месец съм). Мисля да редувам с масло от пшеничен зародиш за бедрата. Ако се сещате някакво друго масло подходящо за моята разтягаща се кожа ,пишете . Wink
Виж целия пост
# 328
Ани, може да ти е попресушило кожата. То е подходящо за мазни кожи, твоята каква е?
Може да е и липса на витамини. Приемаш ли добавки? Храниш ли се рационално?

Кожата ми е смесена през повечето време, но зимата има моменти , когато е по-скоро нормална към леко суха. Имам съмнение за маслото от гроздови семки и маската с амла , защото нищо друго и различно от обичайната козметика не съм сменяла.
Добавки пия постоянно и различни. Храненето също ми е рационално и подбрано последните 7години, така че не допускам да е от режима.
След две нощи със силно хидратиращи маски на лицето и се оправих, затова допускам , че е просто пресушаване. Само не съм сигурна кое от двете да виня -маслото или амлата, но като че ли съм склонна повече за второто.
Виж целия пост
# 329
Ани, на мен също ми се струва, че по-скоро амлата е причината за изсушаването на кожата ти.
Аз съм с нормална към суха, а понякога и доста суха, но си позволявам да ползвам масло от гроздови семки, макар и не често. Много харесвам матовия оттенък, който придава на кожата ми.
Ползвай си от време на време маслото, но го нанасяй на влажна кожа. Струва ми се, че така ще ти се отразява добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия