Януарска мама

  • 44 834
  • 736
# 165
Благодаря ти, Ани. Дано скоро се оправиш!

Да ви разбирам ли момичета, че май най-доволни сте от капките на Мама Натура за колики.
Моят Матей много се мъчи с тия газове. А, като спи ръмжи и сякъш сънува и мънка нещо.
Имаме и някакви задни сополки, дето го карат да грухти и само с помпичката ги вадя.
Виж целия пост
# 166
Баси то стана време да предавам третия болничен, а още не съм получила и стотинка от  нои за 42 дневния. Звънях да питам, пак се набутах с телефон докато ме отразят и накрая пак нищо не ми казаха. Уж, електронно предадените болнични не се виждали по пик, а чак като гиизлатят???? Тогава за какво ми е този пик? И пак си ги изплащат до 15 работни дни, a не до 10....
Виж целия пост
# 167
did_i, Коликинд се капе директно  в устичката, сладко е и бебето го харесва Simple Smile . И шест пъти дневно не е много, аз толкова го давам  Wink

Между храненията или с храненето се дават?

За студените ръчички ми казаха, че е нормално и ако са топли е знак за температура  Rolling Eyes

Ние днес също сме бъдни почти цял ден. Някой питаше нормално ли е  newsm78 и аз се чудя. Иска само в ръце, веднага усеща ако я оставя и мрънка, да не кажа, че днес много рева.
Виж целия пост
# 168
    Хомеопатията се дава между храненията. Аз давам половин час преди или след хранене на каката. При бебето е по-трудно и там принципа е когато е будно. Като се събуди даваш, изчакваш 5-10 мин и храниш.
   Колийфа съм го разтваряла в малко кърма и с лъжичка.
   Студените ръчички са нормални, а спането е божа работа. Има и по-нервни и по-спокойни бебета. Зори през деня в леглото си не мигва. Като я сложа е викнала на петата минута. Но в количката или на шезлонга си спи без проблем.
    Искате ли да си направим фейсбук група?
Виж целия пост
# 169
Здравейте, много съм притеснена. От понеделник започнаха да се появяват малки ситни пъпчици първо по челото а вече и по цялата глава и лице на бебето....ние знам какво да ги лекувам и от какво са причинени?бебето е само на24 дни ,а аз вече успях да му навредя...... ooooh!
Виж целия пост
# 170
Здравейте, много съм притеснена. От понеделник започнаха да се появяват малки ситни пъпчици първо по челото а вече и по цялата глава и лице на бебето....ние знам какво да ги лекувам и от какво са причинени?бебето е само на24 дни ,а аз вече успях да му навредя...... ooooh!

И Ева е с такива от началото на седмицата. Във вторник бяхме на консултация и педиатърката каза, че е от мъхчетата по завивките и дрехите.  Каза, че може да се обтрива с тампонче напоено с отвара от лайка. Даде ми едно гелче на Мустела за такива проблеми. Мажа я с него, но сякаш ефект не виждам.  Sad
Все пак се консултирай с педиатъра за всеки случай. Peace
Виж целия пост
# 171
Здравейте и от нас, момичета!  Hug Чета ви най-редовно, но рядко мога да пиша. Както и много от вас, и аз съм цял ден с бебе в ръце. Като е в мен е общо взето спокоен, но не иска да заспива в кошчето или леглото си.  Crazy Да чукна на дърво поне последните 2-3 нощи спа. А и аз нали четох на д-р Карп книгата и вярвам в теорията му за четвъртия триместър, та си го разнасям Сами, шъшкам му, клатя го и общо взето не усещам как минават дните.
Krasvet, не се притеснявай за пъпките. И ние имаме, а и доста бебета около нас. Лекарят ни каза, че било нормално, щом е на кърма (това по телефона, не го е виждал на живо). Освен това четох, че така се изчиствали от разни хормони, които сме им предали при раждането. Аз му почиствам лицето с мицеларна вода, но ефект не виждам...
На Сами му пооредя и косата, надявам се че ще я сменя...
В понеделник сме на първата консултация и ще питам. Трябва и ваксина да ни слагат и се надявам всичко да е наред. Който вече е минал, може ли да сподели опит - как я прие детето, боли ли го, реве ли, някакви странични ефекти...
Ние утре ставаме на месец, а питка планирм да правя другата седмица. Направо не мога да повярвам как мина това време. Уж нищо особено не правим, а дните летят. И естествено всички ми се сливат...  Crazy
Виж целия пост
# 172
   На Зори личната ми каза, че тези пъпчици са бебешко акне. Почиствам само с вода. За две-три седмици изчезват. Около тях кожата е зачервена и при плач се виждат повече.
   При Габи хапатитната вексина е била най-леката ваксина. Никаква реакция не ми е правила. Виж от пентаксима и синфлорикса /2-3-4 месец/ много плачеше. Тогава и слагах риванол и едни лепенки куулпач. И два, три дена беше като болна - само спеше.
  На Зори още не сме я правили. Малко да се помахнат вирусите и да попорасне. Изобщо не бързам с тези ваксини. Такава каша станаха.
Виж целия пост
# 173
Мъжките майки да кажат кога започва процедурата с пишлето?  Днес бях при лекарката, но забравих да питам.  Иначе за ваксините ми каза, че децата родени ноември,декември ще им бият 6 валентнта. Голяма каша е с тези ваксини и смятам да откажа да се бие. За ортопед каза, че е рано чак към 4-5 месец,но и без това се ходи по нейна преценка, а аз останах с впечатление, че е задължително да се прегледа от ортопед.  Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 174
Simple Smile
Виж целия пост
# 175
За пишлето на мен ми казаха, че е прекалено рано за каквото и да е. Това ми го каза познат уролог, след като заведохме детето в детски кабинет в хириргиите, че имаше съмнение за нещо си и там му го дръпнаха доста надолу и доктора каза "до две години няма да пипаш". После обаче уролога ми каза, че не е трябвало да го дърпат така на толкова малко бебе и нищо друго освен леко масажче под водата да не му правя, дори и за него да изчакам след 2-3 месец. Та колкото лекари питаш, толкова съвети ще събереш..

За ортопед неонтоложка ми каза задължително след 40 ден,  най-късно до края на втория месец, че е хубаво да се отиде.

Алекс нямаше странични ефекти от ваксината, но от тази хепатитната казаха, че нямало такива. Плака само докато му я биха.
Виж целия пост
# 176
За ортопед каза, че е рано чак към 4-5 месец,но и без това се. Вие какво мислите?
Аз до колкото съм запозната ни се полага направление за ортопед. Хубаво е да се отиде до края на 2-я месец. Аз забравих да искам на педиатърката направление, но във вторник мъжа ми ще ходи за болничния ми и ще й иска.
Виж целия пост
# 177
Джинджар, и ние имахме запушено слъзно каналче,за нещастие при Теа стигна до инфекция, болница за два дни и антибиотик(но тук се презастраховат),сега е добре. Да прави масаж,така ми казаха и на мен и другото,което ми казаха,ако не се отпуши до 8 месеца,те ще го разширят,дано не се наложи Praynig
Мерси  bouquet
И ние будуваме по цял ден и плачем... Тия колики не са само вечер при нас. Наяде ли се става страшно... 30м яде, 2ч да го успокоя и заспи и хайде след 30м го буди да яде  ooooh! въртележката е на ниво  Mr. Green
Пишлето ни казаха да не го пипаме и дърпаме. Само го почиствам с физ разтвор.
Виж целия пост
# 178
На мен педиатърът ми каза да оголваме пишлето след като навърши 30 дни. Но каза да е без особенна съпротива и да е след баня, за да е мека кожичката. До колкото разбрах не било цел да се заголи, а да не се срастне и да не гнояса...
На Калоян за сега са му били само ваксина за Хепатит и няма реакции. Другата е чак март месец, като ме предупредиха да нося лепенки куулпач.
Ортопедът го прегледа с ехограф дали има диспозия на ставите. Каза да отидем после на 3 годинки, за да видим стъпалата (дали има нисък свод и т.н.).
Виж целия пост
# 179
За Коликинд - аз давам по три капки преди хранене с лъжичка, но не на всяко хранене (не повече от шест пъти за денонощие).
Колкото до ваксината - плака като му я сложиха и след това на моменти явно го заболяваше. Лекарката ни предупреди и каза да се гушкаме повече.
Да споделя и моите притеснения. Последните дни ми се случи на няколко пъти да не ми стигне кърмата. Храня го от двете гърди и в един момент и двете останаха празни, а той реве. Беше истински ужас. Наложи се таткото по спешност да вади пликче с кърма и да го размразява. Но си дадох сметка, че това не е решение. Вие наистина ли кърмите само от едната гърда на хранене? За колко време се наяжда бебето и кога пак е гладно? Жорко яде на около два, два и половина, понякога три часа. Последните три нощи обаче си добави още едно хранене и то по едно и също време.  Shocked Дали му стига кърмата? Иначе пълни памперсите и до преди седмица наддаваше добре.
Освен това едната гърда определено я предпочита, явно защото тече повече. В другата има кърма, но някак излиза по-трудно сякаш. Дали това мога да го регулирам по някакъв начин?
И пак към кърмещите - вие похапвате ли си нощно време? В повечето случаи толкова ми се спи, че дори вода забравям да пия. Но в ранните часове сякаш изведнъж прегладнявам, а хич не ми се иска да ям по нощите. Притеснява ме обаче дали не се отразява на количеството кърма...


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия