Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 10

  • 93 998
  • 756
# 165
Въпросче...фибриногена показател за кръвосъсирване ли беше? Като сме на терапия трябваше ли да е завишен? Моят май е завишен...5,80 при референтни 2-4...
Това нормално ли е?
Виж целия пост
# 166
Момичета, аз да попитам - на колко време горе-долу се прави контрола при проф.Паскалева?
Другата седмица мисля да ходя при нея /за първи път ще ми е/, тази седмица се адаптирам към новия час на поставяне на фраксипарина /сутрин/, та да знам ориентировъчно всеки месец ли се ходи или по- на често?


Аз съм ходила общо 4 пъти при нея до сега. В момента съм 32гс, като полседното ми посещение беше 30гс и каза, че повече няма нужда да ходя. Но всеки случай е индивидуален.
Виж целия пост
# 167
здравейте, записвам се да следя. Имам 4G/4G, на фракси 0.4 съм от трансфера и съм 19 г.с. Досега не съм ходила на хематолог, бях се наканила да се обадя за час при д-р паскалева /някъде по-назад четох, че само в сряда/, но преди 3 седмици ми правиха серклаж и се наложи малко да си полежа. Мисля другата седмица да пробвам за час и преглед /наистина ли само в сряда приема д-р паскалева? Rolling Eyes/
Да попитам още нещо: в коя г.с. е препоръчително да се направи такава консултация?
Виж целия пост
# 168
и в понеделник за нови пациенти...за вече регистрирани, мисля, че няма точен ден, тя ти казва, кога да дойдеш...
доста от нас са правили консултация с хематолог по-рано от 19 г.с., но и сега не е късно
Виж целия пост
# 169
Колко излиза консултация и изследвания при Паскалева и аз още се чудя да отида ли?
Виж целия пост
# 170
Зависи какво ще изследваш...аз два пъти съм ходила 30 лв консултация, изследвания веднъж около 40, втори път около 60 лв
Виж целия пост
# 171
Благодаря ти! Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Аз пък за първи път чувам, че има определени дни, които се ходи при Паскалева. Аз съм ходила, когато ми е удобно - понеделник, вторник, сряда. Просто да е преди 14ч и да е на 4тия час от фраксипарина. И не се записва час, но не е лошо преди да тръгнеш на там, да звъннеш да питаш дали тя е там, че понякога я няма.
Плаща се 30 лв за консултация и за изследванията е различно - анти Ха е 30 лв. за аспирина пак беше 30 лв, фибриоген и д-димер са към 10 лв.
Виж целия пост
# 173
аз преди обяд се обадих на регистратура и ми казах в общи линии това, което е написала и pandapanda Peace
момичета, повече от три седмици вече не бия фраксипарин в корема, но все още усещам една бучка от инжекциите, чак се притеснявам Shocked
Виж целия пост
# 174
Въпросче...фибриногена показател за кръвосъсирване ли беше? Като сме на терапия трябваше ли да е завишен? Моят май е завишен...5,80 при референтни 2-4...
Това нормално ли е?
Аз пак да си попитам... Мерси
Виж целия пост
# 175
Въпросче...фибриногена показател за кръвосъсирване ли беше? Като сме на терапия трябваше ли да е завишен? Моят май е завишен...5,80 при референтни 2-4...
Това нормално ли е?
Аз пак да си попитам... Мерси

Не знам. За справка мога само да кажа, че моят на всички изследвания е 3.4
Виж целия пост
# 176
Въпросче...фибриногена показател за кръвосъсирване ли беше? Като сме на терапия трябваше ли да е завишен? Моят май е завишен...5,80 при референтни 2-4...
Това нормално ли е?
Аз пак да си попитам... Мерси
Моят последно е бил 5,29 - за края на бременността е ОК тази стойност, така ми каза Паскалева.
В амб. лист ми е записала, че е в реф. стойности за 3-ти триместър. Миналата седмица бях в 34-та, мисля, че ти си по-напред от мен. Не разбрах обаче каква е точно тази реф. стойност за 3-ти триместър.

За Паскалева, аз бях нов пациент за нея, отидох във вторник сутрин, не беше проблем.

SAB-f като препоръка ми написа само да го спра преди секциото планово. Аз и преди бях писала, че в моя случай аз както го разбрах, клексана е заради плацентата и изхранването на бебето. Тя не възрази, но уточни че няма показания да го взимам за тромбофилия, т.е. оставя на АГ да прецени дали и как да се приема. (Аз ѝ показах всички изследвания - имунологични, тромбофилия, проследяващи, които съм правила.)
Виж целия пост
# 177
Мерси...на мен също Паскалева ми каза преди секцио 24 часа се спира, а при нормално по възможност 12 часа
АГ обаче не го взима като особеност и каза, че при нормално раждане ще ми сложат упойка щом искам
Да не говорим, че в обменната карта изобщо не ми написаха, че съм на терапия, май ще дописваме Simple Smile ...
Виж целия пост
# 178
Здравейте  Hug
И аз пусках тромбофилии...и резултатите показаха,чееее..съм хетерозиготен носител на R506Q.
Някой имал ли е такава мутация? newsm78
Виж целия пост
# 179
rose91green, аз  Peace трябва да си изследваш и фракцията на гена. Аз съм и там хетерозиготен носител. С първата си бременност не съм и знаела за тези неща, ама сега съм на фракси 0,4 и тази седмица съм на преглед в трета градска  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия