Частни детски градини - София (тема 10)

  • 107 910
  • 745
# 15
Аз само да вметна, че не виждам за какво ви е смешно за език или за басейн. Човек като дава 700-800 лв, иска да избере перфектното място за детето си. В моите критерии перфектно е на първо място да са мили и да се занимават активно с децата, на второ база- широк двор с катерушки, басейн за плуване и езикът е още един бонус. А, и локацията да ни е удобна. Знам, че перфектна ясла няма, но всеки търси най-бързо до собствените си очаквания, затова и споделих по-горе какви са.
А за плуването, моя син го водя от 4 месечен (не винаги редовно, но средно 1 път седмично) и не е настивал от басейна досега (може би само една настинка съвпадна). Просто искам да си продължи и след като започна работа, за мен това калява и е полезно отвсякъде.

За езика съм чуваа, че пикът на възприемане е 4 години. На 2 не държа да го учи, но не искам да сменя градината след 1 година. Затова гледам в дългосрочен план и ми се иска да има и добро ниво на език, например като в Германи и Киндероазе. Аз не му говоря на немски, просто нямам навика, а и не съм решила с кой език да започне (повече от един чужд преди училище и за мен вече е прекалено)

Не виждам нищо неадекватно и смешно, поне в моите постове, но всеки е свободен да ги възприема както си иска Simple Smile)
Дани, мерси, май и вие имахте лош опит с държавна градина. Още не съм се отказала съвсем, ще видим...
Виж целия пост
# 16
Пипи2013, относно басейна, не става дума толкова за настинки, а за басейна в съчетание с вирусите в грдината. И моят син преди да тръгне на ясла не беше боледувал, но гледй к'во става след това - задна хреме и бършене на сополи от окт. до март + подкашляне нонстоп. Едва ли ще ти е до басейн в такава ситуация. И всички деца в тая възраст са на тоя хал...
Виж целия пост
# 17
в нашата двуезична градина английският се преподава от нейтивс. за 2 години дъщеря ми и нейните приятелки не научиха нищо до степен, че да говорим за някакво владеене на езика. знаят отделни заучени фрази (как се казваш?, на колко си години?...), броят до 20, назовават цветове и животни и т.н. познания.
плюс че дъщеря ми говори английски с френски акцент, нивото ѝ е направо 0  Laughing
надявам се в някое светло бъдеще да видя ползите от това “пасивно учене“, което ми струва около 3,000 лева годишно допълнително.  Mr. Green

А коя е вашата градина? От стари твои постове си спомням, че съм останала с добро впечатление за нея.
Виж целия пост
# 18
А, не, ние имахме лош опит с частна - на държавна не се класирахме. И то не толкова лош опит, ами моите разбирания за комуникация не съвпаднаха с техните. А и болестите бяха много тегави. Ще пробваме пак, в друга частна, но се надявам да успеем да се класираме за държавна. За съжаление финансовият фактор е изключително водещ, а освен това в центъра ясли (почти) няма.
Виж целия пост
# 19
... че изучаването на езици си е до усет...
 
За преди 3 годишна възраст трябва в къщи да се говори правилно и на двата езика - т.е. да са от смесен брак родителите, иначе няма смисъл.

1. За първото донякъде си права - има го момента, че на някои хора им се отдава по-лесно, на други - по-трудно. И дори на един и същи човек някои езици му се отдават по-лесно, други - по-трудно. Има доста писано по въпроса.

2. За второто грешиш - справка гугъл "(ползи от) ранно чуждоезиково обучение" /на език по твой избор, даже и на български има вече достатъчно/. Даже няма да слагам линкове.

3. Вреди не мисля, че има, освен може би в мнооого редки случаи, в които детето най-вероятно има някакъв друг проблем, който забавя проговарянето му.

4. За смисъла - в чуждоезиковата ДГ, където ходи моят дребос, има 4-годишно детенце от българско семейство (100%), което говори завидно добре на два чужди езика (отлично произношение, правилни граматически конструкции и приличен речник). Българският му е определено над нивото на повечето му връстници. Единият чужд език е усвоен изцяло в ДГ (в периода 2-4 год.), никой в семейството не го говори. Другият - от курсове за деца + ТВ и пр. електронни устройства.
Моичкият не е достигнал такива висоти, защото интересите са му другаде, аз нямам толкова време да се занимавам, а и филмовите му предпочитания включват микс от два езика (от които нито единият не е този, който учи в ДГ), та са разчетворява де факто. Но българският му също не е пострадал по никакъв начин от цялата тази работа.

5. За какво ще му потрябват (дали ще работи в кол център и пр.) - виж т. 2

Т. 5 е най-вече към дамата, дето няма да чете повече в тази тема, ама да го има за всеки случай Laughing
Виж целия пост
# 20
Донякъде съм съгласна с мнението на faiona за усета към езиците. С мъжа ми и двамата имаме склонност към езиците, синчето към 1.5-2 годишна възраст започна да гледа по малко Baby Einstein и от там научи страшно много неща на английски, никой не го е карал да ги учи - просто му беше интересно и ги запомняше. Даже и сега английската азбука я знае по-добре от българската, и имаше думички, които първо каза на английски. Grinning Ходи в ДГ, от която сме много доволни, и го записахме там на английски - но не съм сигурна дали е добро качеството на преподаване.  newsm78

Малката като че не проявява чак такъв интерес към езиците, но покрай батко си и тя понаучи доста, особено песнички. Иначе и тя е в ДЯ, много се занимават с тях и въпреки, че не ходи супер често заради хреми и т.н., също доста дръпна, особено по отношение на самостоятелност. Но ако имахме финансовата възможност, сигурно и ние щяхме да се насочим към частни заведения.  newsm78
Виж целия пост
# 21
Ами Пипи, смешно е, защото колко частни градини имат басейн? Написано от теб, прозвуча сякаш по наредба едва ли не е задължително да имат такъв. Simple Smile
Виж целия пост
# 22
Ами Пипи, смешно е, защото колко частни градини имат басейн? Написано от теб, прозвуча сякаш по наредба едва ли не е задължително да имат такъв. Simple Smile

От набелязаните 3 градини от мен, 2 имат, затова и съм написала, че липсата е минус за мен в Киндероазе (третата ЧДГ). Може и да не е собствен, а в съседство и да се предлага плуването като спорт просто.
Виж целия пост
# 23
А какви са басейните в тези градини? Питам защото аз съм ходила в детска градина, в която имаше басейн, но така и не се научих да плувам в него.
Виж целия пост
# 24
Щом басейна е определящото, ето тук също имат басейн.
Нямам впечатления от градината, мои приятели ползваха ученическата занималня за сина си и бяха доволни.
Виж целия пост
# 25
Onna, тази градина дели ограда с нашата Киндероазе.
Виж целия пост
# 26
Нито басейн, нито база ме касаят толкова колкото въпросът какви са хората, които ще прекарват деня с детето ми? Възраст, опит, образование, начин, по който е започнал работа в ДГ/училището: през какви интервюта, тестове, открити уроци, събеседвания е преминал, участвали ли са в избора му родители; какви допълнителни квалификационни курсове има персонала, минава ли през нови такива; колко помощник-възпитателя има в градината, с какво образование и опит с децата са, минавали ли са през тестове за психическа устойчивост, като това важи и за педагогическия персонал.

Виж целия пост
# 27
Щом басейна е определящото, ето тук също имат басейн.
Нямам впечатления от градината, мои приятели ползваха ученическата занималня за сина си и бяха доволни.

Ех, нещо май не пиша на български. Басейнът не е определящ, той е хубава екстра, която наклонява везните при равни други условия. Така по-малко смешно и ясно ли е?

А посочената от теб изглежда интересно, ще я прегледам.

А инак не очаквам да стане плувец от басейна в градината, а да придобие навици за спорт за в бъдеще и да се калява по-скоро. И да се забавлява, защото обича водата.
касита, съгласна съм, но пак казвам, надявам се повечето споменати от теб неща да ги има в повечето "хубави" частни градини (поне в моя списък). Но тепърва ще обикаляме.
Виж целия пост
# 28
Здравейте, искам да попитам, дали някой има впечатления от Детски свят в Манастирски ливади и Артистите на Монтесори в Бъкстон? Мерси предварително.
Виж целия пост
# 29
Нито басейн, нито база ме касаят толкова колкото въпросът какви са хората, които ще прекарват деня с детето ми?
Скрит текст:
Възраст, опит, образование, начин, по който е започнал работа в ДГ/училището: през какви интервюта, тестове, открити уроци, събеседвания е преминал, участвали ли са в избора му родители; какви допълнителни квалификационни курсове има персонала, минава ли през нови такива; колко помощник-възпитателя има в градината, с какво образование и опит с децата са, минавали ли са през тестове за психическа устойчивост, като това важи и за педагогическия персонал.



Това е най-, най-, най-важното. Аз се убедих, че учителките са от първостепенно значение. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия