Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
При какви условия се предписва Zarzio?
Какви са НК клетките и какви са техните ефекти по време на бременност?
Какво представлява процентът на NK клетките и как се определя?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
При какви условия се предписва Zarzio?
Zarzio, известен също като Neupogen, се предписва за увеличаване на гранулоцитите. Обикновено се прилага по време на стимулация за подобряване на яйцеклетките и продължава и след трансфер или при кървене след положителен тест. Това може да увеличи шансовете за задържане на бременност. Важно е да се отбележи, че увеличаването на гранулоцитите може да доведе до повишаване на левкоцитите.
-
Какви са НК клетките и какви са техните ефекти по време на бременност?
НК клетките, известни също като естествени клетки убийци, са вид лимфоцити, които играят роля в унищожаването на злокачествени и вирус-инфектирани клетки. По време на бременност специална популация от тези клетки присъства в плацентата и подпомага растежа на клетките и отслабва имунния отговор на границата между майчиния организъм и плацентата. Въпреки това, друга популация от НК клетки може да бъде вредна за плацентарния трофобласт, което води до проблеми като спонтанен аборт или невъзможност за имплантиране.
-
Какво представлява процентът на NK клетките и как се определя?
Процентът на NK клетките се определя чрез флоуцитометрично имунофенотипизиране. Жените с над 12% CD16+CD56+ NK клетки са с висок риск от спонтанен аборт и невъзможност за имплантация. Важно е да се консултирате с имунолог, тъй като високият процент на тези клетки може да изисква терапия с интравенозен имуноглобулин (IVIg) за намаляване на риска.
-
Какво означава РВМС и защо акушерките го използват?
-
Какво е Прегнил и защо може да причини подуване и болезненост в гърдите?
Туту.Запис и от мен.
така че....смело юнашки
) и утре ще ми се обадят за часа. Изрично ме питаха дали съм от София, за да се ориентират сигурно колко време ще имам за реакция. Не се притеснявай, ще имаш време да път
