Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 10

  • 93 999
  • 756
# 240
Честит малък Александър!!!!! Да е много силен и здрав и много да те радва. Нека всички момичета като родят да се похвалят в темата за радост на останалите, които още са по пътя Simple Smile
Виж целия пост
# 241
Благодаря на всички за хубавите пожелания! Много радост и на вас
Балтазара, Клексана е по добър от ФП но е и по скъп, ако минеш на него ще ти се вдигне бюджета, но аз го преппръчвам
Наистина нямА значение 0,3 и 0,4
Според мен слушай АГто, на мен Паскалева ми даваше противоречиви мнения, включително и да спра терапията накрая, което аз не направих
Виж целия пост
# 242
Baltazara, доктор Сигридов е един от най-добрите (за мен най-добрият) във феталните морфологии.
Виж целия пост
# 243
Етаниел, благодаря ти за отговора. проф. Паскалева ми отговаряше всеки път, когато и пиша на е-майл, а съм ходила само един път на преглед. Наистина си променя мнението-първо ми предписа 0.3 фраксипарин всеки ден и аспирин през ден, след като и писах по е-майл за това, понеже АГ-то каза, че е прекалено, махна аспирина. При нея прегледа и изследванията ми бяха 100 лв.

АГ-то при което ходя, казва, че темата се преекспонира и единствено е нужно 0.3/04 фраксипарин (клексан). Но нали е на наш гръб всичко Simple Smile

0.3 съдържа 2800 единици, 0.4 3800 единици, мисля, че не е малка разликата, а аз съм слаба и съм имала 2 пъти зацапвания.

Ще го мисля до следващия преглед, още не смея
Виж целия пост
# 244
Не мога да намеря клексан 0,3 Confused. Мисля да звъня по тел. в различни градове. Дано да намеря, че не ми се боде с фракси повече. Тъкмо се зарадвах, че ми намалят дозата......
Виж целия пост
# 245
Не мога да намеря клексан 0,3 Confused. Мисля да звъня по тел. в различни градове. Дано да намеря, че не ми се боде с фракси повече. Тъкмо се зарадвах, че ми намалят дозата......
За клексан 0,4 и 0,6 съм чувала, но за 0,3 не. Да не би да са имали в предвид фраксипарин? newsm78
Виж целия пост
# 246
Имунолозите ми намалиха дозата фраксипарин от 0,4 на 0,3. Питах дали може да си взема клексан, казаха, че може. Останах с впечатление, че има... newsm78
Виж целия пост
# 247
Клексан 0.3 поне в България няма.
Виж целия пост
# 248
Може да изкарваш 0.1 от лекарството преди да инжектираш.
Виж целия пост
# 249
Благодаря, момичета! Може да редувам двете, защото от фраксито имам много бучки.
Виж целия пост
# 250
Ако ти понесе клексана едва ли ще искаш да се върнеш на фракси Simple Smile
Виж целия пост
# 251
Здравейте, момичета!
Аз съм с 2 неуспешни бременности и установена тромбофилия 4G/4G . В момента съм бременна в 20 г.с. и съм на фраксипарин 0,4 всеки ден и АП през ден.
Днес сунтрина се успах и от бързане уцелих кръвоносен съд, или по скоро си мисля, че беше вена, понеже докато инжектирах фраксипарина рязко се изду, а при изваждане на иглата текна много кръв.
Та въпросът ми е дали е проблем, ако е попаднал фраксипарина във вена. Притеснена съм да не се случи нещо... Cry
Виж целия пост
# 252
Изобщо не искам да се връщам на фракси Wink. Вече една кутия клексан използвах и за сега нямам проблеми.
Виж целия пост
# 253
Паскалева ми каза, че фраксипарина трябва да се спре 24 часа преди секцио, но имам някакъв спомен, че спомена, че и 12 часа са достатъчни да се спре фраксипарина преди епидурална или спинална упойка реално всъщност. Правилно ли съм разбрала?
Виж целия пост
# 254
Грей, благодаря ти за идеята! bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия